martinezo

Jaki wycinak wybrać?

Polecane posty

Michalutp    0

Balota oczywiście przetniesz o ile wycinak sprawny, ale co do samej firmy Fella miałbym zastrzeżenia...a główne to akie że praktycznie nie osiągalne części...odbieram masę tel z pytaniami o części do tego... Polecam wycinaki Strautmann, Trioliet, Schrijver, BVL-ale te znowu nie tolerują zużycia u siebie...

Na chwile obecną posiadam 8 szt wycinaków na sprzedaż różnych firm i różnych wysokości:

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=2504945


Import maszyn rolniczych: zgrabiarki, przetrząsarki, prasy rolujące, wycinaki kiszonki, siewniki i wiele innych
Woj. Kujawsko-Pomorskie Tel 781 303 224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie że warto a jak pasuje na ładowacz czołowy :)

A jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou1    0

Cena to 3,800zł. Właściwie to jechałem za wycinakiem STRAUTMANN ( 2,7m wys. 6.000zł. 2006r. ) był piękny. ale troszkę za duży. Ja byłem za strautmannem ale tato wziął VICONA. Myślę że będzie dobrze chodził. :)

Vicon ( 2,3m wys. 3.800zł. 2000r. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

potrzebuje siłownik do wycinarki nie wie ktos gdzie mozna kupic,,siłownik jest strasznie dlugi bo to z masztu wycinarki lub inaczej windy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja na dzień dzisiejszy posiadam Do ładowania kiszonek krokodyla. Jest to beznadziejna sprawa ponieważ dużo sie obsypuje kuku, z sianokiszonką nie jest najgorzej jeszczę ale do wysłodków i Młóta trzeba zakładać szuflę bo inaczej się nie da.

Dlatego jak Będzie ładowarka to tylko multiłopata aby ograniczyć czas.

Ja posiadam szuflokrokodyl własnej konstrukcji na ładowarce i nie wyobrażam sobie innego sprzętu do załadunku paszowozu. Muszę dodać że sianokiszonkę mam w belach, więc nie wiem jak by szło wyrywanie sianokiszonki z pryzmy, podejrzewam,że byłyby to małe kęsy, ale już wiem jak do tego podejść więc chyba nie byłoby problemu. Tego sprzętu (zdjęcie w galerii) nie zamieniłbym na żaden wycinak lub inny wynalazek, nie trzeba go odpinać lub przepinać innego osprzętu do innych zastosowań, to sprzęt uniwersalny - polecam. Aha, gdy skrobię kuku ze ściany ok. 20 cm co dzień - dwa na całej szerokości nie psuje się tak w upały i nie pleśnieje jak wtedy gdy wycinałem wycinakiem co cztery dni na głebokość 70 cm. Rozsypane resztki można dorzucić do szufli i podać do wozu


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam, powiedzcie jaki jest najmniejszy wybierak z opuszczaną windą (nie wiem dokładnie jak się nazywa, taki z 3 pilami, na każdym boku windy po 1-ej pile) oczywiście używany??

Takie mieczowe mnie nie interesują, sąsiedzi mają, strasznie wolno idą i gubią zwartość podczas dojazdu do obory, a blisko nie ma.

Widziałem takiego za 2500 tylko nie wiem czy nie za duży, podał bym linka ale allegro nie działa.

Mam większy ciągnik i w razie czego dorobił bym przejściówkę na euro-ramkę do ładowacza czołowego, ale jeśli c330 nie miała by za ciężko to po co targać ciągnik 3 razy większy.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Myślę że pompa w C330 nie ściągnie swoją wydajnością trzy piłowego wycinaka nie mówiąc o transporcie. W 1999 roku kupił mój Tata nowy wycinak Fella Tu 146 trzy piłowy. Poniżej link z identycznym

http://www.agrotrader.pl/wycinak-do-kiszonki-fella-tu-146,13035.html

Pompa MFa 255 uruchomiła piły, jednak masa wycinaka + blok kiszonki odcietej to za dużo by ciągnik był w stanie jechać na 4 kołach. Nawet jak odciołem blok o wysokości 1 metra kukurydzy to i tak przód poderwało. Więc woziłem zetorem 8145.

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dosyć dziwny system napędu pił, na siłownikach, nie wiem jak jest w innych ale ten system na pewno wymaga wydajnej pompy hydraulicznej, inaczej by było jak by to było na silniku hydraulicznym i mimośrodzie wprawiającym kosy w ruch posuwisto-zwrotny.

 

Coś takiego jak na przedostatnim zdjęciu było by chyba idealne ->

http://otomoto.pl/wycinak-wycinarka-paszowoz-do-kiszonki-trioliet-strautmann-bvl-czesci-serwis-A161499.html

widać że sama ramka i ogólnie lekka budowa.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

ma ktos felle 125 ??? mam od nie dawna taki problem,, jak wycinam kiszonke to posów nozy nie idzie rowno tylko co troche staje zatrzymuje sie troche ruszy i znowu sie zatrzyma..wie ktos co to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Witam. Posiadam wycinak strautmann o taki:

Zetor 7745 + Strautmann

Zetor nie wchodzi mi do obory. Zastanawiam się czy c360 poradzi sobie z nim jakby wywalić windę i założyć mu tura. Wycinak jest niski wiec kostki wyższej jak ok. 1.2 m i tak nie wytnę.

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

Ja   posiadam wycinak Kaweco  który wytnie 145 cm kostki, współpracuje z c-360 + tur i jestem z zestawu zadowolony,  mam tylko podkręcony udźwig na podnośniku, jeśli kuku jest za ciężka to biorę trochę mniej niż szerokość wycinaka, więc jak ty masz wycinak który wytnie do 1,2 m to śmiało możesz go czepiac do c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj