Skocz do zawartości

Zdjęcie

mobilny alternator???

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 20:08

mobilny alternator??? Wpadł mi dziś kolejny szatański pomysł. wczoraj spaliłem prostownik a zima idzie.
Alternator sprzężony z silnikiem el. do ładowania akumulatorów. Plus z alternatora na klemę+, masa ciągnik, samochód. wzbudzenie przez żarówkę z plusowej klemy(ładowane by były takie aku które jeszcze mają trochę prądu)
może to zadziałać bo mi siE wydaje że to taka sama operacja jak ładowanie przy zapalaniu i alternator 60A to można na tym i samochód zapalić tylko co na to akumulator?

komentujcie wg. mnie jest to możliwe ale może czegoś nie widzę bo to świeży pomysł.

Pozdrawiam,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mobilny alternator??? Dzisiaj, 13:38
  •  

#2 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 21 listopad 2009 - 20:43

mobilny alternator??? przy prądzie 60A masz nikłe szanse, żeby w ogóle ruszyć wieniec, bynajmniej w rozruszniku R7, R11 :D to jest jeżeli chodzi o rozruch. a co do tego drugiego czyli zwykłe ładowanie, to wcale nie głupi pomysł, można spróbować.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 20:52

mobilny alternator??? O rozruchy R7 to nawet nie myślałem bo z tego wyjdzie max 720W. ale taki samochodowy rozrusznik w połączeniu z aku w którym coś prądu jest, kto wie.

Czekam na dalsze komentarze

#4 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 21 listopad 2009 - 21:27

mobilny alternator??? hmm, napisałeś o ciągniku. ja w ciągniku nie widziałem mniejszego rozrusznika niż 2.5kW. P=U*I I=P/U I=2500W/12V=208~210A. myślę, że rozruch silników wysokoprężnych powinieneś sobie odpuścić :)

wydajne trafo i jakieś diody prostownicze, już masz coś drobnego, ale działającego :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#5 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 23:25

mobilny alternator??? 720W to była teoretyczna wartość mocy 60A-alternatora z magicznego wzoru P=U*I
I jestem w stanie zrozumieć,że jest to mniej jak 2,5KW czytaj 2500W
W sensie rozruchu miałem na myśli: podłączam to na 15 min i próbuje zapalić silnik bez odłączania tego.

Chodzi mi głównie o aspekty tego ładowania takie jak wpływ na aku, co jak będę tym ładował i zapale silnik i wtedy będą ładowały dwa alternatory itp. Na pewno są tak owe skoro osobiście nigdy nie słyszałem o takiej "ładowarce". Co nie znaczy że nikt tego nie próbował.

Z prostownikiem własnej roboty wydaje mi się że zasłabo na elektrotechnice uważałem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 22 listopad 2009 - 01:22

mobilny alternator??? odpalać przy pracującym altku bym nie radził, już nieraz dawca przy przepinaniu aut na przewodach tracił alternator, poprzez duże obciążenie nie wytrzymuje mostek :D

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 10:58

mobilny alternator??? Jeżeli chodzi o ładowanie to bez problemu będzie działać (czemu niby nie a co jest innego przy zapalonym silniku tylko odpowiednio dobrać obroty silnik-alternator).

Odnośnie odpalenia z tego alternatora nie da rady ale jako pomoc może służyć (niema tu nic innego jak odpalanie z drugiego pojazdu z pracującym silnikiem, kilka razy odpalałem tak ciągnik że "dawca" pracował i jakoś nie było problemu (oparte na własnej praktyce, nie znaczy że takowa usterka nie może wystąpić), dodatkowo na przewodzie ładowania bezpiecznik i po problemie uszkodzi się bezpiecznik a nie alternator).

Myślałem kiedyś o takim układzie (nawet zgromadziłem elementy) ale z braku chęci i potrzeby nie sfinalizowałem swojego pomysłu (staram się mieć sprawne akumulatory oraz w razie potrzeby prostownik).

Jest jeszcze jedno mobilność takowego prostownika (większe gabaryty odnośnie standardowych prostowników).

Jak masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam na GG.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 03:45

mobilny alternator??? Sadek. Ten bezpiecznik to chyba nie najlepszy pomysl. Alternator w pelnym pedzie i nagle odlaczony od obciazenia?

Jakos nie bardzo to widze.

A i owszem taka ladowarka moze i zda egzamin. Ale myslac o mobilnym zestawie to jak to widzisz? Czy uwazasz ze silnik 1,5kW czy 2,2kW + alternator+ pasek od przekladni to taki mobilny zestaw? No nie wiem. Kupa zelastwa + wirujace elementy.

Lepiejjednak moim zdaniem do wiekszego transformatora z prostownikiem kolka doczepic i bedzie ten sam efekt.

#9 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 17:21

mobilny alternator??? Mobilność pojęcie względne. ja za urządzenie mobilne uważam rzeczy które turem dam rade wziąć. :(
Ja bym sobie to do kompresora dopiął np. i po garażu śmigał.
Ale po to jest temat żeby każdy swoje zdanie mógł wyrazić!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 06 styczeń 2010 - 14:42

mobilny alternator??? Witam po BARDZO DŁUGIEJ PRZERWIE....dziwi ze nadal jestem moderatorem ..ale chyb pora wstac ze snu...
takie rozwiązanie nic nieda...- wszystkie trafa typu Power sa tylko na minimalny rozruch..ta sa prady z rzedy ok 200A .. -rada dobry-nowy akumulator -odpowiednio uzytkowany poradzi sobie ze wszystkim!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam Wszystkiego NAJ NAJ W NOWYM ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!