Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Produkcja papierosów

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
24 odpowiedzi na ten temat

#1 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 12:49

Produkcja papierosów Na jakiej zasadzie wyglada produkcja tytoniu???
Chodzi mi o jak wyglada krok po kroku od zbioru do gotowego papierosa.
Papierosy sa drogie a mam wujka palacza i wysuszony tyton (cale liscie po suszeniu bym mu zalatwil)
Co dalej zeby ten tyton przygotowac do takiego stanu jak jest w papierosach??
Sam nie pale i nie mam zamiaru :(
  • 0
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#2 lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 18:19

Produkcja papierosów Ew. od ruskich można kupować za 5 zł albo na sztuki jak gdzieś jest w sklepie. Wtedy jak nałóg przyciska to 50 gr za jednego i jest dobrze, nie trzeba kupować całej paczki, która siedząc w kieszeni kusi i kusi :blink:
  • 0

#3 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 18:26

Produkcja papierosów Kup maszynkę do nabijania papierosów i gotowe bibułki z filtrami, nawet kupując tytoń wyjdzie taniej jak normalne faje i jest zabawa podczas nabijania, co kto woli, niektórzy mieszają tytoń delikatnie z ziółkiem
  • 0

#4 Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • 1843593
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 29 listopad 2009 - 18:28

Produkcja papierosów no tak kupowanie jednego kiedy nalog przycisnie zeby pozostale nie kusily niby dobry pomysl ale wyobrazasz to sobie ze masz daleko do sklepu albo poznym wieczorem najdzie Cie ochota kiedy sklep bedzie juz zakmniety i co wtedy ??? Najlepiej to wcale nie palic i jest bez problemu. ale wracajac do tematu mam znajomych ktorzy kupuja sobie w paczkach tyton i bibulki takie z filtrem i specjalna maszynke ktora sobie nabijaja te bibulki tytoniem i sami sobie produkuja fajki :blink: jak masz dostep do lisci to powiedz wujkowi zeby sobie kupil taka maszynke i bibulki Ty mu dasz liscie i wujek sobie bedzie fajki sam krecil ;) taka maszynka wyglada tak :

NABIJARKA ! MASZYNKA DO PAPIEROSÓW TYTOŃ GRATIS! (811481242) - Aukcje internetowe Allegro ---> ta jest elektryczna ale sa tez reczne duzo tansze
  • 0

#5 coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • 33077771

Napisany 29 listopad 2009 - 20:33

Produkcja papierosów widze że nie macie pojecia o tytoniu ;D akurat uprwiamy tytoń i mam znajomego co pali liśćie od nas śmierdzi to gorzej niż palona guma w piecu albo jakieś szmaty stare palone więc nie polecam :blink: chociaz on pali ale jak nie ma za co kupować a palić się chce to pali ;P smród takiego papierosa wcale nie przypomina wcale tego normalnego ;)
  • 0

#6 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1211 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:38

Produkcja papierosów dodaje sie rozne chemikalia,moczy, szuszy ,tnie.nie masz znajomych na czyzynach w tytoniu?mogli by ci to opisac dokladnie.ale tych dodatkow to raczej nie kupisz,a to nie dawne czasy zeby wyniesli z zakladu.
  • 0

#7 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 14:12

Produkcja papierosów Panowie jak juz napisalem ja nie pale i nie mam zamiaru :)
Chodzi mi bardziej o odpowiedzi typu kolegi wyzej :)
Ze nabijanie z gotowego tytoniu to ja wiem.
Chodzi mi o to jak ten tyton przygotowac z wususzonych lisci.
Qrde ze niamam zadnego znajomego z Czyzyn :lol:
A Ruskich nie kupujcie bo podobno Ukrainskie sa lepsze,kacapy to podobno istna siekiere maja a nie papierosy :)
  • 0
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#8 ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów
  • 6226229

Napisany 05 grudzień 2009 - 16:55

Produkcja papierosów Tytoń się jakoś fermentuje i paruje ... ale jak to wygląda to pojęcia nie mam .
  • 0

#9 wega68

wega68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 11:27

Produkcja papierosów Witam Wszystkich

Długo zastanawiałam się nad kupnem elektrycznej maszynki ale po przeszytaniu postów na tym forum i kilku innych dochodze do jednego wniosku jeżeli ma byc oszczędnie i dobrze to tylko z maszynka ręczną co prawda jest przy niej troche roboty ale sa same korzysci!!!

kupuje tytoń za 200 zł za kg na pierwszy rzut oka niby wcale nie tanio ale... za 200 zł w sklepie kupiła bym średniej jakości papierosów tylko 20 paczek a z kilograma tego tytoniu wychodzi mi ponad 40 paczek to można nazwać dużą oszczędnością!!!

maszynke kupilam w lidlu za 12 zl gilzy najtańsze 8 zl za 550 szt do tego kilo tytoniu i mam 2 miesiące z głowy a problemy ze spadającym żarem czy porwanymi gilzami są mi zupełnie obce.

Pozytywem przy recznej maszynce jest to że po kilku dniowej samodzielnej nauce moje papierosy nie róznią się niczym od tych fabrycznych nie uspępują im niczym ani w wygladzie ani w smaku bo używam już od kilku miesięcy jednego tytoniu route 66 red biore go zawszy od jednego sprzedawcy i jestem bardzo zadowolona!!!

kobieta od której go kupuje udzieliła mi kilku dobrych rad jak przechowywać tytoń by nie tracił na jakości podczas długiego przetrzymywania i co sie rzadko zdarza miala race poniewarz zaczełam dużo mniej polić odkąd biore od niej tytoń bo "napalam się" nim i nie tak często sięgam po kolejnego papierosa no chyba że przy piwku ale to wiadomo :)

gdyby ktoś chciał wiedzieć jak dobrze przechowywać tytoń to piszcie na wega68@wp.pl chętnie podziele się swoją wiedzą wkońcu my palacze musimy sie trzymać razem :)
  • 0

#10 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 23:59

Produkcja papierosów Ja przechowuje szczelnie zamknięty i nie wysycha ale możesz powiedzieć jakiś lepszy pomysł. I racja tylko ręczna maszynka bo elektryczna to zrobi takiego skręta że mamy wieczną faje.
coffey też masz racje to tak samo jak kolega myślał że menthola zrobi jakwsadzi mięty do fajki niestety efekt taki że to capiło jak byś w oleju to zmoczył ;[
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

#11 rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 19 czerwiec 2011 - 12:11

Produkcja papierosów Najlepiej nie palić i po problemie. Tylko tak od razu nie rzucajcie bo rolnicy uprawiający tytoń nie będą mieli komu go sprzedać :lol:
Palenie nic nie daje...
  • 0

#12 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 21:10

Produkcja papierosów Nie każdy umiera od palenia to i tak więcej jest propagandy niz prawdy no cos jest ale nei tak jak oni tam gadają. A kogo stać to pali :) Jak byśmy przestali palić to Polska by upadła w miesiąc.
  • 0

#13 andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 21:56

Produkcja papierosów Pali ojciec,matka,syn

a pieniadze ida w dym :rolleyes:
  • 0

#14 rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 23:14

Produkcja papierosów I właśnie palą ci co maja mniej $$$, ci bogatsi to mało kto :o
  • 0

#15 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 09:43

Produkcja papierosów "Czemuś biedny - boś głupi. Czemuś głupi - boś biedny"

Żucie palenie i nie będzie problemu
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#16 rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:15

Produkcja papierosów U mnie to inaczej gadają: ''Czegoś biedny - boś głupi, czegoś głupi - boś biedny ''. No ja akurat nie mam takiego problemu :lol: A koledzy to kilka razy rzucali to w ostatni dzień jedna za drugą szła bo żeby się na palić, nie palili chyba z dzień i znowu jedna za drugą bo im się palić chciało :lol:
  • 0

#17 lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 12:54

Produkcja papierosów Ja rzuciłem 4 lutego, a szczerze w to wątpiłem - od tamtej pory 2 razy ,,pociągnąłem macha'' po pijanemu - ale to niedobre, śmierdzące, duszące... Odzwyczaiłem się. Nie potrzeba mi już tego, wole se na paliwo kase zostawić :D
  • 0

#18 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:04

Produkcja papierosów Zapomniał wół jak cięlęciem był B)
  • 0

#19 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 18:11

Produkcja papierosów A dajcie spokój, ja po 5 latach palenia rzuciłem 8 dni temu. Na razie daję radę... zobaczymy jak będzie dalej, jedno jest pewne - nie warto palić
  • 0

Google AgroFoto Ads Produkcja papierosów

• Reklama google
Dzisiaj, 18:27
  •  

#20 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 08:39