Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus czy Zetor

262 odpowiedzi na ten temat

#201 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:05

Ursus czy Zetor podejrzewam ze wiekszosc z was nie wiedziala tego ursusa nowego na oczy a sie wypowiada ze lepszy konfort pracy w zetorze
ja widzielem 6824 i powiem ze jestem mile zaskoczony
ale jak narazie to nie ma co oceniac okaze sie gdy te ciagniki zaczna sie pojawiac na naszych polach i wtedy sie porowna

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus czy Zetor Dzisiaj, 19:27
  •  

#202 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 18:16

Ursus czy Zetor

Zapraszam w moje okolice na rozmowę z użytkownikami Zetora Proximy i Zetora Forterry... takiej odpowiedzi jak Ty napisałeś nie usłyszysz :)
Ewidentnie wybrałbym nowego Zetora :)

a 7u nas niestety usłyszysz ale na forterre bo proximy to co jak co ale sie udały im bardzo w sumie oparte na starej dobrej konstrukcji ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#203 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 18:52

Ursus czy Zetor Ja tam na Forterrę nie narzekam i jak jeździliśmy pytać się użytkowników ich jak się sprawują to wszyscy chwalili.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#204 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 19:54

Ursus czy Zetor jaki lepiej wybrać? ursus 5524 mido czy zetor proxima 85 plus ? jakie mają spalanie i osiągi ? traktor na 20 ha

#205 Share michalnh

michalnh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:38

Ursus czy Zetor Ja wybrałbym Ursusa,spalanie podobno jest prwie takie same, tak mówił mi kolega.

#206 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:51

Ursus czy Zetor Oczywiście ze zetora bym wybrał, wystarczy zobaczyć jaka skrzynia jest w ursusie to już sie go odechciewa
Wiadomo że ursus mniej spali w lekkich pracach bo ma silnik perkinsa

#207 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 14 styczeń 2011 - 22:04

Ursus czy Zetor http://allegro.pl/ze...1404750213.html Koledzy rzućcie okiem czy wart zainteresowania i czy to nie jakiś składak <_<

#208 Share ursu

ursu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 luty 2011 - 17:16

Ursus czy Zetor ja bym wybrał ursusa sam mam ich aż po prostu ursus jest bogiem

#209 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 03 luty 2011 - 22:57

Ursus czy Zetor Ursus czy Zetor? O Zetorze (z ostatnich lat produkcji) jest sporo złych opinii w moim rejonie (każdy twierdzi - że drugiego nie kupi i odradza), więc z tych dwóch stawiałbym na Ursus, tym bardziej, że nowa seria wygląda atrakcyjniej wizualnie chociażby od Zetora.

Edytowany przez wysoki24, 03 luty 2011 - 23:05.

#210 Share zyza

zyza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:25

Ursus czy Zetor ja uzytkowalem ursusa 1234 i nie mam najniejszych zastrzezen do nieego,zapewne w zetorach jest lepszy komfort pracy ale z tego co slyszalem to jednak wiecej pala nawet przy lekkiej pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 27 luty 2011 - 23:45

Ursus czy Zetor Ja bym zdecydowanie wybrał Ursusa bo ma lepszy silnik oszczędniejszy i mniej awaryjny lepsza skrzynie... i ogólnie jak się porówna oba modele to Ursus prawie pod każdym względem wypada lepiej

#212 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 luty 2011 - 02:07

Ursus czy Zetor Najlepiej wziąć najlepsze rozwiązania tech. z ursusa i zetora złożyć to do kupy. Ustalić cenę na około50000 tys.to dopiero ciągnik byłby chwalony. Oczywiście jest to żart.Moim zdaniem ciągnik powinien byćprzedewszystkim WYGODNY PROSTY W OBSŁUDZE I NAPRAWIE EKONOMICZNY to wam powie każdy mechanik pozdrawiam .

#213 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 luty 2011 - 14:39

Ursus czy Zetor Ja na moim gospodarstwie mam ursusa 1634 i zetora 16245. I powiem wam szczerze nie ma większe różnicy miedzy ursusem a zetorem przynajmniej dla mnie.Ciągnik powinien pasować rolnikowi jeśli bardziej pasuje ci ursus to kup ursusa a jak nie to kup zetora.

#214 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 28 luty 2011 - 15:02

Ursus czy Zetor ja bym wybrał zetora nawet ze względu na cenę i wyposażenie :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#215 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:43

Ursus czy Zetor Z tego co ostatnio porównywałem to Ursus jest już nawet tańszy od Zetora
Patrzyłem na Proxime 95 i Ursusa 6824
Przy czym Ursusa ma też lepsza w tym przypadku skrzynię hydraulikę WOM i moim zdaniem silnik Perkinsa przewyższa Zetora

#216 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 21:01

Ursus czy Zetor

Ja na moim gospodarstwie mam ursusa 1634 i zetora 16245. I powiem wam szczerze nie ma większe różnicy miedzy ursusem a zetorem przynajmniej dla mnie.Ciągnik powinien pasować rolnikowi jeśli bardziej pasuje ci ursus to kup ursusa a jak nie to kup zetora.

Tylko te co podałeś są identyczne tylko opakowanie inne gdzie nowe nie mają nic wspólnego ze sobą

#217 Share Kryniak

Kryniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektronika

Napisany 20 kwiecień 2011 - 16:05

Ursus czy Zetor Ja bym wybrał Zetora, jest lepszy komfort jazdy, szybszy, masz rewers, ehr, jest krótszy i ma większy kąt skrętu :)

#218 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 21:29

Ursus czy Zetor

Ja bym zdecydowanie wybrał Ursusa bo ma lepszy silnik oszczędniejszy i mniej awaryjny lepsza skrzynie... i ogólnie jak się porówna oba modele to Ursus prawie pod każdym względem wypada lepiej

Jak można mówić o ursusie że jest mniej awaryjny od Zetora jak do tej pory klepali 50 letnie zabytki dopiero co ruszyliz kopyta i narazie pokupywali kochasie polskiego sprzętu i mają po 100 200 mth pewnie nic więcej więc post nie na miejscu

#219 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 kwiecień 2011 - 16:20

Ursus czy Zetor @Czesiu weź skończ te swoje wywody na temat przebiegu Mido bo mnie na wymioty zbiera... Pewnie jedynie to sobie je możesz na placu pooglądać.
Dziś wybrałem się do PGR gdzie pracują 3 Mido i wypytałem ile mogłem na ich temat:
- wszyscy trzej kierowcy z którymi rozmawiałem jednogłośnie chwalili silnik za oszczędność w spalaniu paliwa
- bardzo dobre opinie na temat skrzynie biegów i jej obsługi
- bardzo wysoki komfort w kabinie i bardzo dobra widoczność ( maska starego typu)
- kolejny pozytyw z ich ust to dobry uciąg szczególnie po załączeniu przedniego napędu
Co do wad : w pierwszym ciągniku który kupili tj. 5524 serwis był do tej pory 4 razy - padł uszczelniacz na zwolnicy i wystąpił problem z palącymi się kontrolkami. Ciągnik ma obecnie 467 MTH pracy a pracuje od końca lipca ub. roku. Następnie na co zwrócił uwagę kierowca - klima jest w tym ciągniku niezbędna - w lecie ciężko wytrzymać w kabinie.
W 6824 z kolei 2 razy wypadła szyba z drzwi - raz to była ewidentnie jego wina ponieważ jechał z otwartymi drzwiami , drugi raz niby przez wiatr ale coś czuję że to ściema... to by było na tyle ;)

Edytowany przez mickas092, 22 kwiecień 2011 - 12:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 21:17

Ursus czy Zetor Wole na placu niż w serwisie oglądać :lol:
Szyba od kierowcy czyli przednia? Ona z drzwiami nie ma wspólnego wiele z drzwiami. A same drzwi zapewne tak jak uszkodzi to najczęściej przez jazde z otwartymi drzwiami. Choć Zetor miał przypadki że wieczorem stawiaszcały ciągnik a rano drzwi leżą na dole :D

Dodaj odpowiedź