Skocz do zawartości

Zdjęcie

uciekający olej hydrauliczny

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:55

uciekający olej hydrauliczny mam następujący problem przy fendcie 309ci mam ładowacz stool dużo używam tura i przy opuszczaniu (i nie tylko) z kostki rozdzielczej w traktorze strasznie cieknie olej . co polecacie z tym zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uciekający olej hydrauliczny Dzisiaj, 14:15
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 16:18

uciekający olej hydrauliczny Wymienić kostkę. No chyba ze to na przyleceniu węża/rurki leci to może wystarczy dokręcić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 16:30

uciekający olej hydrauliczny ktoś sie orientuje ile taka kostaka kosztuje

#4 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:42

uciekający olej hydrauliczny a może wystarczy odkręcić kostkę i założyć nowe uszczelnienie
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#5 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 11:10

uciekający olej hydrauliczny Prawde mowiac, tak naprawde nie wiadomo o jaka kostke ci chodzi, czy moze masz na mysli zlacze uniwersalne do tura?
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2009 - 17:08

uciekający olej hydrauliczny jeśli mówisz o szybkozłaczu na węże (takie z raczką) zwane hydrofix to ok 2 tys ale nie jestem pewien - katalogu i cennika w głowie nie mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 21:01

uciekający olej hydrauliczny Jeśli ci chodzi kolego o kostki te od hydrauliki (tzn rozdzielacz w fendzie do którego dochodzą dźwignie sterujące z kabiny) to taka kostka kosztuje ok 2000zł.
Ja miałem ten sam problem i kupiłem w serwisie do wszystkich kostek jakie mam (4 kostki połączone razem) nowe oringi i pierścienie plasikowe w które wkłąda sie te oringi.
Za wszystko zapłaciłem ok 100zł. Dotego jeszcze przed zamontowaniem kostek razem, każdą z nich oczyściłem w miejscu styku papierem ściernym 1000.
I jak do tej pory rozdzielacz już od roku nie cieknie.

#8 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:20

uciekający olej hydrauliczny tak to chodzi o te kostki od hydrauliki . jeszcze jedno pytanie . czy wymiana tych pierścieni i oringów zda egzamin na dłuższą mete ponieważ dużo używam ładowacza i nie wiem czy opłaci sie przy tym grzebać

#9 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 09:49

uciekający olej hydrauliczny Jeśli kolego na pewno ci cieknie między kostkami to wina będzie albo pękniętych oringów albo pękniętych pierścieni. Jeśli nawet bedziesz chciał kupić nową kostkę to i tak musisz założyć do niej nowe oringi i pierścienie.
Ja też używam ładowacza bardzo często ( codziennie i od roku mam spokój)
Ale jakbyś zmieniał te oringi to razem z pierścieniami bo mi mechanik robiąc to pierwszym razem założył same oringi nowe i tak skręcił i wsadził pęknięte pierścienie. rozdzielacz pochodził tydzień czasu. dopiero jak sam się za to wziąłem to zrobiłem jak ma być. No i najlepiej jest ściągnąć prawe tylne koło i masz dostęp bez problemu ( nie próbuj bez ściągania koła bo sie umęczysz tylko).

#10 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 23 grudzień 2009 - 14:47

uciekający olej hydrauliczny I mnie tez to czeka, dzieki Jarekb20 za opis.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 08:58

uciekający olej hydrauliczny prosze o rade od kilku dni w moim fendt 312 przy włączonym napędzie na przedniej osi takim jakby odpowietrznikiem leci olej jaka może być tego przyczyna? jak sprawdzić ewentualnie dolać oleju bo nigdzie niewidać żadnego korka miał ktoś coś podobnego?
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...