Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus czy Zetor

262 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 07 maj 2007 - 22:29

Ursus czy Zetor ja gdybym miał wybierać miedzy nimi to w zyciu bym nie wziął ursusa,ale jakby nie było wyboru to kazdy ciagnik sie nada. :blink:
Osobiście wolę Zetory i do Ursusa mnie nikt nie przekona :D
Problemów z nimi nie miałem jakis tam wielkich.Ja stawiam na Zetora.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus czy Zetor Dzisiaj, 13:57
  •  

#22 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 maj 2007 - 09:13

Ursus czy Zetor zdecydowanie zetor

#23 Share Slawek1992

Slawek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 maj 2007 - 14:27

Ursus czy Zetor No ja chyba jednak postawie na zetora

#24 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 maj 2007 - 14:49

Ursus czy Zetor Na duże gospodarstwo ursus. Chłopaki nie wiecie jakie ma kopyto 6 cylindrów :blink:
Szkoda że nie ma ciągników z silnikami V8, pewnie dlatego że rano cała wieś by miała pobudke. :D

#25 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 maj 2007 - 17:13

Ursus czy Zetor Takie ma kopyto, że ta słynna, "supermocna" szóstka ursusa ma max moment obr 412Nm, a czwórka zetora 480Nm. A taka różnica już chyba o czymś świadczy...

#26 Share mathew91

mathew91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 maj 2007 - 17:27

Ursus czy Zetor

Takie ma kopyto, że ta słynna, "supermocna" szóstka ursusa ma max moment obr 412Nm, a czwórka zetora 480Nm. A taka różnica już chyba o czymś świadczy...

ma ma kopyto :blink: zetor ma wysilone 4 gary a ursus 6 bez turba więc :D a co na papierze to w rzeczywistości co innego ja osobiscie nic nie mam do zetorów :D

#27 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 maj 2007 - 17:28

Ursus czy Zetor ja gdybym mial uzywac tego ciagnika to pluga to raczej wybral bym ursusa, 6 cilindrow jednak ma swoja wage wiec jak do pluga bylby lepszy ale gdyby mial sluzyc do lzejszyc robot wzial bym zetora jednak sa mocniejsze tzn wytrwalsze i chyba mniej awaryjne

#28 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 maj 2007 - 18:05

Ursus czy Zetor Tylko i wyłącznie zetor. Każdy kto ma ursusa jest za ursusem a kto zetora za zetorem. Ale ktoś neutralny napewno by wybrał zetora. Nie ma co się oszukiwać zetory są lepsze i nie wiem skąd bierze się cena ursusów

#29 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 08 maj 2007 - 19:56

Ursus czy Zetor

Takie ma kopyto, że ta słynna, "supermocna" szóstka ursusa ma max moment obr 412Nm, a czwórka zetora 480Nm. A taka różnica już chyba o czymś świadczy...

swiadczy to o tym ze zetor ma turbo
:blink:

#30 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:07

Ursus czy Zetor a swoją drogą ten ursus ma dużo wspólnego z zetorem :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 08 maj 2007 - 20:10

Ursus czy Zetor Ja nigdy bym nie wziął Ursusa jako główny ciągnik na gospodarce, nie wiem ale nie mam jakoś do nich przekonania :blink:
Ale jako jakis ciągnik pomocniczy to czemu nie, choc i tak wolałbym Zetora :D
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#32 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:32

Ursus czy Zetor jesli chodzi o zetora 120km to tylko 11741 mozna porownac do u 1234 :D
wiem bo mam 1224 a pracowalem 11741 znajomego. fajna maszyna :blink:
zadnen 4 cylindrowiec zetora nie ma startu z 6 ursusa :D
co do komfortu zetora to muj 20-letni mf 3060 ma ciszej w kabinie i jest podobnie wyposazony :D a i tak w polu lepiej robi sie ursusem bo jest dluzszy szerszy i miej rzuca :D

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:32

Ursus czy Zetor

Szkoda że nie ma ciągników z silnikami V8, pewnie dlatego że rano cała wieś by miała pobudke. rolleyes.gif

sa nawet z 10 i 12 cylindrami, tylko ze spotykane juz w bardzo mocnych maszynach, wynika to najprawdopodobniej z konstrukcji walu korbowego, ktory potrafi w 6 cylindrowych silnikach uzyskac najlepszy stosunek uzyskiwania wysokiej mocy, przy jednoczesnie oszczednym zuzyciu paliwa
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:58

Ursus czy Zetor

W pobliskim POM Augustów do którego często zaglądam serwisują te ciągniki i bardzo często zdarzają się poważne awarie przy niedużym przebiegu ciągnika.

do mojego zetora dzisiaj przyjechali wymienić olej i jak ojciec zapytał sie czy te ciągniki często stoją w serwisie to serwisant(który wymieniał nam olej) powiedział że zetory są bardzo mało awaryjne w porównaniu z ursusami!!!! więc nie wiem dlaczego piszecie że zetor jest awaryjną maszyną
mój sąsiad ma zetora 5211 już ponad 20 lat i nie narzeka

#35 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 maj 2007 - 20:58

Ursus czy Zetor a ja wiem na 100% że porównać można nowy Zetor 11441 z nowym 1224 i wiem też że nie ma szans 1224 i ktoś kto pisze inaczej to po prostu nie musi mieć Ursusa tylko nie porównał parametrów tych ciągników i rozwiązań technicznych bo np. w Zetorze są 3 zakresy pod obciązeniem, 5850kg podnośnik, hydraulika 70l, lepiej rozłożona masa przód tył i w ciężkiej pracy np pług 4sikiby po 50cm obrotek do 1500kg bez problemu na 1 ciągnie i ma na pewno lepsze przełożenia dużo wyższy moment obrotowy silnik ma większy zapas momentu obrotowego i mniejsze zużycie paliwa praktycznie same zalety łącznie z niższą ceną a waga mojego 11441 z 700kg obciążników na przodzie to dokładnie 5390kg i co ciekawsze więcej waży przód niż tył z tymi obciążnikami oczywiście co ja mam.

#36 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:05

Ursus czy Zetor Z tego co wiem, co ursus jest chyba znacznie droższy. Coś koło 190-200tys, natomiast zetor ok 160tys. Ursus jest troszeczkę cięzszy, w sumie nie az tyle, zeby moglo to zadecydowac o jego kupnie lub nie. Jesli chodzi o zetora, to jego wadą jest na pewno mala zwrotnosc(szczegolnie na szerszych oponach). Nie wiem, na ile zmienila sie skrzynia ursusa(nowa ma ze wzmacniaczem?), w zetorze moga przeszkadzac dlugie skoki dzwigni. Skrzynia ursusa, ma którsze biegi, co chyba lepiej sprawdzi się w ciężkich pracach polowych. Zetor na pewno ma bardziej wysilona jednostke, jednak nie slyszalem aby z tego powodu zuzywala sie szybciej. Nie próbuję narzucić swojego zdania, ale w zeszlym roku mialem podobny dylemat. Nie było mnie stać na zachodni ciągnik, z powodu bydła - nie otrzymałbym dofinansowania, z tych trzech (+ pronar1221) wybrałem zetora, bo opinie o nim są w większości, pozytywne, albo nawet bardzo pozytywne. Nie ukrywam, że Zetor z tych 3 ma najbrzydszy odgłos pracy silnika :blink:

PS: Na stanowisku pomiarowym DSL(?) stwierdzono blisko 20% spadek mocy na WOM w stosunku do mocy znamionowej (ursus1614), nie wiem, na ile się to przekłada na spadek wersji bez turbo, ale faktem bezsprzecznym jest, że to już sporo. O spadku mocy zetora nie wiem, może ktoś posiada takie informacje?

#37 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:26

Ursus czy Zetor

a ja wiem na 100% że porównać można nowy Zetor 11441 z nowym 1224 i wiem też że nie ma szans 1224 i ktoś kto pisze inaczej to poprostu nie musi mieć Ursusa tylko nie porównał parametrów tych ciągników i rozwiązań technicznych bo np. w Zetorze są 3 zakresy pod obciązeniem, 5850kg podnośnik, hydraulika 70l, lepiej rozłożona masa przód tył i w ciężkiej pracy np pług 4sikiby po 50cm obrotek do 1500kg bez problemu na 1 ciągnie i ma napewno lepsze przełożenia dużo wyższy moment obrotowy silnik ma większy zapas momentu obrotowego i mniejsze zużycie paliwa praktycznie same zalety łącznie z niższą ceną a waga mojego 11441 z 700kg obciążników na przodzie to dokładnie 5390kg i co ciekawsze więcej waży przód niż tył z tymi obciążnikami oczywiście co ja mam.

zgadzam sie z toba w 90%
ale jaka maszyna prcowales która 5500kg udzwigu ursusa nie dalo by rady?
mój 1224 wazy ponad 6 ton i tez wiekszosc obciazenia jest z przodu.
silnik w ursusie jest tak elastyczny ze naprawde nie potrzebuje 3 zakresow pod obciazeniem .
co do miejszego zuzycia paliwa to bym sie sprzeczal bo turbinki w zetorze to lubia wypic :D
pracowalem na 11741 do ktorego porownuje 1234 i powiem ze 11441jest sporo slabsza od 117.
:blink: :D

#38 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 maj 2007 - 21:48

Ursus czy Zetor @zuras
serwisant to mówi co chcesz usłyszeć. owszem post licencyjne ursusy są także częstymi gośćmi w POMie.

#39 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 09 maj 2007 - 09:44

Ursus czy Zetor Widziałem takiego zetora w orce,ma moc nadprzyrodzona,dopóki jedzie na prostym jak przyszło w górkę to sapie jak parowóz :blink:

Ps:nie łudźcie się że nowy zetor to ta sama wytrzymałość co zetorki z lat 80-90-tych,zresztą ursus pewnie tak samo................

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 09 maj 2007 - 09:46

Ursus czy Zetor ja uważam ze jeżeli nowy to bez wątpienia zetor a jeżeli używany to trzeba porównac paramertry i zobaczyc który jest lepszy w ekspolatacji.:blink:

Dodaj odpowiedź