Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z turbiną

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 10:31

problem z turbiną Tu nie tyle chodzi o ostygnięcie, co o spadek jej obrotów. Masz rozpędzona turbinę i gasisz silnik, pompa oleju już nie podaje a turbina(oczywiście gorąca) jeszcze goni z prędkością kilkudziesięciu tysięcy obr/min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z turbiną Dzisiaj, 21:39
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 12:11

problem z turbiną No dobra, ale jak wynika z innego tematu o turbo wcale nie tyle obr silnika napędzają obroty turbiny, co obciążenie i im większe obciążenie tym więcej spalin i szybsze obr turba, wiec wnioskuje że zaduszenie ciągnika podczas ciężkiej pracy najbardziej szkodzi dla turbna, a jazda nawet na niskich obr ale z dużą przyczepą tuż przed zgaszeniem też nie wystudzi turba, chyba jednak musi sobie silniczek na wolnych obr na postoju z 1min popykać nie?

#23 Share tomcio6483

tomcio6483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:03

problem z turbiną

Na jakim oleju jeździłeś? tzn, co pracowąłeś w polu np. orka i cyk gasiłeś ciągnik tak?

Co do oleju to nie pamiętam jutro sprawdz.
Orka w polu przyjazd do domu odpięcie pługa zgaszenie ciągnika

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:34

problem z turbiną No to czas na odpięcie pługa to w zupełności wysatrczyć powinien na wystygnięcie turbo, sam jeździłeś tym ciągnikem czy miałeś innych kierowców? może w Twoim egzęplarzu felerne turbo się trafiło?

#25 Share tomcio6483

tomcio6483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 20:21

problem z turbiną nie sądzę ponieważ podczas pracy zapaliłą mi się kontrolka od ciśnienia oleju. w rzaden sposób nie mogłem poprawić ciśnienia które wynosiło 0,5 at. :( próbowałem wszystkiego aż wreszcie wywaliłem wał ( i co sięokazało panewki były jak by ciągnik przepwacował 20 lat a nie 3 jak w moim przypadku) zrobiłem szlif dałem nowe panewki i cisnienie jest dobre. 5at. Może za słabe było ciśnienie oleju turbina się przytarła teraz cisnienie jest o 4 atm wyrzsze i wydmuchuje olej turbiną. Nie wiem ile czasu ciśnienie było za małe ponieważ kontrolka zapala siedopiero od 0.5atm. wiec za małe ciśnienie mogło być długo co doprowadziło do popsucia turbo. Dodam tylko że olej na pewno był dobry. jak zdjołem michę to zobaczyłem białą maź co wskazyławo na obecnosć wody w oleju a ciagnik cały czas na płynie chodził. Co mogło być orzyczyną spadku cisnienia do tego stopnia że wał sie przytarł wraz z panewkami i popsuło się turbo???? teraz ciągnik jest złożony do kupy( dwa dni go sam składałem) chodżił cały dzień na obr 800-1500 i jak narazie ciśnienie to 4,5atm i nie widzę na korku wlewu oleju białej mazi. Może wypowiedz jest chaotyczna jeśli coś nie zrozumiale napisałem proszę pytać.

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 21:32

problem z turbiną Dziwna sprawa, w wadę fabryczną trudno uwierzyć chociaż nic nie wiadomo, ale w jaki sposób dostała się woda? w końcu płyn chłodzący to też w 50% woda, nie było ubytków płynu? zmieniłeś pompe olejową? stan oleju cały czas był OK? Czy ciągnik stał pod chmurką całą zimę?

#27 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 15:14

problem z turbiną Oj kolego coś tu bardzo nie składnie piszesz.... albo bajki zmyślasz... Piszesz, ze go składałeś sam a nie wiesz jaki olej lałeś???, Przecież jak byś robił silnik i wymieniał olej bo stary był z tą ,,mazią" tak jak piszesz to chyba wiesz co zalewałeś ,,czarno na białym".... Następnie ta maź w oleju to płyn chłodniczy(chyba,że lałeś wodę skoro piszesz że biała maź...)i jeśli już to prawdopodobnie ten płyn czy woda pojawiła się w oleju to poszła by uszczelka pod głowicą, głowica lub ewentualnie pierścień na tulei skoro płyn poszedł w olej. Może być to pewną podpowiedzią na przyczynę padnięcia turbiny, że dostawała olej z tą jak Ty to nazywasz ,,mazią", a także odpowiedź na na nadmierne zużycie panewek. Nie chciał bym wyrokować, ale jeżeli to prawda co piszesz prawdopodobniej za długo ciągnik był jeżdżony na tej ,,mazi" w oleju...

#28 Share tomcio6483

tomcio6483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:13

problem z turbiną lej to turdus 15w40 każdemu moze sie zdarzyć zapomnieć

#29 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:31

problem z turbiną Silnik w Proximie masz zalany mineralnym, nie półsyntetykiem, czy dopiero teraz zalales nim???

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:51

problem z turbiną Turdus jest mineralny, ale tu chyba jakiś inny problem musiał być, może ktoś nalal lub nasypał Ci do silnika, albo z pompą olejową było coś nie tak od nowości, albo jeszcze coś innego, podaj więcej faktów, jak czesto kontrolowałeś stan oleju i płynu chłodzenia, co il emtg zmieniałeś olej itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomcio6483

tomcio6483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 19:38

problem z turbiną Olej zmieniiałem co ok 300mtg. pompy olejowej nie zmieniałem stan oleju sprawdzałem przed każdym porannym uruchomieniem ciągnika

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 09:43

problem z turbiną ja bym po takiej "przygodzie" zmienił pompę olejową, gdy robiłem remont w perkinsie w zakładzie powiedzieli że nie dadzą gwarancji na silnik jeśli nie zmienimy pompy olejowej, bo niby OK a ciśnienie może dawać niższe

#33 Share tomcio6483

tomcio6483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:10

problem z turbiną moze i masz racje co do tej pompy ale ona daje dobre cisnienie 4atm

#34 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 30 listopad 2009 - 21:20

problem z turbiną U nas w Proximie powodem dostania się płynu chłodzącego do oleju było rozszczelnienie się chłodniczki intercoolera,w kolektorze ssącym i kapało z niej na cylinder wystarczyło ją wymienić na nową cena 990zł ;( , dodam że traktor jest z 2006roku i ma obecnie ponad 1000mth.

#35 Share tomcio6483

tomcio6483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:34

problem z turbiną

U nas w Proximie powodem dostania się płynu chłodzącego do oleju było rozszczelnienie się chłodniczki intercoolera,w kolektorze ssącym i kapało z niej na cylinder wystarczyło ją wymienić na nową cena 990zł ;( , dodam że traktor jest z 2006roku i ma obecnie ponad 1000mth.

no tak kolego tylko że u mnie w proximie nie na interkólera wiec tą przyczynę morzna odżucić

#36 Share tomcio6483

tomcio6483

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:33

problem z turbiną koledzy moze wiecie jak turbina będzie pasołała do mojej proximy szukałem w różnych miejscach i albo nie mają a jak mają to chcą za nią 2500zł i trzeba czekać ok 2 tygodni na nią bo musząją ściągnąć z czech. czy może być inna turbina aby była od cztero cylindrowego silnika i aby pasowały mocowania czy musi być koniecznie oryginalna

#37 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 19:44

problem z turbiną Na turbinie powinien byc nabity model turbiny i firma produkujaca (KKK, Garret) i po tym oznaczeniu mozna sobie cos dopasowac.

#38 Share pronarek8140

pronarek8140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 15:07

problem z turbiną Witam.Skoro kapie olej to trzeba odłączyć przewody doprowadzaiące olej do turbo spręrzarki.A tak w ogóle to po co ci turbina przecież sama turbina to nic nie daje,potrzebna jest jeszcze sprężarka.

#39 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 16:58

problem z turbiną Pronarek czy ty wogule masz jakieś pojecie o czym Ty piszesz.... czy ty widziałeś turbinę czy tylko dynamo w rowerze...????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:58

problem z turbiną Przepraszam, że trochę z innej beczki
W moim Zetorze 9540 też szykuje się wymiana turbiny, bo mam cały kolektor dolotowy zalany olejem
I mam pytanko
Czym się różni turbo z zetora 10540 od 9540? :blink:
I czy spaliny mogłyby iść przez rurkę oleju do miski olejowej a potem przed odmę na zewnątrz?