Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus czy Zetor

262 odpowiedzi na ten temat

#241 Share milek19941

milek19941

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, samochody, muzyka, film i oczywiście dziewczyny :P

Napisany 07 marzec 2012 - 20:09

Ursus czy Zetor Jak chodzi ci o siłę, to bierz ursusa, a jak o spalanie to zetora;) . Bo tak poza tym, to mniej więcej to samo...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus czy Zetor Dzisiaj, 05:10
  •  

#242 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:07

Ursus czy Zetor Myślę że chciałeś odwrotnie napisać
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#243 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 09:39

Ursus czy Zetor Ja miałem ten sam dylemat , kupiłem Ursusa i jestem zadowolony .Starszy Zetor nie daje rady.
Do tego : 36 miesięcy gwarancji + możliwość przedłużenia do 6 lat

#244 Share Kacper1204

Kacper1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo piłka nożna

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:20

Ursus czy Zetor Ten 1234 jest mało co znany ale zetorek lepszy bedzie w transporcie i tak ty wybierzesz

#245 Share 98mati98

98mati98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 12:36

Ursus czy Zetor Do cięższych prac to Ursus twardo stąpa po ziemi :D Do transportu to Zetor raczej ;)

#246 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 11:30

Ursus czy Zetor witam koledzy. podepne się tutaj... doradźcie co zamiast ursusa 914 z turem?

#247 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2012 - 12:50

Ursus czy Zetor ale chcesz nowy kupić czy używany??
Nie cytuj poprzedniego posta!

#248 Share kermis

kermis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 18:11

Ursus czy Zetor Witam, szczerze powiem, u mnie Ursus się sprawdza, jestem b.zadowolony. Teraz kupie drugi traktor i "obawiam" się że też postawie na tą firme. Wiec jakbym mial coś doradzac to wlaśnie Ursusa.

#249 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 13:02

Ursus czy Zetor witam po przerwie, oczywiście używka. na nowy mnie nie stać :) musi być zwrotny i prosty w obsłudze, dobrze jakby miał skrzynie 40

#250 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 06 październik 2012 - 09:09

Ursus czy Zetor Zetor niby uciągu niema ? :blink: nowe forterry mają bardzo dobry uciąg tylko wszystko to z wierzchu się urywa ;/, ciągnik dobry na 40 ha tu jeszcze jakoś będzie.

Edytowany przez andrzej2257, 06 październik 2012 - 20:32.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:18

Ursus czy Zetor Który z tych traktorów waszym zdaniem jest lepszy ursus 385/912 /902 czy zetor 8011/8111 Chce kupić coś takiego i nie wiem czy lepiej ursusa czy zetora czy też nie ma to znaczenia, byle by był zdrowy a napis na masce to sprawa drugorzędna.

Edytowany przez magnum123, 03 marzec 2013 - 13:59.

#252 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:05

Ursus czy Zetor Jakieś opinie?

#253 Share adammaniek

adammaniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:21

Ursus czy Zetor Ja bym obstawiał URSUSA, sam mam dwa i jestem mega zadowolony, kupiłem i serwisuje w firmie "Master Płodowscy i wspólnicy", jestem bardzo zadowolony ze współpracy, fachowa i rzetelna obsługa, potrafią umiejętnie doradzić co do sprzętu jaki będzie najlepszy do mojego gospodarstwa. URSUS jak dla mnie :)

#254 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 25 marzec 2013 - 21:36

Ursus czy Zetor magnum123 przeciez to to samo tylko zetor ma lepiej wyposazona kabine. Za to w ursusie dobra rzecz to drzwi otwierane do tylu.

#255 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 18:02

Ursus czy Zetor pytam bo każdy zetor, zetor że lepszy. napewno jest droższy a dlaczego to nie mam pojęcia, co ta tapicerka taka droga.

#256 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 17:30

Ursus czy Zetor Ja przekreślam Zetory z jednego bardzo prostego powodu - kraju pochodzenia. Pewnie słyszeliście o nagonce Czechów i Słowaków na naszą żywność. Jeżeli nie, to odsyłam np. pod ten adres http://www.rolnik24....-rodzime-firmy/ Ich ministrowie i inne urzędasy odradzają kupowanie naszych produktów, a my im mamy poprawiać stan kont bankowych inwestując w Zetory? Kupimy ich ciągniki, branża spożywcza się załamie i zostaniemy z problemami. A oni zaczną do nas jedzenie eksportować. Nadal chcecie dawać im zarobić?

#257 Share doktorek2

doktorek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 17:56

Ursus czy Zetor popieram kolegę Pankracego
sam miałem kupić zetora ale po aferze z czeską wódką wybrałem porządnego - ursusa z rodowodem tureckim 10014 H
a że zetor daje gwarancję NIBY na 3,5roku tyle że na silnik to już tylko 500h czyli ta gwarancja to jest TYLKO na kierownicę i pedały
Z CZECH TO TYLKO PIWO ALE PO OSTATNIEJ HISTORII TO PRAWDĄ STAŁA SIĘ ANEGDOTA ŻE DO 10 BUTELEK ICH WÓDKI DODAJĄ PSA PRZEWODNIKA I BIAŁĄ LASKĘ GRATIS

#258 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:58

Ursus czy Zetor Cieszę się, że nie tylko ja tak podchodzę do sprawy i mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej. Dlaczego mamy wspierać czeską gospodarkę skoro oni rzucają naszym firmom kłody pod nogi? Słowacki premier mówi, że wszystko jest ok i nie ma żadnej nagonki, a jego koledzy z rządu odradzają jedzenie naszych produktów. Coś tu jest nie tak. Czesi cały czas podgrzewają atmosferę i trąbią o nowych kontrolach i aferach, a sami udają świętych. Wspomniana wódka to pewnie tylko czubek góry lodowej. Dlatego nie ma co kupować ich ciągników - damy sobie radę bez tych produktów. Zobaczymy, czy oni też będą tacy twardzi, gdy Polacy zaczną się od nich odwracać.

#259 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 listopad 2013 - 19:57

Ursus czy Zetor Witam. Poszukuje ciagnika do lżejszych prac (opryskiwacz 2000 l, rozsiewacz 600 l - w planach nadstawka do 1t, siewnik zbożowy, troche transportu)
Do wyboru: Ursus 4514, Zetor 5245 (3340), Zetor 7245 (5340). Ciagnik ma być koniecznie z przednim napędem.
Wiem ze jeden z Zetorów to 3 cyl. i nie ma co porównywać do reszty ale nie o to tu chodzi.
Narazie wiem tyle:
Spalanie w Ursusie będzie raczej mniejsze ze wzgledu na silnik Perkinsa.
Komfort w Zetorze jest lepszy - miałem kiedyś 7211 i pracowało się naprawde wygodnie, po ogledzinach 4514 byłem nie mile zaskoczony :/
Dojście do tylnego TUZ z Ursusie lepsze - wiecej miejsca.

Teraz jak z częściami do Ursusa? Chodzi mi o porównanie cen w stosunku do Zetora, bo z dostępnością raczej nie powinno być problemu.
Jak z trwałością podzespołów? Jak z obsługą ciągnika (z tego co wiem hydraulika w Ursusie płata figle, i obsługa troche kłopotliwa).
Uciag w większym stopniu mnie nie interesuje bo ciagnik ma służyć głownie do lekkich prac. Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowany przez losktos, 12 listopad 2013 - 19:59.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:41

Ursus czy Zetor To zależy jak,do ciężkich robót to weź ursusa a,jak lżejsze to zetorka większy komfort jazdy.Zetor jest A lekki na te konie co on ma pod maską.Będzie skakał jak mu dasz duże obciążenie

Dodaj odpowiedź