Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:44

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika Witam.
Wyjąłem tuleje z silnika i nie wiem po czym poznać(lub jak sprawdzić) że jest pęknięta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika Dzisiaj, 18:28
  •  

#2 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 21:50

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika czesc jeśli byś miał pękniętą tuleje to by była jakaś pionowa rysa, a czemu myślisz że może byc pęknięta?

#3 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 22:06

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika Płyn chłodniczy dostawał się do oleju, zdjąłem głowice, mise olejową, nalałem wody z mlekiem żeby było lepiej widać. Woda kapała ze wszystkich tuleji na łączeniu z blokiem. Uszczelki na tulejach są napewno do wymiany, tylko teraz taki wioskowy mechanik na 1 tuleji zobaczył w połowie jej głębokości osad. wg. jego świadczy to o pęknięciu. tylko że nic nie da się wyczuć, osad jest dookoła tulei. Wyjętą tuleje wsadziłem do wiadra, na spód dałem gumę i przycisnąłem, na zewnątrz była nalana gorąca woda i w środku na wysokości osadu nie ma żadnych kropli wody. I teraz nie wiem jak się upewnić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 22:36

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika Ten osad o którym piszesz to z pewnością nagar albo jego znikome ilości w postaci nalotu a piszesz że jest do okoła tulei czyli na logikę jak by była w ten sposób pęknięta to by była w dwóch częściach ja bym założył nowe uszczelniacze i zalał gorącą wodą blok do pewności czy nigdzie nie puszcza.

#5 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 listopad 2009 - 08:35

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika witam. no jak kapało do okoła tyleji to napewno uszczelniacze na dole cylindra na łączeniu lecz jest mozliwość ze nie tylko to bo moze być juz blok przezarty od rdzy. my robiliśmy remont zetora 3011 a to tak jak c-360 i na szczeście nie było całe przezarte tylko górna częśc ale u ciebie moze juz być całe gdzieś jakiś ubytek juz moze być tym bardziej jak wczesniej chodził na wodzie. jeśli na tuleji nie ma ani kropli wody to jest dobra kiedyś jak ciapka robiliśmy to niby nie była peknięta ale jak ie wąz zdusiło so po prostu woda leciała do cylindra:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 09:50

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika osad jak rozumiem był na zewnątrz tulei, by ją sprawdzić musiałbyś podgrzać palnikiem tylko teraz tak moc jeszcze miała nie przydało by się wymienic tulei

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 10:26

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika wlej nafte zamiast wody, jak tego nie pusci znaczy, ze jest szczelna.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 14:17

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika Pośpieszyłeś się z wyjęciem tulei. Kiedy miałeś ściągnięte głowice trzeba był zalać blok wodą i ustawić wał tak aby 2 tłoki były w dolnym martwym punkcie poczekać dzień i zobaczyć co się dzieje, czy woda nie dostaje się na tłok. Czynnośc powtórzyć nazajutrz na 2 innych tłokach. U mnie w starze była wykorodowana dziura wielkośći ostrza od szpilki. Rozrusznik miał cieżko obrócić rano.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#9 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 15:36

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika Dzięki za informacje
Powkładam tuleje i wtedy zobacze czy nie ma przecieków po zalaniu wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 16:49

Jak rozpoznać pęknięcie tuleji silnika Spróbuj na słuch jak z dzwonem. Wpierw dokładnie ją umyj, i obejrzyj przy dobrym świetle, szczególnie okolicę kołnierza.

Dodaj odpowiedź