Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wycinak wybrać?

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 20:40

Jaki wycinak wybrać? Witam.
Zastanawiam się nad zakupem wybieraka do kiszonki podobnego do tego: WYCINAK WYBIERAK KROKODYL DO KISZONKI - RATY (829580487) - Aukcje internetowe Allegro
tylko myśle o taki m zawieszanym na TUZ.
Jaką sprawują się takie urządzenia i jaką firmę polecacie????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wycinak wybrać? Dzisiaj, 09:25
  •  

#2 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 20:52

Jaki wycinak wybrać? na tuz to bym polecał ponieważ można bardzo równo wyciąć pryzme . ale na tura jest też dobry ponieważ gdy masz paszowów możesz załaadować nim bo wysoko podniesiesz, według mnie to firma nie ma różnicy aby był porządnie wykonany

#3 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 21:31

Jaki wycinak wybrać? Mam taki wycinak na tuz, i po 2/3 latach zaczną zęby pękać :( I do jakiego ciągnika to ma być ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 listopad 2009 - 22:35

Jaki wycinak wybrać? Ja użytkuję taką wycinarkę i jestem zadowolony: Wycinak wycinarka do kiszonki łańcuchowa BVL (830279559) - Aukcje internetowe Allegro U mnie chodzi przy Ursusie 4514 i powiem szczerze ma co robić :(
także słyszałem że przy tym właśnie zęby odpadają :( nie polecam!!

#5 Share Janke008

Janke008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 09:21

Jaki wycinak wybrać? Mi także się wydaje że taka powyżej wycinarka jest dużo wydajniejsza i lepsze ze względu na jakość cięcia kiszonki,równe ściany.

#6 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 09:57

Jaki wycinak wybrać? czy wydajniejsza to wątpie, sąsiad miał podobną to ja zdążyłem przywieźć 3 wycinaki a on dopiero 1 wiózł :(

#7 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 16:46

Jaki wycinak wybrać? u mnie ma chodzić przy C-360. Podobno "Doza- Mech" z Odalanowa produkuje takie wybieraki, czy ktoś orientuje się ile kosztuje nowy???

#8 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 17:08

Jaki wycinak wybrać? Te wycinaki szczękowe nie mają najlepszej opinii z powodu pozostawiania niezbyt równej powierzchni ściany pryzmy po wycięciu. Ja ze swojej strony polecam wycinaki hydrauliczne z 3 piłami do większych ciągników i większych ilości, a do mniejszych gospodarstw np. ten z linku powyżej, lub ten: http://www.allegro.p...16_wycinak.html
Zauważ jaką równą ścianę on zostawia w porównaniu do tego: http://www.agrofoto....mage181735.html

#9 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 17:27

Jaki wycinak wybrać? dzięki za radę. może jednak zdecyduje się na wycinarkę

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 21:19

Jaki wycinak wybrać? A o takim Myślałeś też pozostawia równą scianę

Ten szczękowy to sąsiad miał i zamienił na taki jak ja pokazuje bo tamten łamał zęby i szarpał przez co kiszonka pleśniała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 22:04

Jaki wycinak wybrać? Od kilku lat mam wycinak Strautmana :( polecam, bardzo dobry...ja mam z windą, ale chodzi przy Belarsie. Do C-360 wystarczy bez windy, bedzie lżejszy, i tanszy z pewnoscia.

Jego plusem jest to ze zostawia bardzo równą sciane, pryzma zatem tak nie plesnieje z powodu dostepu powietrza.

#12 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 21:47

Jaki wycinak wybrać? uważaj na te wycinaki co tną za pomocą łańcucha bo ja taki miałem to bardzo często ten łańcuch sie rozrywał

#13 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 21:59

Jaki wycinak wybrać? Fakt że wycinaki szczękowe zostawiają nie równą ścianę, ale to przez to że nie docina do końca i połowe wyrywa :) Sam bym chciał wymienić wycinak na coś takiego Wycinak (828872916) - Aukcje internetowe Allegro ale podobno łańcuchy pękają, a koszt takiego nowego łańcucha to nie jest mała suma :(
Mi tam po wycinaku szczękowym nic nie pleśnieje :) Tylko taki wycinak do c-360 to jest samobójstwo dla ciągnika, od paru lat wycinam c-360 i ledwo daje rade :)

#14 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 10:13

Jaki wycinak wybrać? właśnie ze względu na awaryjność wycinarek chcę zakupić wybierak szczękowy. Jeśli C-360 nie będzie dawać rady to mogę zapiąć ten wybierak do FORTERRY

#15 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 21:32

Jaki wycinak wybrać? Ja mam wybierak hydrauliczny z 3 nożami fella su 145 z windą. Mojim zdaniem lepszy jest z windą, ponieważ przy wysokiej pryzmie C-360 jest za mały aby wyciąc całą kostke Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursus C-360 i wycinak Fella Co do jakości wyciętej kostki z qq, to w zime mogą stać w stodole przez 7 dni i nic się nie zepsuje, a w lato przez 3-5 dni :lol:

#16 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 23:36

Jaki wycinak wybrać? Witam zastanawiam się nad zakupem wycinaka do kiszonek , jednak nie znam się na tym, nie bardzo wiem jaki rodzaj piły jest najlepszy ,prosił bym użytkowników podobnych wycinaków do tego : WYCINAK DO KISZONKI (852164479) - Aukcje internetowe Allegro o wypowiedzi, czy taki rodzaj wycinaka jest dobry? i czy warto go kupić za taka sumę? jest to handlarz od którego kupiliśmy już kilka sprzętów i nie narzekamy i może po znajomości cena była by bardziej korzystna , z góry dziękuje za pomoc :unsure:

#17 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 11:24

Jaki wycinak wybrać? No i kupiłem:

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Fella SD 125

Po pierwszym wybieraniu mam mieszane uczucia. Niby jest Wszystko ok. ale kiedy przychodzi większy opór (zwłaszcza na zakrętach) nóż zwalnia, a czasami nawet całkowicie zie zatrzymuje.
Co może być przyczyną????

#18 Share przemoq

przemoq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 21:44

Jaki wycinak wybrać? witam ja też taki posiadam na razie na próbę wiozłem go i te same miałem problemy na początku u mnie głównymi przyczynami to było to że łańcuch był za luźno i się na zakręcie za bardzo kantowała piła a druga przyczyna to łożyska w rolkach od piły stały są do wymiany ale na razie je ruszyłem i mój c 360 chodzi już w nim prawie bez zarzutu jeśli to nie pomoże to pewnie pompa w ciągniku jest już za słaba ale na zakrętach wystarczy ze dwa razy cofnąć jak się zatrzyma i wszystko będzie ok a jak masz inny ciągnik to sprawdź przy innym pozdrawiam

#19 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:01

Jaki wycinak wybrać? najlepsze pod względem wydajności są wycinaki na tura następnie na tuz piłowe później toporowe a na szarym końcu mieczowe(czy jakoś tak) chodzi tu o ilość sianokiszonki.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 16:48

Jaki wycinak wybrać? Co do Wycinaków to zależy co mają wybierać i czy będzie transport czy ładowanie paszowozu... Mamy szczękowy z opalenicy i nic to specjalnego przy wybieraniu kiszonki z kukurydzy ale wyjścia nie ma gdyż ładujemy paszowóz. Widziałem ciekawe rozwiązanie... wycinak piłowy na ładowaczu czołowym. Idealnie wycina i nie rozsypuje się tak podczas dalszego transportu

Dodaj odpowiedź