Zaloguj się, aby obserwować  
franek412

VW POLO 1.9SDI

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
franek412    1

Jestem posiadaczem vw polo 1.9 sdi z 2000r. problem polega na tym że gdy samochód jest rozgrzany(wystarczy że przejade 1KM) to nie moge go odpalic musze go piłowac kilka razy jak jest zimny wszystko ok. i pali około 10l/100km co wydaje mi sie zbyt duze. prosze o momoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

przyczyn moze byc kilka,slaby akum,sprubuj odlaczyc czujnik temperatury i czy na cieplym zapali,moze byc wina pompy wtryskowej moze trzeba bedzie podkrecic dawke na pompie ciezko mi powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli SDI pali tyle i do tego rozgrzany nie może odpali to jedynie pompa paliwowa albo wtryski jednym słowem kosztowny interes :/


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

kolego ile te auto ma już przejechane? czasami mogła się zmienić faza rozrządu(żle ustawiony rozrząd lub przeskoczył na pasku) daj auto do jakiegoś mecanika co się na tym zna niech zarobi rozrząd ci dla świętego spokoju będziesz wiedział co masz a nie jak kiedyś jeden kolo nie wymieniał rozrządu to pod górkę pasek mu szczelił i musiał od nowa ustawiać rozrząd , możesz też powymieniać filtry i zmienić olej jak dawno niebył zmieniany albo nie ma karteczki kiedy był zmieniany, kiedyś też tak miałem że ciężko palił ale to był passat b4 1.9 ale w tdi. Silniki Sdi są dobre przy pilnowanu wymian oleju na tym silniku możesz przejechać ponat 500tys nie ma turbiny nie ma co się popsuć jedynie co to pompa wtryskowa. Mam golfa IV 1.9sdi ma przejechane 192tys jak narazie żadnych większych awari tylko tyle jak go kupiliśmy to miał zrobiony rozrząd i olej zmieniony. A czasami możesz mieć zły kąt wyprzedzenia zapłonu też czasami może tak się dziać pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To raczej czujnik temperatury,na ciepłym silniku komputer czyta że silnik jest zimny i daje dawkę na start dla zimnego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

A na zegarach jaką temperaturę pokazuje ? jeżeli będzie to czujnik to będzie pokazywał 0 albo na full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

kolego napisz o swoim problemie na www.vwpolo-klub.pl albo na www.vwpolo-squad.pl na pewno Ci koledzy pomogą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

zepsuty czujnik temperatury. mialem to samo w Oplu Vectrze 1.6 16 zaworow z 97 roku, ale u mnie wystarczylo przeczyscic ten czujnik i teraz zapala dobrze. teraz tylko zostal komputer do naprawy bo zle steruje dawka paliwa i samochod nie moze wejsc na obroty do 2,5 tys obr/min albo jak mocniej przycisne pedal gazu to silnik sie dlawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek412    1

rozrząd i wszystkie filtry są wymienione, nowy akumolator i czujnik temperatury też. czy możliwe że to wtryskiwazce miałem wymienione na nowe i 2 miały wade konstrukcji i wymienili na gwarancji, może teraz 2 kolejne wysiadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

przejedz sie do diagnosty, podepnij komputer i bedzie wszystko jasne

 

wiem ze vw 1,9 mialy wade tego typu ze nie chcialy odpalac gdy byly rozgrzane, trzeba minimalnie zmodyfikowac mape startowa pompy wtryskowej


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskier    0

Albo siadł przepływomierz powietrza. Sugerować to może zwiększone zużycie paliwa.Podpięcie do kompa wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

przejedz się do diagnosty, podepnij komputer i będzie wszystko jasne

 

 

Kolego jeżeli uważasz że podpięcie do komputera pokaże problem i będzie wszystko jasne to jesteś w błędzie.

 

Byłem wczoraj autem w Serwisie bo silnik jakby zalewał, po podpięciu kompa uszkodzona cewka (założone 2, 1 używana 2 nowa) i nadal komputer pokazuje błąd cewki!!!!!!!!!

 

Prawdopodobnie uszkodzony sterownik silnika (komputer) nie potrafi tego zdiagnozować (jest to moja diagnoza stwierdzona na podstawie miernika i testera diodowego, co potwierdził elektronik w serwisie ale nie dzięki komputerowi tylko wyłącznie własnej wiedzy i miernika oraz żarówki 12V/10W).

 

Moim zdaniem podłączenie kompa pod samochód to tak jak słuchanie wróżki (nieraz się sprawdzi).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Podpiecie pod kompa nie pokaze uszkodzenia przepływomierza. W tych silnikach czasami zdarzały sie luzy kółka rozrzadu na wale,po prostu kółko sie luzuje na klinie i przestawia sie kąt wyprz. zapłonu i ustawienie wałka rozrzadu,wiec warto tam zobaczyc. Nie wiem jaka jest pompa w SDI ale jesli podobna do tej w TDI to jest wiekszy problem ,nawet z regeneracja pompy wlacznie. Czasami pomaga przestawienie w ustawieniach komputera momentu podawania paliwa.Standardowo jest ustawione na 180 obr/silnika/min,przestawienie na 140 czasami pomaga,ale do tego potrzebny jest kumaty elektromechanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj