Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus czy Zetor

262 odpowiedzi na ten temat

#181 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 maj 2010 - 15:30

Ursus czy Zetor No bez przesady. Jak możesz porównywać silnik od C-360 do dzisiejszego ursusa z Perkinsem...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus czy Zetor Dzisiaj, 03:31
  •  

#182 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 26 maj 2010 - 21:44

Ursus czy Zetor Miałem dzisiaj okazję porozmawiać z rolinikiem który w ubiegłym roku nabył zetora Proximę- na pytania czy jest zadowolony odrzekła, że cyt: "może być, ale drugi raz zetora proximy bym nie kupił". Coś tam opowiadał jak to po miesiącu wyrwało mu szpilki z korpusu.

Wracając do tematu mimo wszystko sam bardziej przekonany jestem za zetorem, ale coraz bardziej przekonuję się do JD.
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#183 Share farmerc330

farmerc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 12:05

Ursus czy Zetor zetor ma lepszy komfort pracy

#184 Share Duplo

Duplo

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 17:08

Ursus czy Zetor Jestem użytkownikiem URSUSA i nie mam zastrzeżeń ale gdyby ktoś się zamienił na forterre to bez namysłu biorę.
"Nothing Runs Like a Deere" ...

#185 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 22:13

Ursus czy Zetor Ja mam ursusa C-360. Nigdy ależ to nigdy tego gówna nie kupie to jestp o prostu C-4011 z młodszych lat i z innym filtrem oleju :) Ciut mocniejszym silnikiem ale spieprzona na cacy. Przerażające wycie, nie potrzebnie przeprowadzona oś sprzęgła przez obudowe skrzyni biegów ( Czesta wymiana uszczelniaczy bo cieknie gorzej jak z MTZ[ a mówią że mtz cieknie a ta podróba zetora jeszcze gorzej]) Bo po co robić wiszące pedały jak można klepać tak samo przez następne parenaście lat polaczki kupią. Jak poprawilismy komfort czyli kabina sokółki zamiast puszki to jest takie dojscie do łóżysk które częśto wysiadaja na wałach kół z tyłu że pożal się Boże 5 sm odstępu z przecinaniek ani dojść. Wbic też cieżko bo jak manewrować młotkiem. Trzeba odkręcic ewentualnie uchwyt od łańcuchów bocznych. Ursus robił tak samo jak dostał papiery nie udoskonalił nic. Skryznei ciezkich Zetorów robione były w Ursusie bo rozbieraliśmy oryginał Zetora i skrzynia z napisem Ursus. Ale mieli kwity z Zetora i robili podług tego Zetor ruszył z ZTS a ursus klepał dalej takie same skrzynie i te same ciagniki w XIIw tj 1614 :) Dobrze że chociaż tapicerke kładli na błotniki :) Ja już nigdy ursusa. Tylko czekam na zastrzyk finansów i coś w styl 5211/7211 będzie
Mój Wladimirec podbija świat

#186 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:12

Ursus czy Zetor No właśnie ursus taki złom a nadal nim jeździ.... sprzedaj na złom i rób władkiem jak wszystko takie złe.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#187 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:17

Ursus czy Zetor ja dzis porownywalem zetora i ursusa
i tak mysle po co oni w ursusie takiego ryja z maski zrobili
no i w srodku jest nie ciekawie
a zetorek jest ladny na zewnatrz n o i w srodku sie lepiej czuje i wygodniej jest

a i przypomnialo mi sie jak mozna bylo spieprzyc 60-tke tak ze juak chce sie cos podniesc na podnosniku to trzeba wom wlaczyc to jest paranoja . mialem okazje ostatnio jezdzic no i masakra wole swojego zetorka 7011

#188 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:27

Ursus czy Zetor

No właśnie ursus taki złom a nadal nim jeździ.... sprzedaj na złom i rób władkiem jak wszystko takie złe.

No sorry 14 ha ornego co bym rusem nie obrobił? Obrobił bym tylko ta sipma.... Ruscy dali d*py ze sprzęgłem tylko z tym. A po za tym nie ode mnie zależy ja tylko jeżdże niestety jak w tkaich warunkach można pracować. W prasie przy 2 tyś obrotach to wyje jak popieprzone 10 godzin prasowania to juz nie chce się isć na impreze. A jak u kolegi 5211 prasowałem To było coś. I tak już 3P sie pozbyłem następny cud techniki... Fakt Zetor drogi ale może na MTZ 550 namówie ojciedc bardzo przekonany do wschodniej techniki ja też w sumie i to za c-360 kupi takowego ruska

Masz racje Łukaszu. Masakra :)

#189 Share VarioSpeed

VarioSpeed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Sport Informatyka Rolnictwo Zwierzęta

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:29

Ursus czy Zetor

Miałem dzisiaj okazję porozmawiać z rolinikiem który w ubiegłym roku nabył zetora Proximę- na pytania czy jest zadowolony odrzekła, że cyt: "może być, ale drugi raz zetora proximy bym nie kupił". Coś tam opowiadał jak to po miesiącu wyrwało mu szpilki z korpusu.

Wracając do tematu mimo wszystko sam bardziej przekonany jestem za zetorem, ale coraz bardziej przekonuję się do JD.

Zapraszam w moje okolice na rozmowę z użytkownikami Zetora Proximy i Zetora Forterry... takiej odpowiedzi jak Ty napisałeś nie usłyszysz :)
Ewidentnie wybrałbym nowego Zetora :)

#190 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 17:16

Ursus czy Zetor No ja bym się spierał bo u mnie znowu zetory dobrej renomy nie mają...Ale trochę panowie wyolbrzymiacie bo teraz zetor taki cudowny do ursusa nie jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 13 czerwiec 2010 - 13:59

Ursus czy Zetor Zenon czemu ? co ci się psuje w zetorze ?

#192 Share VarioSpeed

VarioSpeed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Sport Informatyka Rolnictwo Zwierzęta

Napisany 13 czerwiec 2010 - 14:33

Ursus czy Zetor

No ja bym się spierał bo u mnie znowu zetory dobrej renomy nie mają...Ale trochę panowie wyolbrzymiacie bo teraz zetor taki cudowny do ursusa nie jest

Hahaha co Ty człowieku gadasz? :) Ursus jest lepszy? :) Wymień mi co jest w nim takiego lepszego...

#193 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 12:43

Ursus czy Zetor Największy + ursusa nad Zetorem że małopalący Perkins nic wiecej B) W sumie Zetor mógłby też Perkinsa wstawić

#194 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 wrzesień 2010 - 15:31

Ursus czy Zetor To tak jakby w Audi, VW czy Mercedesie zaczęli wsadzać silniki takiego renault, fiata czy innej alfy

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#195 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 03 wrzesień 2010 - 16:12

Ursus czy Zetor Jeśli chodzi o duży plus zetora to taki że ma bardzo mocny silnik jeśli chodzi o uciąg. Nie gasł nawet z bardzo dużym ciężarem, jeśli chodzi o np. ciężar 20t na przyczepach to zetor 7211 lepiej pójdzie od NH T5000 takiego 90KM... Widziałem taki przypadek u mnie na wsi... Jeśli chodzi o moc to zetor jest super. Nie wiem jak te nowe ale te stare to byy ciągniki nie do zajechania. B)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#196 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 18:17

Ursus czy Zetor

To tak jakby w Audi, VW czy Mercedesie zaczęli wsadzać silniki takiego renault, fiata czy innej alfy

Audi R8 ma włoskie serce bo niemiecki silnik okazał się niewypałem, nowe VW projektuje studio które projektowało kiedyś Alfy, a Mercedes razem z Renault buduje wspólny miejski samochód(to Meraś zgłosił się o pomoc do Reni) Nieźle dobrałeś te przykładowe marki B) he he to chyba ten przykład ci się nie powiódł

A tak w temacie to Zetor ma dobre silniki więc nie ma potrzeby kupowania np. Perkinsa. No i chyba był model Forterry z silnikiem Lambo

#197 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 wrzesień 2010 - 18:45

Ursus czy Zetor Z tymi markami to tak pisałem na pałe bo chodziło mi o przykład. B) Jak mają swoje sprawdzone silniki to po co kupować inne. B)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#198 Share jar123

jar123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystto co z ty związane.

Napisany 18 wrzesień 2010 - 07:12

Ursus czy Zetor Ja mam ZETORA 8045 juz 8 lat jest ok. jak na swoja klase .Chodzi w 5 skibach i agregacie 4,20 :D

#199 Share Lukasiewicz

Lukasiewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 19:47

Ursus czy Zetor Witam wszystkich, Interesuje mnie maska od Ursusa C-4011 (nie pognieciona) jak ktoś ma na sprzedanie bo jestem zainteresowany. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share artur2442 artur2442

artur2442
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2010 - 17:50

Ursus czy Zetor polecam zetora, w mojej okolicy wszyscy kupuja i nie narzakaja:)

Dodaj odpowiedź