sthil007

Ściąganie egzekucja długów

Polecane posty

sthil007    62

Czy korzystał ktoś z pomocy firm windykacyjnych w celu odzyskania długu jeśli tak to z jakim skutkiem. W mojej sprawie chodzi o firme bór tuchola która jest mi winna kilkanascie tysiecy za cebule. Mam na ta nalezność wyrok sadowy egzekucja komornicza nie przyniosla efektu. Przestrzegam wszystkich przed ta firma moze ma ktos jakies informacje na ich temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano    0

Jedyna rzecza jaka Tobie pozostała to przestrzegac innych przed tą firmą ponieważ nie jesteś pierwszy i nie ostatni a od tej firmy i tak nic nie ściągniesz i nie chce cię rozczarowywac ani nie rOb sobie nadzieji bo nasz znajomy wywiózł do nich 3 lata temu cebule i do dzis nic nie osiagnoł poprostu odpuścił. Ale próbuj bo może jednak coś się zmieniło i wspołczucie tym bardziej ze cebula w tym roku jest poszukiwana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a miałem też taki temat swego czasu założyć eeehh ale szkoda było gadać

więc am podobna sytuacje jak autor, znaczy tez wisi ok 20tys długu u gościa który zaczynał budować nam oborę ale z umowy się nie wywiązał, wyrok sądowy jest, egzekucja komornicza zakończyła się niepowodzeniem, firma windykacyjna( chyba jakaś kiepską znalazłem) też nic nie poradziła gościu jest nie wypłacalny, a po za nami naciągnął tak jeszcze sporo osób na kilkaset tys zł. i tak przestrzegam przed firmami budowlanymi(szamba obory itd) z okolic Białegostoku, Wysokie Masowieckie, z właścicielem o inicjałach (bo chyba nazwiska nie mogę podać na forum bo mogą być kłopoty) imię nazwisko W.J (nazwisko takie jak owoc na J) i 2 osobnik imienia nie pamiętam ale nazwisko jest na T, samochód jakim jeździli to zielony Ford Explorer.

 

a tak to może wie ktoś jak w takiej sytuacji ściągnąć dług??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Sporo zależy od komornika oraz czy zna się dobra jakie posiada dłużnik (w pismie do komornika często trzeba podać). Jeżeli wie się co można odebrać dłużnikowi za długi sprawa jest prostsza. U nas jest takich dwóch których komornicy scigają już jakiś czas i mają problem bo nie wiedzą gdzie ich sprzęt stoi. Jeśli sie dowiedzą to odzyskają kasę bardzo szybko. Niestety mają dług w jednym miejscu gdzie goście dokładnie wiedzą co oni mają i co mogą im zabrać i czuję że szybko odzyskają kasę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Najśmieszniejsze jest to że ta firma cały czas funkcjonuje i "skupuje " cebule dzisiaj dzwonilem to powiedzieli ze za obraną placa 75gr platne gotówka przy dluzszej współpracy przelew 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Mam pytanie bo na dniach wybieram się do komornika. Kto płaci za nieudaną próbę egzekucji komornikowi? Moi dłużnicy są wspólnikami spółki cywilnej i mam zasądzone od firmy ale oni ponoszą odpowiedzialność cywilną solidarnie. Kiedy postępowanie komornika może być nieskuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem również podobną sprawę. Do pozytywnie nastawionych ludzi w tym temacie nie należę - komornicy itd.- ale jeżeli ktoś potrzebuje namiaru do osób, które mogą pomóc, piszcie na priv, a podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj