Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus czy Zetor

262 odpowiedzi na ten temat

#121 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:35

Ursus czy Zetor ja zawsze stawiam na zetora z ursusa mam c-360 a zetora 7211 komfort niebo a ziemia spokojnie w kabinie zetora można radia słuchać :) co do nowych ursusów to jest to stara przestarzała konstrukcja a zetor cały czas idzie do przodu napewno jest lepszy komfort pracy i spalanie :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus czy Zetor Dzisiaj, 09:42
  •  

#122 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 05 lipiec 2009 - 11:58

Ursus czy Zetor Powiem wam szczerze , że zastanawialiśmy się w 2006 r nad proximą 8441 (ta na tych białych kołach) , ciągnik był piękny , znajomi kupili i bardzo chwalą , jedyne zastrzeżenia z mojej strony tyczą się forterry 9641 , ta 11441 wyjątkowo mocna była , poważnie dokuczał mi brak siedzenia Grammer , klimatyzacji i radia . W 2003 roku był znacznie tańszy od Case Ih i JohnDeere więc nie ma co się dziwić .
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

#123 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2009 - 14:22

Ursus czy Zetor jeśli jest mowa o Ursusie i Zetorze to z całą pewnością wybrałbym zetora. Ma wygodna i komfortową kabinę (która sie bardzo przydaje) zalezy z jakim wyposarzeniem :rolleyes: pod względem zwrotnosci to nie wiem czy czasem ursus nie jet lepszy ale po odwruceniu kół w zetorku uzyskujemy lepszy skręt :huh: Zetor ma lepiej usytuowane i dobrane podespoly silnika jak i równiez w kabinie wszystkie elementy sterujące wiec jeśi chodzi ursus czy zetor to zdecydowanie ZETOR! All you need is a key! :( pozdrawiam

My siejemy, a Bóg daje plony.

#124 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 15:24

Ursus czy Zetor Zetora, moim zdaniem sa lepiej wykonane.
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#125 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 21:35

Ursus czy Zetor Zetor jest dużo lepszy pod każdym wzgledem, komfort, hydraulika, podnośnik i spalanie 6 to będzie dużo paliła a 4 bedzie oszczędna i bedzie miała tą samą moc. Ja bym wybrał w takim razie Zetora maszyna lepiej wykonana ładniejsza i lepsza.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#126 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 22 lipiec 2009 - 22:01

Ursus czy Zetor Teraz większość pewnie woli zetora bo wprowadza jakieś zmiany techniczne i stara sie nadążąć za ,,zachodem''. Natomiast Ursus stawia w większości na stare wyprubowane razwiązania.

#127 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 22:34

Ursus czy Zetor Niech powrócą do składania c-360 ale z napędem 4x4
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#128 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:25

Ursus czy Zetor na ten temat nie ma co sie rozczulać Zetor i koniec chyba ze ktoś woli ursusa ale Zetor to jest Siła Polskiego Rolnictwa i przyszłość :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

#129 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 12:18

Ursus czy Zetor Kolega pisz posty bardziej uzasadniające bo komentarze jak wyżej to dzieci między sobą w przedszkolu opowiadają.

Siła Polskiego Rolnictwa to bardziej pasuje Ursus niż Zetor.

#130 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:23

Ursus czy Zetor Proxa o zetorze wypowiada się jak mocher o rydzyku,a tak na poważnie powiem tak: zaczynałem od U912 potem był U904 bo chodziło mi o napęd 4X4 jego zastąpił U1014 którego zamieniłem na U1224 bo potrzebowałem do czwórki obracalnej cięższego ciągnika. Każdy z tych ursusów był w miarę niezawodny i silny, ale jedno ale, ta konstrukcja jest już przestarzała. Ciągnik na drodze jest mułowaty, zawalaty, niezwrotny i powolny ale silny. W kabinie żeby pracować w "normalnych" warunkach sam musiałem założyć wygłuszenia tapicerkę czy dywaniki. Hydraulika nie nadawała się do obrotówki bo jest za słaba do zwykłych maszyn które nie potrzebują wydajnej magistrali olejowej jak najbardziej takie traktory się nadają. Teraz mam zetora 10540 z 97r czwórka turbo intercooler, w kabinie o niebo lepiej hydraulika boscha przedni most carraro, zwrotny i szybki. To co robiłem 1224 teraz robię tym zetorem spalanie porownywalne. Generalnie jestem z niego zadowolony ale nowego ciężkiego zetora już bym nie kupił. Znam kilku ludzi którzy kupili 11441 i wg tego co mówią sa dalecy od zadowolenia jeśli chodzi o trwałość, ekonomikę czy niezawodnść nie wiem czy to ta seria taka felerna czy te nowe zetory już nie te co z lat 1985- 1999

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Justi89891

Justi89891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 12:09

Ursus czy Zetor jesli chcesz wydawac wiecej kasy na paliwo to wybierz zetora.
ja jestem dziewczyna i wiem ze nie patrzy sie na wyglad ciagnika tylko na jego skutecznosc.
a ursusa mozna naprawde tak zrobic ze zaden zetor sie do niego nie umywa:)

#132 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:11

Ursus czy Zetor @Bob nie wiem czy zauwazyles ale w nowych ursusach tez jest hydraulika Bosha. czytalem pierwsze posty w tym temacie i widze ze tylko jedna osoba byla za Ursusem ale ja z ta osoba sie w 100% zgadzam. moze i ursus jest przestarzaly ale za to niezawodny, spali o wiele mniej niz zetor i zrobi o wiele wiecej bo jest ciezszy. nowe kabiny w niczym nie odstaja od zetorowskich. i ktos pisal ze Ursus 1234 to skopiowany model Zetora Forterry 12441 :D hahaha juz wiekszych glupot nie slyszalem bo zetor to calkiem co innego. moze i ursus ma przestarzale skrzynie biegow ale maja wprowadzic skrzynie 24/24 z elektrohydraulicznym rewersem no i do tego te silniki perkinsa, to bedzie po prostu niezawodna maszyna, nie wiem jak jest z modelem Maxtera ale mysle ze ciezkie ciagniki ursusa beda bardziej popularne niz Zetory.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#133 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:19

Ursus czy Zetor Szczeze mówiąć, żadnego z tych ciągników bym nie kupił, Zetor popsuł sobie opinie szajsem który wypuscił na rynek, a Ursus odstrasza ceną (zdecydowanie zaduża cena w porównaniu do jakości) Postawiłbym na jakis tańszy prosty w pełni mechaniczny zachodni, albo kupiłbym Belarusa w lepszym wposażeniu i jeszcze by troche zostało. W zachodnim przeraża troche cena części dlatego napisłaem o Belarusie, do którego części są za grosze. Zetor i Ursus kiedyś potrafili zrobic solidny ciągnik (zwłaszcza Zetor) teraz to już nie to samo.  
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#134 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:31

Ursus czy Zetor ja z kolei nie kupilbym Belarusa. zbyt lekki, slaby, moze i czesci tanie ale ile razy bedzie trzeba te czesci kupic?? co do zachodnich to moze i czesci sa drogie ale jak dobrze uzytkujesz to do 4-5 tys mtg spokojnie zajedziesz bez zadnej powaznej usterki (mowiac o powaznych usterkach chodzi mi o awarie skrzyni i silnika) a takim Belarusem jak dojedziesz do 2-3 tys mtg bez awarii to juz dobrze ale jak juz cos zacznie sie psuc to konca nie widac z naprawami a zwlaszcza ze skrzynia biegow bo sa one w tych ciagnikach bardzo slabe. w takim JD lub MF za remont przykladowo zaplace 10 tys zl co 6-7 tys mtg (czesciej nie ma potrzeby przy rozwaznym uzytkowaniu) a w takim Belarusie zaplace 5 tys zl co 3-4 tys mtg. moze i wyjdzie prawie na rowno z kasa ale za to zaoszczedze na czasie i nerwach.

#135 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:44

Ursus czy Zetor  4 tys to jest H**j. Jak jabym miał kupować zachodni ciągnik na 4-5tys. bez remontu, to ja pier... gospodarowanie. Moj mtz ma około 9tys. i tylko jedno łozysko i jeden wałek wymieniałem w skrzyni, o silniku nawet nie myśle, bo jeszcze długo posłuży. Jak kupuje zachodni ciagnik  to oczekuje ok 10tys mth bezawaryjnej pracy (chodzi m i o powazniejsze awarie). to mój stary zetor ma 15tys. i nic takiego poważniejszego nie było robione, a silnik wcale. Na co ty chcesz wydać 5tys przy belarusie za 4tys. masz kompletna skrzynie. Jeżeli chodzi o wymiane jakiś trybów czy wałków w skrzyni to zazwyczaj do tysiaczka się zmiescic. Za 4tys do zachodniego moze jeden synchronizator kupisz. Z awaryjnością w zachodnich maszyn nikt dokońca prawdy nie mówi. u nas na wsi jak ktoś ma zachodni ciągnik i się popsuje, to zawsze jakąś niby wade miał i najlepiej unika tego tematu, a obchodzi z nim sie jak z jajkiem. Dla przykładu kto czyści w mtz-ecie filtr dajmy na to powietrza. Jak juz zapalić nie chce to ktos weźmie i wyczyści, a przy zachodnim, widze sam po sobie ze czyści się co dziennie a w duzym zapyleniu nawet kilka razy dziennie. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#136 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 17:17

Ursus czy Zetor te liczby podalem przykladowo :( a tak apropo tych filtrow to bez wzgledu na to czy to MTZ czy JD trzeba je czyscic po kazdej ciezszej pracy, sam widze co sie dzieje w filtrze w moim ursusie 1224 po dlugiej orce. i tylko tak mowie ze nigdy bym nie kupil Belarusa, jakos nie kusi mnie ta niska cena, wole dolozyc te 15-20 tys zl i kupic zetora proxime lub nawet ursusa 5524.

#137 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 24 listopad 2009 - 17:33

Ursus czy Zetor Masz racje ze trzeba czyscic i zmieniac filtry, tylko ludzie w takich ciagnikach jak mtz, zetor czy ursus to praktycznie nie czyszcza i nie zmieniaja, stad ta nizsza zywotność. Kiedys robilem u kuzyna c-360 z 83 roku ktora pracowala na 30 ha i on mowił ze od nowosci filtr powietrza czyscil moze dwa razy. A paliwowe to jak sie rozlazly to zmienial albo jeździł bez i to nie jest odosobniony przypadek. Weic wniosek z tego jest taki ze ciagniki zachodznie chodza dluzej niz wschodnie czy polskie z dwoch powodów: 1: lepszy materiał, 2: (i znaczacy) zmieniane filtry i oleje (nie tyle zmieniane na czas ale wogole zmieniane)

#138 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 23:09

Ursus czy Zetor szczerze to ja tam codziennie nie czyszcze filtrow ale tak kilka razy na sezon a co do filtrow paliwowych to idzie wyczuc kiedy nalezy je zmienic i nie dopuszczam do tego zeby jezdzic bez bo wtedy dostaje pompa i koncowki wtryskow po d*pie. co do ursusow to musze sie przyczepic do pompy od hydrauliki bo w moim 1224 wymienialem juz pompe chyba 4 razy w tym roku, na poczatku mialem te pompy chyba "18" lub "19" a teraz sie wkurzylem i kupilem nowa, wieksza o wiekszej wydajnosci "25" ale juz widze ze dostaje przeciekow i chyba sie nie obedzie bez wymiany na wiosne. u mnie z pompa to tak samo jak z filtrami, wymieniam regularnie :( ale to pewnie przez tego tura.

#139 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 26 listopad 2009 - 15:17

Ursus czy Zetor Ja bym Proponował Zetora
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 18:08

Ursus czy Zetor ladnie to tak spamowac?? :( moze uzasadnisz wypowiedz!!!

Dodaj odpowiedź