zlociutki3514

claas Xerion

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam!!! :blink:

Co myślicie o tym sprzęcie? Czy ktoś go ma, lub widział przy pracy?

Jakie ma silniki, ile KM? jaka jest jego cena???

Piszcie co wiecie!

 

Pozdrawiam :D

Z 3514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba jeszcze w polsce zadne gospodarstwo nie nabylo takiego, ale slyszalem ze sie przymierzali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetna maszyna! aż dziwne, że jeszcze u nas nikt go nie ma!!! ...chyba cena nieco poraża :blink:

ma naprawdę duże możliwości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no cena na pewno nie jest mała :blink: ale z wyglądu jest jak dla mnie ładny, bardzo mi się podoba, tylko ciekawe jak sie sprawuje :D może ktos o nim wie wiecej :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

mi sie wydaje że cena jest adekwatna do tego co potrafi ta maszyna...to więcej niż tylko traktor, ma tyle zastosowań że można go nazwać robotem :blink: a przy tym jest pewnie bardzo komfortowy.Pewnie w niedalekiej przyszłości znajdzie swoich nabywców także w polsce bo narazie brak takich sprzętów na polskich polach może być spowodowany tym że rolnicy nie są przekonani do takich ciągników bo bądź co bądź ale CLAAS wyznaczył nowy kierunek Xerionem i nie jest on jeszcze tak popularny jak zwykłe ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Może i fajny to on jest, ale żeby go w pełni wykorzystać trzeba mieć specjalne maszyny, ktore często nie pasują do normalnych ciągnikow.

Ja osobiście wolalbym Fendta 936. Nie wiem ktory znich jest droższy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Xerion w przeliczeniu na PLN kosztuje ok. 850-900tys. zł. (30% ceny stanowi ta obracana kabina :blink: ), Fendt 936 Vario będzie chyba tańszy i do tego ma większą moc.

Ściągłem sobie z witryny Claas.com filmik o Xerionie, fajnie się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U Romanowskich miałby co robić :blink: .

Tak w pełni byłby wykorzysywany na 1000ha i więcej, ale wtedy to musiały by być conajmniej 2 takie (w parze raźniej ^_^ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Xerion jest dość drogi ale trzeba doliczyć do niego jeszcze cenę maszyn z jakimi może on pracować bo niektóre maszyny na tym filmiku powyżej to raczej nie da się podpiąć do innego ciągnika a one na pewno taż sporo kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
Xerion jest dość drogi ale trzeba doliczyć do niego jeszcze cenę maszyn z jakimi może on pracować bo niektóre maszyny na tym filmiku powyżej to raczej nie da się podpiąć do innego ciągnika a one na pewno taż sporo kosztują.

PRAWIE drugie tyle to na sprzęt do niego trzeba by wydać.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no i taka bestia to na wode nie jest... paliwa tez trzeba lać :blink:

polski rolnik to jakby takiego miał to by całą kasę władował w palliwo :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

chyba wyraźnie napisałem: "polski rolnik" :D :blink:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ale jeśli rolnik zdecyduje sie na zakup Xeriona to znaczy że akceptuje wszystkie koszty związane z eksploatacją i uzbrojeniem go w odpowiednie maszyny.A co do mocy to może i ma mniej koni od Fendta 936 ale swój uciąg będzie miał, widziałem filmik jak pracował to opony sie uginały prawie do felg ale szedł dobrze i nawet nie grzebał

Poprostu wybór trzeba pozostawić rolnikowi-jesli zaryzykuje i kupi to albo na nim zyska albo straci a my co najwyżej możemy sobie virtualnie podebatować kto i dlaczego za a kto i dlaczego przeciw :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A mnie te xeroiny się bardzo podobają. Ale te ciągniki są za drogie.Trzeba mieć grubo ponad 1000ha żeby takie coś kupić :D :blink:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzieś słyszałem, że mają silniki caterpillar, o mocy około 350 KM, ale głowy uciąć sobie za to nie dam!

Według mnie są naprawdę uniwersalne i może tak za parę lat jeśli stanieją to znajdą całą masę nabywców! :blink: Ciekawe, kiedy konkurencja się obudzi i wypuści podobną maszynę?

 

Pozdrawiam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jeśli chodzi o konkurencję to może być fendt xylon. Ale ja i tak bym wolał xeriona. :blink: :D :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

xylony mialy po 130 i 150 km to chyba zadna konkurencja, poza tym glownie mialy pracowac z ladowaczem czolowym i nie sa juz produkowane, wiec nie widze zadnych cech wspolnych.

a jesli chodzi o xeriona to mysle ze jeszcze dlugo go w polsce nie bedzie (a juz zeby bylo wiecej niz z 10 sztuk to wieki mina) poniewaz nawet gospodarstwo posiadajace ponad 1000 hektarow raczej nie mogloby sobie pozwolic na taka zabawke (biorac pod uwage zwrot z inwestycji), to sprzet pomyslany na uslugi a takich w polsce brak :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skad mozecie wiedziec ze nie ma. mój sasiad ma 3 PGR-y razem to bedzie ok 4,5tys ha (nawet pewnie nie wie gdzie ma pola a ostatnio kupił sobie tak od niechcenia 100ha, a co mu tam niech ma ) obrabia to wszystko kilkunastoma 360, kilkoma 914 póżniej pełno "szóstek" zetory i ursusy (kazdy model stoi u niego, kupił classa LEXIONA 580 i pełno innych kombajnów i zamierza teraz pozmieniac ciagniki to kto wie czy nie bedzie pionierem w posiadaniu xeriona . A jezeli nie było duzym wysiłkiem kupno 100 ha to co to za problem xerion który mniej kosztuje jak sie ma takie chlewnie jak on i tyle ziemi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

No dla bogatych ludzi, którzy zgarniają 100 ha odrazu to nie będzie żadna przeszkoda :blink:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w stwierdzeniu ponad 1000 ha chodzilo mi o przyblizona liczbe, wybacz 4500 to jest wiecej niz 1000 wiec sie zgadza, ale dodaj duzo wiecej niz 1000, troche to zmienia kat patrzenia, jesli ma do tego duzo zwierzakow, to nie wiem dlaczego jeszcze u niego nie stoi taki xerion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe ma takiego bo kazdy kierowca jego to PGR us i długo by nie pochodził a ogólnie teraz to ten koles z tych 4.5ys ha ma zboze i rzepak i sprzedaje tylko rzepak a reszta na swinie do niego idzie i teraz duuuzo chlewni postawił ale nie wiem czy juz to nie idzie w milionach naprawde nie wiem wiem tylko tyle ze smierdzi strasznie ale na szczescien nie u mnie heheh . Wszystki sprzet jaki on ma to kupił razem z tymi 3 PGR ami wiec tera musi cos pozmieniac czy chce czy nie wiec ja czeka i bede wam na zywo relacjonował bo kupił ostatnio classa lexiona chyba za 800tys ale nie wiem dokładnie :blink: pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Za*****ta... jest ta kabinka, ma świetną widoczność. Co ja bym dał żeby się takim choć przejechać hmm... :blink:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj