Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wybrac belarus vs 914

122 odpowiedzi na ten temat

#41 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 11:20

Co do tej trwałości to sie pytam po raz drugi, sprawdził to ktoś rzetelnie że wyrokujecie, czy tak sobie wymyślacie żeby Wam lepiej było? Dodany obrazek

To w Ursusie spalanie nie zależy od obciążenia silnika? Tak więc od czego, skoro zwykle mieści sie w przedziale 4 - 10 l/h? Dodany obrazek

Co do silnika potwierdzone przez mojego znajomego miał MTZ-82(9500 mtg) w małej kabinie jeszcze pracował na coś około 70 ha i robił w nim wszystko oprócz silnika gdyż mówił,że po co jak oleju nie bierze i moc jest jak była , potem kupił sobie MTZ 1025 bo już miał prawie 100 ha i tylko pompe od hydrauliki zrobił ,pompe paliwową a teraz ma cos około 130 ha i kupił nowego DF cos około 170 km.Kolego 914 spali 4 litry jak ma lekko niemozliwe, znajomy ma 912 oryginał 4000 mtg i mówi ,że jak 7-8 spali to super jak ma lekko a w pługu 12 lekko , tak mi sam powiedział bo się pytałem, a MTZ w prasie kostce 5,5 l (mój pomiar)
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 40

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 61364.00 PLN
  • 19 mar 2017
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 35

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 55580.00 PLN
  • 19 mar 2017
Ciągnik rolniczy Case 5150 Maxtrack ( SUPER STAN !!! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 63000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wybrac belarus vs 914 Dzisiaj, 16:41
  •  

#42 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:03

jaki wybrac belarus vs 914 Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Mtz Belarus 820 i agregat Expomu Lech 4,2 m belarus 820!!!!!!!
http://www.agrofoto....image85787.html
http://www.agrofoto....image89588.html
http://www.agrofoto....mage150821.html

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:22

Kolego 914 spali 4 litry jak ma lekko niemozliwe, znajomy ma 912 oryginał 4000 mtg i mówi ,że jak 7-8 spali to super jak ma lekko a w pługu 12 lekko , tak mi sam powiedział bo się pytałem

Kolego, sam mam 912 oryginał 2300 mth i zużycie paliwa oscyluje w zakresie 4-10 litrów/godz. wiec nie mów mi co jest możliwe a co niemożliwe skoro nawet nie masz takiego ciągnika tylko kiedyś coś od kogoś słyszałeś, bo chyba jako użytkownik wiem najlepiej ile pali (ciągnik od 17 lat w gospodarstwie)? ;) Te 7-8 litrów spala na pełnym bucie przy pracy z WOM 1000 w sieczkarni MB350 :blink:

#44 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:48

jaki wybrac belarus vs 914 Te 4 litry przy 914 wydają mi się mało prawdopodobne... tak samo jak 5,5 przy MTZ... takie spalanie to chyba można uzyskać jak zapomni się zgasić ciągnik i chodzi na pusto na wolnych obrotach... Jak dla mnie takie średnie minimalne spalanie przy lekkich pracach to jakieś 7 litrów... MTZ posiadam, a przez jakiś czas miałem w użytkowaniu 902 więc mniej więcej się orientuje w ich spalaniu...

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#45 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:55

Kolego, sam mam 912 oryginał 2300 mth i zużycie paliwa oscyluje w zakresie 4-10 litrów/godz. wiec nie mów mi co jest możliwe a co niemożliwe skoro nawet nie masz takiego ciągnika tylko kiedyś coś od kogoś słyszałeś, bo chyba jako użytkownik wiem najlepiej ile pali (ciągnik od 17 lat w gospodarstwie)? Dodany obrazek Te 7-8 litrów spala na pełnym bucie przy pracy z WOM 1000 w sieczkarni MB350 Dodany obrazek

Moj wujek ma takiego ,którego widzę przynajmniej 3 razy w tygodniu a nie kiedys gdzies ktoś, mowisz 8 litrów w sieczkarni jakos cięzko sobie to wyobrazic ...???ale jak tak mówisz to nie będe może zaprzeczał ale zauważ,że 914 ma jeszcze napęd i to nakręcić to trzeba mocy ...

#46 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:40

jaki wybrac belarus vs 914 JA nigdy nie miałem problemów ze wzmacniaczem , udźwig mam taki że przód ciągnika podnosi spokojnie , a pompa nie ustępuje , pompa też spoko i ona ma wyd. 41 litrów bo to ciągnik modernizacji "B" . A z wad to : Mniejsza zwrotność , stosunkowo większe spalanie ze względu na masę ciągnika i pojemność skokową silnika, jest głośniej trochę jak w MTZ ( z tym że ja mam DeLuxe to lepiej wyciszony) . Ale z kazdą maszyną jade około 35-40 km/h po drodze , czego bym MTZ-em nie zrobił , nawet jak by mi ktoś dopłacił , bo zabić się nie chce . MTZ na maszyny które spokojnie zapinam do 914 -stki jest stanowczo za mały i lekki , i takie są fakty . A ten udźwig mały w MTZ to naprawdę 2200 kg , mogę jeszcze w instrukcji u wuja sprawdzić ( Bo jeśli niektórzy chcą wiedzić to takie coś istnieje , i warto z tego kozystać żeby swoją niewiedzą siary na AF nie robić ) . Ale jak już pisałem za 30 tys 914 dobrej nie ma . Bierz tego bellarusa i tyle sam na własnej skórze zobaczysz jak to jest , ja swoje powiedziałem , mieliśmy brać MTZ ale chwała Bogu zainwestowaliśmy w 914 i to najlepsza decyzja jaką można było wtedy podjąć .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#47 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:50

jaki wybrac belarus vs 914 widziałeś powyżej linki, nie poweidział bym zeby 914 miała lepszy uciąg od 820
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Mtz Belarus 820 i agregat Expomu Lech 4,2 m belarus 820!!!!!!!
http://www.agrofoto....image85787.html
http://www.agrofoto....image89588.html
http://www.agrofoto....mage150821.html
mysle ze 914 by sobie rady nie dał z tym agregsatem albo przyczepką, a co do kmfortu na pewno jest lepszy niz w 914, a do tego oryginalne czesi są bo sie chinolom nie opłaca produkowac

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#48 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:40

jaki wybrac belarus vs 914 Kolego @ursus914 pochwal się jakie maszyny zapinasza do ursusa, to ci powiem czy mtz da rade czy nie.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:06

jaki wybrac belarus vs 914 z danych technicznych (konedaty) wynika, ze jedyna przewaga mtz jest promiec zawracania, a juz uciagu to nie wiem jak moze miec wiecej, skoro jest 0,5 T lzejszy, osiagi silnika sa podobne, a kola nizsze i wezsze.

ojciec mial kiedys mtz (chyba 826 94 rocznik) i dosc szybko go sprzedal, notabene za wieksza cene niz kupil nowego :blink:
ciagnik biegal tylko z turem i opryskiwaczem, pamietam, ze kazdy w pole wolal jechac slabszym zetorem 7745/7245 horal niz meczyc sie tym ciagnikiem, ale to tak na marginesie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:14

jaki wybrac belarus vs 914 Dam sobie obydwa rece obciąc że mtz-et zrobi więcej jak 7745 (wiem z doswiadczenia). 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:43

Dam sobie obydwa rece obciąc że mtz-et zrobi więcej jak 7745 (wiem z doswiadczenia).

Jestem za w 100% , mój kolega z nerwów takiego sprzedał jak widział co wyczyniam MTZ

#52 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:00

jaki wybrac belarus vs 914 o udżwigu 2200kg to mówicie chyba o tych MTZ z lat 80... a takie po 30tys to roczniki powyżej 96r wiec tam podnośnik ma udźwig 3100kg!!!!!
Więc jak ursus914 nie chcesz narobić sobie siary to jak sam powiedziałeś pierw znajdź konkretne dane...!!! Ja mam takiego MTZ z 96r i na udźwig nie narzekam. podnosi 3 metrowy agregat uprawowo siewny bez większych problemów... tyle ze przód musiałem mu dociążyć. Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> MTZ 82 + agregat uprawowo-siewny

A dla porównania sąsiad C385A ciągnie 4 skiby a ja MTZ 5(pługi te maja po tyle samo na odkładnie)a nic szybciej nie jedzie.
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kołaszewski 5

I nie mówcie że parametry silnika są znacznie inne moce mają te same praktycznie, tylko MTZ ma o wiele wyższy moment obrotowy co przy ciągnikach jest podstawą!!! MTZ ma 310NM a gdzieś kiedyś czytałem że 914 260NM tylko... :/
to samo jest z jednostkowym zużyciem paliwa MTZ 224 g/kW a 914 aż 245g/kW

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:02

Dam sobie obydwa rece obciąc że mtz-et zrobi więcej jak 7745 (wiem z doswiadczenia). 

wolal w sensie chodzilo o komfort :blink:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#54 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:12

Moj wujek ma takiego ,którego widzę przynajmniej 3 razy w tygodniu a nie kiedys gdzies ktoś, mowisz 8 litrów w sieczkarni jakos cięzko sobie to wyobrazic ...???ale jak tak mówisz to nie będe może zaprzeczał ale zauważ,że 914 ma jeszcze napęd i to nakręcić to trzeba mocy ...

Tego jestem pewien, zmierzyłem dokładnie, więcej szczegółów opisałem na tej stronie - Sieczkarnie jednorzędowe. - Agrofoto.pl Forum - strona 6

Ja dobrze wiem co mówie, a nie jak niektórzy tutaj że "wydaje mi sie"... Nie wymyślam że MTZ to pewnie nie pójdzie z jakimś agregatem czy tam przyczepą, bo nie mam takiego ciągnika i nie mam zielonego pojęcia z czym pójdzie a z czym nie. Poza tym nie sztuka zapiąć 3-metrowy agregat ścierniskowy do ciągnika 80KM i jeździć tym w porywach do 7km/h :blink: analogicznie jest z każdą inną maszyną...

I nie mówcie że parametry silnika są znacznie inne moce mają te same praktycznie, tylko MTZ ma o wiele wyższy moment obrotowy co przy ciągnikach jest podstawą!!!

To jeszcze napisz wg jakiej normy jest pomierzona moc/moment tego MTZ :) Moment o wiele większy.... hmm, czyli o ile?

gdzieś kiedyś czytałem że 914 260NM tylko... :/

To jeszcze gdzieś kiedyś doczytaj lepiej ;)

Wspomniany 385A to 30-letni ciągnik, w dodatku słabszy od 914, więc nie porównuj go do swojego MTZ, poza tym robiliście wyścig równoległy z jednakowo zagłębionym pługiem że twierdzisz że szybciej nie jeździ? :)

#55 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:26

jaki wybrac belarus vs 914 przwecież napisałem ile mają NM teraz nawet znalazłem wykres momentu ursusa 934 a silniki chyba mają te same... co 914.. wiec tu widac ze ma tylko 250NM http://www.dlg-test....n/ursus-934.pdf

i co teraz lepie?? 250 a 310 to chyba jest różnica nie??

mirasek
O człowieku w jakim Ty świecie żyjesz... może jeszcze miałem sprawdzić sprawdzić w jakim kierunku wiatr wieje?? bo to też jakiś opór??? jak tak chcesz filozofować to nigdy do porozumienia nie dojdziesz :/ a jak pola są obok siebie to chyb mozna jakoś porównać nie???

#56 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:30

jaki wybrac belarus vs 914 O losie.... 254Nm mierzone na WOM, więc teraz podaj ile Nm na WOM ma MTZ, a nie próbujesz kiepsko manipulować danymi :blink:

#57 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:35

jaki wybrac belarus vs 914 no to znajdz lepszą stronke i podaj na silniku

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:39

jaki wybrac belarus vs 914 znajdz taka sama dla mtz, to zobaczymy ile na wom pociagnal.
gdzie znalazles te 310 Nm??

#59 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:40

jaki wybrac belarus vs 914 Po co stronka jak jest oryginalna instrukcja :blink: 292Nm przy 1450rpm, to jest tak znacznie mniej od 305Nm przy 1500rpm (dane wg folderu Pronar)?? Dochodzą jeszcze różnice w normie pomiarowej na korzyść Ursusa i mamy gdzieś po równo...

Jednak pomiar na WOM byłby najbardziej obiektywny, skoro już tak kurczowo trzymamy sie danych papierkowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:50

jaki wybrac belarus vs 914 Podają ze belarusy mają 310NM a skąd mozesz wiedzieć że akurat na korzyść ursusa...?? jak ani jedni ani drudzy nie podają normy...

>
wiesz tu różnicy 20 na spalaniu tu 20 na momencie i wszystko się sumuje na korzyść MTZ...

Dodaj odpowiedź