Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wybrac belarus vs 914

122 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:51

O losie.... 254Nm mierzone na WOM, więc teraz podaj ile Nm na WOM ma MTZ, a nie próbujesz kiepsko manipulować danymi ;)

No widzę że kolega dobrze czyta i nie daje sobie wmówić głupot.
Chętnie bym zobaczył tego MTZa w testach DLG. Najlepiej modele z tych samych lat produkcji i wyposażenia czyli MTZ najbiedniejszy w opcjach z najbiednieszym UR2 i najbardziej wypasiony MTZ z UR (moc powiedzmy 80KM).

A i faktycznie - c385 miała mniejszą moc co wie każdy kto czytał "podręcznik traktorzysty" :blink:

O człowieku w jakim Ty świecie żyjesz... może jeszcze miałem sprawdzić sprawdzić w jakim kierunku wiatr wieje?? bo to też jakiś opór??? jak tak chcesz filozofować to nigdy do porozumienia nie dojdziesz :/ a jak pola są obok siebie to chyb mozna jakoś porównać nie???

no lepiej test robić przy bezwietrznej pogodzie :)
A co do pól i orania to zapraszam do mnie. 20-30 metrów różnicy i jest tzw "ił". W efekcie jeden poleci tym samym sprzętem bez dymka a te 20-30metrów dalej zaciągnięcie zająca w UR2 nic nie da i redukcja o bieg niżej pozostanie
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wybrac belarus vs 914 Dzisiaj, 05:39
  •  

#62 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:01

jaki wybrac belarus vs 914 no akurat w mojej miejscowości coś takiego Cię nie spotka... bo mamy "złote piaski"

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#63 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:07

Podają ze belarusy mają 310NM a skąd mozesz wiedzieć że akurat na korzyść ursusa...?? jak ani jedni ani drudzy nie podają normy...

>
wiesz tu różnicy 20 na spalaniu tu 20 na momencie i wszystko się sumuje na korzyść MTZ...

Jak nie jak tak ;) Ursus podaje wg PN (PN80/R36150) a MTZ wg SAE, i pozamiatane :blink:

#64 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:11

jaki wybrac belarus vs 914 no ale teraz jeszcze trzeba by było wiedzieć ile % mniej więcej jest różnicy... bo ja np nie wiem może ze Ty masz gdzieś jakieś dane...

Wiem że wcześnie pisałeś że to mniej wiecej tyle samo... no ale...

I ciekawi mnie skąd to wiesz kto w jakich podaje...

#65 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:21

jaki wybrac belarus vs 914 Wiem z książek i internetu :blink:

Nie mam danych procentowych, wiem tylko że jedna norma mierzy moc na silniku z osprzętem a druga bez i dlatego są pewne różnice zależne od energochłonności tego właśnie osprzętu.

#66 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 22:29

jaki wybrac belarus vs 914 Że są takie różnice to wiedziałem ale że właśnie te normy je stanowią... to akurat nie...

Więc teraz poszperałem trochę w internecie i znalazłem... MTZ ma w SAE to ma 81KM a wg.DIN o ile dobrze przeczytałem 78KM więc różnica aż tak straszna nie jest

#67 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:02

jaki wybrac belarus vs 914 Pamiętam że i na forum też było coś o normach pomiaru mocy. Myśle że sumarycznie osiągi silników wyjdą podobne, tak jak pisałem od początku :blink:

Co warto jeszcze porównać to wysokość ciągników, może mieć to znaczenie podczas pracy w budynku (tur, paszowóz, itp.). Ursus ma 255cm z cienkim dachem albo 270cm z grubym, MTZ to aż 284cm co może go zdyskwalifikować w niskim budynku ;)

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:07

jaki wybrac belarus vs 914 a co powiecie o roznicy w kolach/ogumieniu? moim zdaniem jest jeden faworyt
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#69 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:12

jaki wybrac belarus vs 914 oczywiście że jeden MTZ

a co ma być za różnica w ogumieniu?? założyli oryginalnie jakie założyli... jak Ci się zjadą to możesz sobie szersze założyć... tylko czy jest sens...

A jak Wy mówicie że MTZ jest za wysoki... to ja powiem że ma wyższy prześwit.. dzięki czemu tak szybko się nie "powiesi" na grząskim terenie

#70 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:21

jaki wybrac belarus vs 914 Prześwit mają podobny :blink: Ursus 38 cm, MTZ 40 cm

Te 2 cm jest wręcz niewspółmierne do różnicy wysokości całkowitej ;) Poza tym dzięki większej szerokości opon Ursus będzie sie mniej zapadał na grząskim terenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:22

jaki wybrac belarus vs 914 ale zawsze jest... a jak założysz to MTZ większe koła( jak postępuje większość osób przy zmianie opon) to robi się 10cm...

#72 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:25

jaki wybrac belarus vs 914 Do 914 też można założyć większe koła niż standardowe :blink:

#73 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:27

jaki wybrac belarus vs 914 a Belarus podaje że ma prześwit 465mm wiec jest o 8 cm wyższy...;p bez żadnych ingerencji...;p

#74 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:31

jaki wybrac belarus vs 914 Pronar podaje 400mm pod tylnym mostem dla MTZ 82 w wersji standard, zresztą zajdę do sąsiada to zmierzę ile jest naprawde :blink: Podejrzewam że te 65mm stanowi dolny zaczep.

edit:
Paaanie, ja tu mam dane dotyczące jeszcze tych całych czerwonych co sie nazywały MTZ 82, przeca gadamy o używkach a nie nówkach sztukach gdzie pewne zmiany konstrukcyjne poczyniono ;)

#75 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:33

jaki wybrac belarus vs 914 a belarus na stronie pronara ma tyle co wcześniej wspominałem jak będę w domu to również mogę zmierzyć...
http://www.pronar.pl...20.html#belarus

#76 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:34

jaki wybrac belarus vs 914 jestes niepoprawnym MTZcista, nie zamierzam w to ingerowac :blink: wszystkie przez nas przytaczane argumenty podaja jak wol, ze ursus jest przynajmniej tak samo dobry, jak nie lepszy w pewnych zakresach, ale co tam ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#77 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:39

jaki wybrac belarus vs 914 niepoprawnym a dlaczego?? wg mnie jeśli za mniej kasy można mieć coś takiego samego jeśli nie lepszego... to po co przepłacać... spójrz wyżej nie tylko ja tak sądzę inni również mają takie zdanie...;p

A wysokość to 280cm jak podaje belarus... wiec jest też tylko 10 cm wyższy od 914... pewnie na tym co ma większy prześwit... hehe(no przy niewielkiej tolerancji +-)

Ale one niczym się nie różnią od MTZ 82 to to samo co Belarus 820... to ciągle ten sam ciągnik... tylko teraz te nowe euroII itp to moze mają jakieś różnice... choć wątpie czy w układzie zawieszenia itp... bo jak wziąć MTZ jeszcze w "lupince" i nowego to jest to samo... ruski jak już się na coś nastawią to latami tak to produkują...hehe

#78 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:54

jaki wybrac belarus vs 914 280 cm na oponach 18.4 R34
284 cm na oponach 16.9 R38
:blink:

Skoro takie same to powiedz skąd różnice w danych technicznych? ;)

#79 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 23:59

jaki wybrac belarus vs 914 No właśnie te z wyższymi oponami to mają 284cm. Ale te co mają 18,4 mają 280cm i 46,5 cm prześwitu

różnice w danych tzn??

odnośnie podnośnika to zmieniono siłownik... w silniku chyba tez coś zmienili choć nie wiem czy nie bardziej na papierze niż w rzeczywistości bo są z silnikami D240 i D243... Ale w podstawie ciągnika zmian nie poczyniono... Bo jeszcze dziś można kupić takiego MTZ jak 10 czy 20 lat temu moze ma kabine inna ale reszta ta sama... choć nie powiem bo są do kupna modele lekko zmodernizowane ale to już się inaczej nazywają bo są oznaczone jako 920.1 920.2 920.3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 00:09

jaki wybrac belarus vs 914 Hmm, prześwit (większy na niższych kołach, jakim cudem??), nieco moc, moment i zużycie paliwa (euro?), udźwig tuz (pewnie ten siłownik) i masa własna...

Ide spać :blink:

Dodaj odpowiedź