Skocz do zawartości

Zdjęcie

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade?

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 20:49

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? ja mam V&N XMS950 4skiby ciągnik waży 7ton i potrafi czasami przód podnieść także 5 odradzam chyba że lekką wersję a jak masz cięzkie ziemie to zapomnij o 5 przy 140 km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? Dzisiaj, 11:52
  •  

#22 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 listopad 2009 - 21:26

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? A pług ciągany nie wchodzi w grę? Sądze że pójdzie bez większego problemu w 5x40, ale lepiej miec regulacje, to koleś u nas 1012 w zagonie orze rozstawionym na ponad 40cm i z uciągiem problemów nie ma, jedyne co to mogą byc z podnoszeniem, ale lepiej kupic półzawieszany lub ciągany :(
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#23 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 21:50

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? ciągany jest dobry na duże areały ale tak jak u mnie to by się to na pewno nie sprawdziło bo niektóre działki mam 3-4ha a inne 0,2 0,3ha

lepiej kup największą 4 i oraj na całym roztawie to na to samo wyjdzie co byś miał 5 ale będzie lżejsza krótsza, a jak braknie mocy to zwęzisz i pujdzie napewno bez kombinacji.

#24 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 26 listopad 2009 - 22:05

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? Ja mam V&N M1000 rozstawionego na 4x48cm z przedpużkami orze JD 6330 i osiągam prędkośc 6,5-8 km na godzine zależy od klasy i zwięzłości ziemi orze tak na niecałe 30 cm.

Odradza 5 skib do 140 km lepiej 4 a duże i mocne pługi . jak kupisz 5 to zaczynają sie schody z obrotem pługa niewiadomo czy nie przychaczysz ziemi przy obrocie

#25 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 22:11

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? masz racje karol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 22:20

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? ja mam 5 obracaną zawieszaną i nawet jak znajdziesz jakiegoś lekkiego lemkena to i tak nie masz szans.Ja mam 180km i musze tone na przedni tuz wrzucać żeby w pole jechać.Poco co 5 skib jak i tak na całą szerokość orać niebędziesz z tą mocą.Polecam 4*50 ito by było na tyle.

#27 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 listopad 2009 - 22:29

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? Chodzi Ci o ten pług? pług vogel noot 3s - ms 950 5 skibowy (826516624) - Aukcje internetowe Allegro Sądze że powienien dac radę, a z tym na pewno da radę Pług 5 - Skibowy obrotowy CHARLIER lekki (817760389) - Aukcje internetowe Allegro Albo brac 4 np. Pług KVERNELAND LD100 4-skiby NOWE CZĘŚCI !! (825710546) - Aukcje internetowe Allegro ale ja bym brał 5 skib, polecam kvernelanda bo sam mam fraugde (prawie to samo co kverneland i super orze) :(
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#28 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 22:42

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? ja też bym polecił 4 skibowy, przy 5 skibach bedzie cię mocno bujało,fakt bujenie to możesz troche zredukować przy jakimś dużym obciążniem na przód, i płynnej regulacji szerokości robocej, ale po co się ładować w koszta... kup sobie pożądną 4 i rozstawisz go na maxa i gra muzyka...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 03 luty 2013 - 15:29

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade? ja mam jedna zasadę której zawsze będę się trzymać i zawsze się sprawdza a mianowicie na jedna skibe obojętnie czy jest rozstaw 20 cm czy tez 45 cm jest przydział mocy 35 KM ! na 4 skiby aby orka szła zawsze płynnie , sprawnie i dobrze trzeba mieć te 140 KM!

Jak sami praktycy wiedzą na jednym kawałku pola potrawią wystąpic 3 rodzaje ziemi , orac tez co roku nie mozna na tę samą głębokość ! w tym roku na 20 cm zaorasz za rok na 30 a za dwa lata bedziesz musiał chociaż na 35 a przy takiej głębokości jak wiadomo najlepiej mieszac wapno , chyba ze nie wapnujecie .... jak wiadomo czasem płóg wychodzi na wieszchołku góry wiec od dołu trzeba juz go trzymac dobrze w ziemi gdzie zwieksza sie zapotrzebowanie na moc ...... a wtedy sie przydaje nadmiar mocy ...... gdy naginasz silnik przy orce prrzy duzym obciązeniu pamietaj ze widzisz jak on chodzi , jedzie , ciągnie , ale nie widzisz jak silnik od temperatury i wysiłku dostaje po d*pie ...... takie jest moje zdanie :) pozdrawiam oaxis3333

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !