Skocz do zawartości

Reklama

mieszadło-mikser do gnojowicy

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:58

Beczkowozem na powrót u mnie nie zda egzaminu.Jak wymieszać gnojowicę? Gdzie kupić tanie mieszadło, a może da się zrobić jakieś proste, funkcjonalne ?

#2 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 24 listopad 2009 - 20:47

kupić jakiś silnik o wystarczającej mocy, wałek + jakieś łopatki na końcu i jest  :(
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 24 listopad 2009 - 21:11

Spróbjemy coś wymyśleć. Jakie masz ruszta, jaka jest szerokość i głębokość kanału?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube:  http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii:   http://www.agrofoto....-user11856.html

#4 xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • 1810073

Napisany 24 listopad 2009 - 21:49

Zobacz postKali, o 24 listopad 2009 - 19:58, powiedział:

Beczkowozem na powrót u mnie nie zda egzaminu.Jak wymieszać gnojowicę? Gdzie kupić tanie mieszadło, a może da się zrobić jakieś proste, funkcjonalne ?
P.U.H. Agro-serwis Krysiak

#5 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów
  • 37384975

Napisany 24 listopad 2009 - 22:23

Na allegro sprzedawawali kiedyś mikser podrusztowy. Był bardzo drogi. Jeśli się nie ma odpowiedniego sprzętu, to trudno coś takiego wykonać.

Zippyshare.com - Mikser.jpg

Tę konstrukcję można by uprościć i wykonać samodzielnie, trzeba tylko by skorzystać z usług tokarza.
Sam muszę kiedyś coś takiego zrobić jak na tym rysunku. Przepraszam, że trochę niechlujnie narysowany ale wiadomo o co chodzi.

Zippyshare.com - bez tytułu.JPG

#6 darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 25 listopad 2009 - 11:04

Również taką konstrukcję jak na ostatnim odnośniku miałem zaproponować, tyle że opuszczną na ręcznej wciągarce pionowo i śmigło jak łopata sztywne na osi
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube:  http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii:   http://www.agrofoto....-user11856.html

#7 Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 21:19

Ruszta mam plastikowe i betonowe.Plastikowe można wyjąć w każdym miejscu, więc nie będzie problemu z włożeniem miksera, gorzej z betonowymi-tylko przez szczelinę.Głębokość kanałów to ok.1,5m.Kanały nie szersze niż 1,6m.Może ktoś ma samoróbkę, to by umieścił w galerii.

#8 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2931 postów
  • 8872878

Napisany 25 listopad 2009 - 21:52

Jeżeli ruszt można wyjąć to nie widzę problemu. Silnik czołowy + wałek 1,5 mb, + rura 1,5 mb + plansza do przyspawania rury aby połączyć to z obudową silnika na koniec do wałka łopatki i po problemie (kąt ustawienia i wielkość łopatek  dopasować praktycznie )

Jeżeli chodzi o ruszta betonowe to łopatki musi rozkładać siła odśrodkowa, w opcji wyjmowanego rusztu nic nas prawie nie ogranicza zaś przy betonowym mamy do dyspozycji szczelinę ok 15 mm i tu już trzeba troszkę pomyśleć ale patrząc na zdjęcie to jest to wykonalne metodą zrób to sam.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#9 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów
  • 37384975

Napisany 26 listopad 2009 - 10:17

Szczeliny pomiędzy rusztami mają zazwyczaj32mm i można by wtedy wsunąć mieszadło, chyba że ty masz inne(17mm, to trochę utrudnia sprawę). Łopatki w spoczynku są złożone(płakie) ale pod wpływem siły odśrodkowej rozkładają się. Muszą mieć ograniczniki aby nie rozłożyć się do końca. Mikser na wciągarce przystosowany jest do szczelin 17mm. Przepraszam za słabą jakość ale inych nie mam.

Poniżej kilka danych producenta
[url=http://www31.zippyshare.com/v/59622990/file.html]Zippyshare.com - Mikser podrusztowy.doc[/url]

Mikser na wciągarce
Łopatki

#10 Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 21:31

Ruszta pod maciorami więc pewnie 17mm (na pewno nie 32).Mikser z linku piękny i pewnie swoje kosztuje. Za mały jestem, żeby taki kupować, ale zrobić jakiś za stosunkowo małe pieniądze to czemu nie. Z czego zrobić pręt, żeby wchodził w szczelinę i nie pękł przy mieszaniu?

#11 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów
  • 37384975

Napisany 28 listopad 2009 - 07:53

Odpowiedniego wałka powinieneś szukać u tokarzy w zakładach ślusarskich, może mają coś lepszej jakości(stal stopowa konstrukcyjna), bo w hurtowniach stali to najczęściej są tylko wałki(pręty) ze stali węglowej niestopowej, która przy może się ukręcić.
Mikser z linku był drogi ale ty możesz zrobić podobny za kilkaset złotych. Możesz mieć na suwnicy ale podnosić i opuszczać ręcznie.
Co do miecza, w którym obraca się wałek, to tniesz na gilotynie blachę 2mm w odpowiednie kliny, spawasz to(całość ma być nie szersza niż 17mm), w dolnym końcu wspawać należy tulejkę w której trzeba osadzić łożysko ślizgowe(tulejkę) z tworzywa poliamidowego, rezotoksu, różnie to nazywają. Tokarze często mają takie wałki poliamidowe. Osadzasz wałek w mieczu, robisz łopatki, które powinny być wahliwie zamocowane, przykręcasz to wszystko do ramy i powinno być dobrze.
To tylko skrót tego co trzeba zrobić ale do wykonania jak się ma kasę. Jeśli coś chcesz wiedzieć to pisz na PW.

#12 gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 10:43

Zeby zrobić takie miaszadło trzeba mieć sprzęt (tokarnie frezarki itp.) kolega ma mieszadło podrusztowe (wkładane przez szczeliny w ruszcie) i nie zbyt  to zdaje egzamim bo mie specjalnie to miesza. To z tatą stwierdziliśmy ze trzeba wykonać coś co będzie mieszało . wykonujemy mieszadło z silnikiem 6kw. łopaty około 50cm dłudośc 2,1m myśle ze w tym tygodniu skończymy i przetestujemy jak coś to wrzuce fotki albo filmik .
I myśle ze te mieszadła podrusztowe co kosztują 10tys. i w dodatyk słabo mieszają nie są dobrą inwestycją . Nasze  mieszadło będzie kosztować może 1000zł a jak będzie mieszać to się zobaczy .

pozdrawiam Górski

#13 kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:11

łopatki 50cm to chyba do ciągnika powyżej 100km (zdjecie w galerii) do silniczka 6kw max 4-5cm pod odpowiednim kątem bo na większych nie da rady ale takie też robią niezłą zadymę w zbiorniku

#14 gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:25

No moze miej jak 50 troche przesadziłem kolego widziałem jak 7kw /1600obr ciągało łopaty 65cm tyle ze obroty łopat były 4oo obr/min i ten silniczek wogóle sobie nic z tego nie robił .

#15 kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:51

zależy co mieszały ja widziałem co łopatki około 50 cm robiły z mf3650 150KM :lol:

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#16 denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • 7107327

Napisany 02 styczeń 2012 - 16:25

Zobacz postgorski, o 29 grudzień 2009 - 10:43, powiedział:

Zeby zrobić takie miaszadło trzeba mieć sprzęt (tokarnie frezarki itp.) kolega ma mieszadło podrusztowe (wkładane przez szczeliny w ruszcie) i nie zbyt  to zdaje egzamim bo mie specjalnie to miesza. To z tatą stwierdziliśmy ze trzeba wykonać coś co będzie mieszało . wykonujemy mieszadło z silnikiem 6kw. łopaty około 50cm dłudośc 2,1m myśle ze w tym tygodniu skończymy i przetestujemy jak coś to wrzuce fotki albo filmik .
I myśle ze te mieszadła podrusztowe co kosztują 10tys. i w dodatyk słabo mieszają nie są dobrą inwestycją . Nasze  mieszadło będzie kosztować może 1000zł a jak będzie mieszać to się zobaczy .

pozdrawiam Górski
kolego mógłbyś wrzucić fotki mieszadła które skonstruowałeś

Zobacz także