Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wybrac belarus vs 914

122 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 30 listopad 2009 - 15:30

jaki wybrac belarus vs 914 Jak wyjmiesz 35 tys to bierz 914 , nawet DeLuxe za te cene bedziesz miał . MTZ z 1990 roku warzy 3900 z komletem obciążników i ani deka więcej , 914 z obciążnikami przednimi warzy 4500 kg , a z tylnymi to już za ciężki . I nie ma porównania z MTZ , ja mam wzmacniacz momentu i to jest największy plus , oraz wałek mam bez sprzęgła który włanczasz paluszkiem , a nie jak w MTZ ręce zrywać. do tego MTZ ma udzwig maksymalny 2200 kg , a ja mam 4100 kg !! , z czym do ludzi , jak mój był w remoncie to wzieliśmy od wuja mtz do roboty , i nie radził sobie , za lekki , i ten podnośnik... , tyle na ten temat. MTZ ma słabszy uciąg ze względu na małą mase i wąskie koła .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wybrac belarus vs 914 Dzisiaj, 21:34
  •  

#22 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 listopad 2009 - 16:48

jaki wybrac belarus vs 914 Właśnie ja się zastanawiam nad nowym mtz/belarus i nie wiem jak to jest w nim bo w Zetorku 10145 mam żółwika/zająca i nie umiem bez tego pracować. WOM mnie nie martwi bo używam go raz w roku. Koła w nowym są takie jak w zetorku a przód nawet szerszy.

Co do autora tematu - zależy w jakim stanie dostanie 914 a w jakim MTZ82. Bo jeśli idzie o mnie to z używek wybrałbym ursusa/zetora od jakiegoś rolnika (nie handlarza) bo to wbrew pozorom proste ciągniki o niezłym stosunku mocy do masy. Natomiast jeśli miałby to być drugi ciągnik jak to jest u mnie to MTZ jest ciekawą alternatywą.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#23 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 19:17

jaki wybrac belarus vs 914 ursus914 Z tego co ja wiem to MTZ ma udźwig na siłowniku 100, 3100kg. a jeśli założysz 110 albo 125 to bardzo wzrasta... Jeśli chciałbyś wiedzieć to w MTZ tcheba mieć tylko troche pojecia jak podregulować WOM i chodzi leciutko... ale jeśli niektórzy... nie mają o tym zielonego pojeciai coś zaczną grzebać to nie mja wina... A tak w MTZ WOM załączany jest mechanicznie... a nie przez jakieś mikropompy itp.... które ciągle się psują... To samo jest ze wzmacniaczem momentu przy Ursusie.. wszyscy to wywalają i robią na stałe na zajacu, ponieważ ciągle się psuje(siadają te tarczki). Przy MTZ masz tzw półbiegi które spełniają podobną funkcje co wzmacniacz momentu.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#24 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 30 listopad 2009 - 20:11

jaki wybrac belarus vs 914 Dominik masz racje jak tak zachwalaja ursusa to niech tez napisza troche o wadachnp czesto psujacy sie wzmacniacz, brak wyciszenia, kabina jest duza ale za to slaba widoczność do tylu, na wstecznym np jak dobrze odciazony ciagnik i chcesz wjechac wycinakiem w pryzme to przod staje. Ten udzwig co on ma to tez tylko0 na papierku bo z pompa o wydatku 28 l/min to za duzo nie podniesie a napewno nie zbyt szybko. I tak jak gdzies pisał henius ze jak urus w turze u niego chodzi to pompe zmienia 3-4 razy do roku wiec ta hydraulika tez nie jest powalajaca. Jezeli porownywac te dwa ciagniki to warto napisac o wadach w obydwu ciagnikach.

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 21:10

jaki wybrac belarus vs 914 Co znaczy często? Co 1000 czy może co 5000 mth? ;)

Pompa w 914 ma wydatek 41 l/min, w MTZ jakoś podobnie, masa ciągnika gotowego do pracy z obciążnikami to 5200kg, załączanie WOM faktycznie wygodne ale dość awaryjne, w MTZ słyszałem coś o ślizgającej się pod obciążeniem taśmie :) Z obu sie leje, w obu zgrzytają biegi. Nie wiem o co chodzi z tym stawaniem przodu w 914 :blink:

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 22:30

jaki wybrac belarus vs 914 @rino - zetor 10145 - taki ursus 914 bez turbiny
- zero problemow ze wzmacniaczem ale trzeba czasem do niego zajrzeć (podciągnąć taśmę co myślimy zrobić do wiosny i to pierwszy raz odkąd mamy ten ciągnik czyli jakiś 4 lat).
- wyciszenie - fakt takie sobie i np z NH serii T5000 nie ma co równać :blink:
- widoczność do tyłu - przy czepianiu czegoś na dolny zaczep faktycznie trzeba uważać ale ja używam tego dolnego zaczepu tylko raz w roku przez jeden dzień.
- pompa ale jaka bo ja mam wstawioną wzmocnioną którą wstawiliśmy jak tylko go kupiliśmy i ma więcej niż 28l/min a i nie wymienialiśmy jej do dnia dzisiejszego a i jeszcze pochodzi trochę (ale wymieniam co roku filtr czego niektórzy nie robią nawet co 2-3 lata).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#27 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 23:28

jaki wybrac belarus vs 914 Każdy swój towar chwali... Lecz ja jak na razie zauważyłem, że 914 jest cięższa od MTZ?? Czy moze ma jakieś plusy??
Np.> hydrauliczną blokadę która sama na zakrętach się rozłącza?? MTZ taką ma...
>DO posiadaczy 914...?? ma siłowe bo MTZ ma...
>DO zmiany obrotów wałka przy MTZ wystarczy tylko przełączyć jedno pokrętło pod skrzynią... a nie zmieniać końcówki WOM...(jak przy ursusach) i do tego posiadać jeszcze specjalnego wałka z drobnym frezem.
>Przy MTZ można włączyć wałek "przez biegi".
>O ile dobrze pamiętam MTZ ma znacznie wyższy moment obrotowy... od 914 to samo z jego żywotnością wątpie by silnik 914 wytrzymał tyle co MTZ(bo rusek bije znacznie wolniej mtg)
> niech ktoś z posiadaczy 914 w końcu powie jakie jest to średnie spalanie w orce(tak bez mydła) oraz ile jest w stanie zaorać na godzinę.

Wg. mnie MTZ jest dobrym ciągnikiem do cięższych prac... orka siewy... itp. Jedynie co mogę przyznać że 914 jest może lepsza pod katem "do ręki" bo w MTZ mogli by trochę inaczej rozwiązać położenie niektórych dźwigni... bo wszystkie znajdują się z prawej strony.

#28 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 01 grudzień 2009 - 07:21

jaki wybrac belarus vs 914 ale ja kchodzi o transport to rusek szybszy jest 35 km/h to spokojnie idzie, a nieweim czy 914 pociągnął by 4,20 agregat gdzies taki na af widziałem to robi wrażenie, 4 obrotową też z rusakiem widziałem także to jest wół robopczy
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#29 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 01 grudzień 2009 - 09:07

jaki wybrac belarus vs 914 Mirasek troche was podpuscilem zebyscie wkoncu zaczeli podawać rownierz wady ursusa, napiszcie tez ile trzeba rozebrac ciagnika zeby pompy powymieniac. W tych ursusach wszystko by było super zeby był lepszy materiał, zreszta tak samo jak w mtz. Jenak nie ma co ze silnik mmz jest jednak wytrztymalszy i bardziej elastyczny niz w ursusie.

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 09:57

Lecz ja jak na razie zauważyłem, że 914 jest cięższa od MTZ?? Czy moze ma jakieś plusy??
Np.> hydrauliczną blokadę która sama na zakrętach się rozłącza?? MTZ taką ma...
>DO zmiany obrotów wałka przy MTZ wystarczy tylko przełączyć jedno pokrętło pod skrzynią... a nie zmieniać końcówki WOM...(jak przy ursusach) i do tego posiadać jeszcze specjalnego wałka z drobnym frezem.
>Przy MTZ można włączyć wałek "przez biegi".
>O ile dobrze pamiętam MTZ ma znacznie wyższy moment obrotowy... od 914 to samo z jego żywotnością wątpie by silnik 914 wytrzymał tyle co MTZ(bo rusek bije znacznie wolniej mtg)

Chodzi o regulację siłową TUZ? Jest siłowa, pozycyjna i mieszana. Układ zawieszania ma siłownik pomocniczy, w praktyce uniesie to co da rade normalnie pociągnąć :)

Nie wiem o co chodzi z tą zmianą końcówek, w Ursusach wystarczy włożyć specjalny wałek lub sworzeń z boku korpusu który popycha dźwigienkę przełączając WOM na 1000, żadnej końcówki sie nie zmienia i nie potrzeba wałków z drobnym frezem, także nie widze problemu. Co do włączania WOM przez biegi, to czemu to ma służyć? Nie lepiej pchnąć palcem dźwigienkę przy kierownicy? :blink:

Na papierze parametry obu silników są zbliżone, nie jeździłem MTZ, nie mam porównania w praktyce. Ursus jest zwyczajnie zamulony na niższych obrotach, ciężko go zadusić ale rozkręca sie wolno, za wolno jak dla mnie. Trwałość myśle że podobna, bo sprawdził to ktoś? ;)

@rino
Ja zawsze podawałem wady :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 11:48

No super to siłowe ale w mtztach z monoblockiem ono jest? Z jakiegoś powodu z tego zrezygnowano :blink:
Przydatne owszem czasem to i jest ale dzięki temu znajomi połamali pług.
Jak pisałem wyżej - używam WOMu raz do roku do rozrzutnika więc te 540 mi styka więc nie potrzebuję zmiany na 1000 jak na razie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#32 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 13:48

jaki wybrac belarus vs 914 Nikita_Bennet Powiedz mi wiesz do czego służy siłowe??? nie rozumiem jak mona przy tym pług połamać... :/

a co do zmiany obrotów WOM... wiem że należy wyjąć jeden króciec ze skrzyni i włożyć go w miejsce tego z tyłu... a ten króciec z tyłu włożyć w skrzynie. Tylko że przy takim zabigu obecnie znajdujący się króciec na WOM ma drobny frez.

Wałka przez biegi używam np jak czasami jeżdze z nim z balociarą... gdy sie zapcha podbieracz to wałek przez biegi... wsteczny i już wszystko zwraca... (jak po dobrze zakrapianej imprezie hehe)
MTZ za to nie ma problemów z wyjściem na obroty... rozkręca się szybko...;p jak na te 4 garki... a największą efektywność wg. mnie ma przy obrotach 1000-1800

#33 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 14:12

jaki wybrac belarus vs 914 zacznijmy od tego że 914 za 30000 tysi dobrego nie znajdziesz ja miałem ursusa i więcej na oczy go widzieć nie chcę (poprzedni właściciel się powiesił) mtz ma swoje wady ale za te pieniądze będzie od ursusa o niebo lepszy sąsiad w ubiegłym roku kupił mtz za 28 tysięcy i myka nie słyszałem żeby narzekał na niego

#34 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 16:08

a co do zmiany obrotów WOM... wiem że należy wyjąć jeden króciec ze skrzyni i włożyć go w miejsce tego z tyłu... a ten króciec z tyłu włożyć w skrzynie. Tylko że przy takim zabigu obecnie znajdujący się króciec na WOM ma drobny frez.

Nie ma takiej potrzeby.

Już wiem że chodzi Ci o WOM zależny, niektóre Ursusy miały to na wyposażeniu. Umiarkowanie o ile wogóle przydatne.

#35 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 16:14

Nikita_Bennet Powiedz mi wiesz do czego służy siłowe??? nie rozumiem jak mona przy tym pług połamać... :/

Wałka przez biegi używam np jak czasami jeżdze z nim z balociarą... gdy sie zapcha podbieracz to wałek przez biegi... wsteczny i już wszystko zwraca... (jak po dobrze zakrapianej imprezie hehe)
MTZ za to nie ma problemów z wyjściem na obroty... rozkręca się szybko...;p jak na te 4 garki... a największą efektywność wg. mnie ma przy obrotach 1000-1800

Ja wiem ale nie każdy wie i czasem coś rozwalą. Mieliśmy pożyczyć dawno temu pług od znajomego ale jak zobaczyliśmy w jakim stanie jest to zwątpiliśmy, a jak zapytaliśmy co sie temu pługowi stało to braciak właściciela powiedział że sucho było i MTZtem (ich jedny wtedy ciągnik do 4 skibowca) chcieli go docinsąć.
Co do opisanej przez Ciebie przekładki wałka itp w UR2 (ursus lub zetor) to było to celowe aby ten od 1000 obrotów miał inny frez aby nie podpiąć "przypadkiem" maszyny która wymaga 540 obrotów. Jak ktoś jest tego świadomy to spokojnie może zostawić wałek z 540 obrotów i cieszyć sie 1000obrotami na minutę - nawet to było opisywane na tym forum jak to zrobić żeby nie przekładać wałków tylko sterować tym z zewnątrz kabiny.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#36 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:23

jaki wybrac belarus vs 914 Nikita_Bennet aaaa to oni nie używali siłowego tylko tzw. wciskania...
Bo siłowe działa na takiej zasadzie ze jak ciągnik się kopie, oprze się na łaczniku(śrubie) i sam podniesie leciutko ramiona do góry.

A takie przekłanie wałka wiem że kiedyś było przy 902 i przy 1212... znajomy miał u mnie stać te ciągniki... czasami ich używałem w razie potrzeby... pamiętam ze w taki sposób jak wyżej opisałem zmieniało się je...

#37 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:25

jaki wybrac belarus vs 914 Rasumując wszystkie wypowiedzi o MTZ oraz dołączając moją , to stwierdzam,że MTZ jest lepszy z niewielką przewagą(oprócz masy) gdyż MTZ -> silnik nie do zajechania, max spalanie 11 l w orce dodajmy ,że MTZ reaguje na obciążenie silnika , zwrotny, zrywny, szybszy , duzo lepsza widoczność i bardziej cicha kabina,ktora ma troche tapicerki i nawet radio jest ,które umili pracę, częsci do Mtz kupuje sie oryginalne gdyz są zbytnio tanie aby je podrabiać i dlatego do Mtz nie ma częsci made in stodoła, baki na 130l ,nie trzeba rozbierac pół ciągnika aby jakaś pompe wymienić.Jak dla mnie to tylko pożadnie dociążyc przód i tylne koła a z czasem jak opony się zetrą to założyć szersze i wtedy nie ma ,że boli;a i w cenie ok 30 tysi to mozna znależć w bardzo dobrym stanie takiego MTZ-a ;
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#38 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:40

jaki wybrac belarus vs 914 Ja ci polecam mtz82 bo lepszy uciąg.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#39 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:41

Nikita_Bennet aaaa to oni nie używali siłowego tylko tzw. wciskania...
Bo siłowe działa na takiej zasadzie ze jak ciągnik się kopie, oprze się na łaczniku(śrubie) i sam podniesie leciutko ramiona do góry.

no to może i faktycznie pomieszałem coś ale to dlatego, że nie zdażyło mi się jeszcze zetorkiem zakopać z czymś na TUZie :blink:
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 23:39

silnik nie do zajechania, max spalanie 11 l w orce dodajmy ,że MTZ reaguje na obciążenie silnika

Co do tej trwałości to sie pytam po raz drugi, sprawdził to ktoś rzetelnie że wyrokujecie, czy tak sobie wymyślacie żeby Wam lepiej było? :blink:

To w Ursusie spalanie nie zależy od obciążenia silnika? Tak więc od czego, skoro zwykle mieści sie w przedziale 4 - 10 l/h? ;)

Dodaj odpowiedź