Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wycinak wybrać?

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 20:25

Jaki wycinak wybrać? też widziałem takie rozwiązanie ale my zdecydowaliśmy się na wycinak szczękowy strautmana, będzie już na dniach a wcześniej był wycinak toporowy i jak mówisz piłowy, ten ostatni jest bardzo dobry ale nijak z niego w paszowóz ładować no chyba że na tura ale to za duży ciężar.... trzeba duży ciągnik i porządnego tura
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wycinak wybrać? Dzisiaj, 12:36
  •  

#22 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 20:46

Jaki wycinak wybrać? Nie trzeba żadnego giganta, żeby zapinać wycinak na tura. Prosze bardzo, o to dowód: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Wycinak na turze Jeżdze już tak półtora rok i dzwiga bezproblemu nawet całą kostke. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#23 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 09:59

Jaki wycinak wybrać? no nie wiem, ja mam wycinak piłowy ale zamówiłem szczękowy na tura, gdyż mimo wszystko uważam że będzie lepiej. myślałem że nasza forterra nie podoła z nim a tu poczciwy MTZ ciąga taki sprzęt:D pozdr.
Sprzedam:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:15

Jaki wycinak wybrać? Bo Forterra jest krótka jak T 25 i do tego przez tłumik ładowacze są daleko zamontowane. Sasiad miał MTZta i na nim ładowacz Sipma i nigdy nie używał przeciwwagi a gdy kupił Zetora i ładowacz do niego zamontował to nawet po słomę jedzie z przeciwwaga. Co do wycinaków to Zbigiego rozwiązanie jest najlepsze. Toporowe to szajs... Mieliśmy juz kilka wycinaków bo 26 ha QQ i z 60 ha łąk kiszonki się wycinało. Piłą to nawet bele siana przetniesz a szczęka pryzme rozwala jak QQ jest sucha a gdy daleko trzeba wieść to polowe zgubi

#25 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:36

Jaki wycinak wybrać? nie wiem ja QQ nie wożę, bo jak zapewne wiesz kupuje ziarno i w rękaw kisze. ale wuj ma ten wycinak szczękowy i wozi QQi jakoś nie narzeka, on ma MChala. a co do toporowych to są dobre ale na małe gospodarstwa i jestem pewien że poniósł bym mimo wszystko więcej swoją forterrą o tego MTZa mimo jak to określiłeś złego mocowania tura
Sprzedam:

#26 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:42

Jaki wycinak wybrać? Nie mówię o toporowych a o piłowych i to piłowych z piłami poziomymi bo są też modele z piłą pionową która idzie dookoła i to nie jest dobre rozwiązanie... Poza tym powiem jeszcze taką rzecz że podczas wycinania szczękowym zamykanie klapy powoduje mocne podnoszenie zebów co za tym idzie dostawania się powietrza do wewnętrznych partii pryzmy. Piłą odcinasz calą ścianę idealnie. Co do MTZta i Zetora troche zaskoczę... Pług Ibis XXLS MTZt podnosił ładowaczem bez problemu i koła stały wszystkie 4 na ziemi. Gdy przyjechali zabrać ten pług który mieliśmy na testy i nikogo w domu nie było bo były żniwa przyjechał sąsiad Forterra i tak samo zapieliśmy do ładowacza by wstawić na lawetę i nawet 10 cm nie podniósł od ziemi. Musieliśmy zapiąć tonowy obciążnik. Dodam że miał standartowe obciążniki z tyłu i taki sam ładowacz Sipma jak my na MTZ

#27 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 10:06

Jaki wycinak wybrać? w to to nie uwierze... jeżeli miał tura to nie możliwe że mu przód podnosiło a MTZowi nie. jednak forterra jest znacznie większa

są też modele z piłą pionową która idzie dookoła i to nie jest dobre rozwiązanie

to się nazywa wycinak mieczowy :> tak dla ścisłości:D
Sprzedam:

#28 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:16

Jaki wycinak wybrać? Co z tego że większa jak masa podobna a rozstaw osi dużo mniejszy. Zetor jest krótki. Jeśli założysz mniejszy ładowacz to się zgodzę że tyłu mu tak nie będzie podnosić ale chyba Sipmy to nie widziałeś... :lol:
Co do wycinaków to nazywają mieczowy ale zalicza się do piłowych i akurat mieliśmy taki. Po rogach piła staje a cała pryzma podczas cięcia podskakuje. Utrzymuję że pozioma piła jest na pierwszym miejscu pod względem dokładności cięcia

#29 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:45

Jaki wycinak wybrać? co do dokładności cięcia to się zgodzę piłowe najlepsze:są bezapelacyjne
Sprzedam:

#30 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:06

Jaki wycinak wybrać? @rongeryk słaby masz ten bajer, tym bardziej że można cie sprawdzić...proszę nie pisz głupot.

rozstawy osi...

Agroma Szczecin ciągniki rolnicze maszyny rolnicze Zetor Case Ursus części zamienne

http://www.slazak.pl...belarus9525.pdf

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 11:25

Jaki wycinak wybrać? pieter a gdzie masz umiejscowiona oś w Zetorze? Postaw sobie jeden przy drugim a zobaczysz różnicę.

#32 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:30

Jaki wycinak wybrać? Wszystkie wybieraki mają jedną wspólną ceche:
jak trafią na kamień to każda się rozleci.
Naprawa około 600-2000 PLN!!!
Ja mam pytanie jaką wybrać tylko i wyłącznie do podsuszanych wysłodków i liści buraczanych(kamienie)?
Zastanawiam się nad szczękową np. http://www.allegro.p...zonki_raty.html
bo przy wysłodkach się nie rozsypie, a przy liściach jak trafi w kamień to najwyżej blacha się zawinie i tyle
dwa młotki, bosch i naprawione...
Co o tym sądzicie?

#33 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:41

Jaki wycinak wybrać? Umnie wycinak trafił na kamień wielkiści 2 pudełek od zapałek, kamień pękł na pół, a noże są całe. ;)

#34 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 10:27

Jaki wycinak wybrać? Coś mi ciężko w to uwierzyć,chyba kamień musiał być jakiś kruchy albo coś...
U kumpla jak trafiła na kamień wielkości pięści to poleciały łańcuszki i kosa.Naprawa 700 zł!
U innego był płaski kamień to ta główna rama(szyna) się cała otworzyła... jeszcze u sąsiada to robił, a nie u siebie, to tak się pokłócili o to, że do dziś nie gadają ze sobą!!!
Nie chciałbym mieć takich problemów także lepiej się zastanowić dwa razy jak potem narzekać.
Ciekawe jak zareaguje na kamień ten szczękowy...

#35 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 06 maj 2010 - 10:29

Jaki wycinak wybrać? Kupię wyciknak do kiszonki piłowy w dobrym stanie najlepiej z woj.mazowieckiego:)piszcie na priv Pozdrawiam :)

#36 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 15:49

Jaki wycinak wybrać? szukam wycinaka do MF 255 i czy w ogóle da się do niego podczepić ze względu na hydraulikę myślałem nad tym z 3 piłami po każdej stronie widzę że wysokości w miarę są podobne 2-2.7 a szerokość od 1.45 do 1.7 ceny różne tylko gdzieś pisze stary typ gdzieś nowy jedne maja je na 1 hydraulice i przenoszone w narożnikach przez łańcuch ruchy inne 3 oddzielne siłowniki na każdą piłę
proszę o pomoc
o takie coś mi chodzi mniej więcej
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#37 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 21:09

Jaki wycinak wybrać? MF 255 ma za małą wydajność pompy i słaby podnośnik. Wycinanie będzie trwało dość długo. Lepiej do takiego wycinaka przeznaczyć jakiś większy ciągnik.

#38 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 08:25

Jaki wycinak wybrać? hm większy ciągnik jest trochę za duży na taka pracę
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#39 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 11:42

Jaki wycinak wybrać? Mam wycinak trioliet 175 z trzema siłownikami. Wycinak pracuje z Ursusem 912. Po wycięciu kostki sianokiszonki 175cm wysokości, przód ciągnika podnosi do góry przy ostrzejszym ruszaniu. Więc większy ciągnik do wycinaka to wcale nie przesada. Dodam, że ciągnik pracuje na obrotach około 1000 obr/min. W wycinakach z dwoma siłownikami lubią pękać łańcuchy narożnikowe. Jeżeli szukasz wycinaka do MF255 to zobacz maszyny van Lengerich BvL z sześcioma piłami. Napędzą je jeden mały pionowy siłownik. Mieliśmy kiedyś coś takiego i byliśmy z niego zadowoleni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 09:20

Jaki wycinak wybrać?

szukam wycinaka do MF 255 i czy w ogóle da się do niego podczepić ze względu na hydraulikę myślałem nad tym z 3 piłami po każdej stronie widzę że wysokości w miarę są podobne 2-2.7 a szerokość od 1.45 do 1.7 ceny różne tylko gdzieś pisze stary typ gdzieś nowy jedne maja je na 1 hydraulice i przenoszone w narożnikach przez łańcuch ruchy inne 3 oddzielne siłowniki na każdą piłę
proszę o pomoc
o takie coś mi chodzi mniej więcej

Ja do MF255 mam wycinak BVL napędzany z wom problem jest jedynie z podnoszeniem jak za dużo wytnę wtedy pozostaje jazda na 2 kołach. Wadą też jest łańcuch szczególnie zimą lubi trzasnąć teraz dorobiłem nowy łańcuch i jest lepiej. wcześniej miałem mieczowy nie duży mieczowy mniej więcej jak ten http://www.allegro.p...ydrofox_fh.html może mniejszy początkowo wycinałem c330 ale miał trochę za ciężko ale na upartego dawał radę. Do kukurydzy jest ok ale w sianokiszonce strasznie długo wycina.

Dodaj odpowiedź