Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy do ciągnika 95km

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 21 listopad 2009 - 13:11

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Witam.Zamierzamy z ojcem kupić agregat uprawowy do ciągnika Case 956XL 95km 6 cyl.Kiedyś mieliśmy agregat 3,60m i chodził z Ursusem 902.Potem ojciec kupił zestaw uprawowo-siewny a agregat sprzedał, teraz tego bardzo żałuje.Jaki agregat byłby idealny do mojego Case ? Jaka marka, szerokość? Na bronie czy na łapkach. Z tyłu muszą być koniecznie wałki.Do 4 tyś powinien wystarczyć czekam na wasze propozycje.Agregat będzie potrzebny do uprawy gliny, bo niestety brony nie zdają zabardzo egzaminu.
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy do ciągnika 95km Dzisiaj, 05:28
  •  

#2 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 listopad 2009 - 15:19

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Mi sie wydaje ze Unia Famarol z ciezkim tylnym walem tylko najgozej jak bedzie mokro na glinie

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 15:30

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Brony toi się nie nadają do uprawy. Kup jakiś agregat szerokości 4,6m

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 listopad 2009 - 15:34

Agregat uprawowy do ciągnika 95km a to ciekawostka. Ja nawet nie myślę o agregacie. Jak się robi w czas i nie na gwałt to po bronach są ładne wschody ale musi być wszystko zrobione w czas.
Agregat jest efektem zapotrzebowania na wykonanie uprawek gdy nie ma za wiele czasu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 17:24

Agregat uprawowy do ciągnika 95km ja mam ciągnik 90 czy tam 95Km nie wiem nawet i współpracuje on z agregatem 4,2m takim jak na filmie lub [url=http://www.youtube.com/watch?v=JRNK3pBF_jA] lub ( tu wiadac jak on dokłądnie wyglada)
ciągnik rodzi sobie z nim dobrze nawet po górach tak więc uwazam ze agregat tej szerokości bedzie ok ale trzeba zauważyć zę ma on małe ząbki coś takiego jak brona daja one mniejszy opór i uprawiają na głebokosc siewu tzn ok 5cm... + podójne wałki;) jak bys miałe jakieś pytania odnoszące sieę agregatu zapraszma na gg
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 17:33

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Marcin974 4,2m zakłada do 82 koników

U mnie tez był taki zestaw dopóki jeden mu nie zabrał tego agregatu za długi

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share johndeere6210

johndeere6210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 17:39

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Jak juz ktos wczesniej napisal brony sa dobre ale trzeba z nimi w opowiednim momencie wjechac na pole. wiem bou nas tez sa gliny i ily i wiem co to znaczy, a agregat do uprawymam taki : Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Farmet kompaktomat , Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Farmet Kompaktomat K300 , tylko kosztuje troche wiecej niz 4tys. ale mozna rozejrzec sie za jakas uzywka. agregat jest ciezki wiec na glinach daje sobie rade.

#8 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 17:48

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Moje borny gliny wcale nie ruszają.Mam pola dość górzyste ale myślę że w 4,20 powinien dać sobie rade bez problemu.A co myślicie o tym agregacie ? http://www.allegro.p...de_pole_4m.html
D-358 DT-239 DT-436 IH

#9 Share johndeere6210

johndeere6210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 18:15

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Jeśli chcesz taki lekki agregat kupic to proponuje cos szerszego, tylko zeby podnosnik radzil. Jezeli napisales ze chcesz agregat na gliny to ten sie za bardzo nienadaje, jest za lekki (rama to nie wszystko), proponuje zeby walki mial jeszcze z przodu.

Edytowany przez andrzej2110, 21 listopad 2009 - 18:28.
Cytowanie poprzedniego posta

#10 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 18:27

Agregat uprawowy do ciągnika 95km jes○li szukasz sprzętu na gliny to sie dobrze zastanów czy aby napewno ma byc to bierny:) ja nie polecam takiego.... etedy aktywny ładnie załatwi sprwe za jednym przejazdem biernym może nawet trzeba będzie po 3 razy jeździć:D
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 18:27

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Niewiem czy z szerszym dałby rade pod górki ,a te są u mnie naprawde spore.
D-358 DT-239 DT-436 IH

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2009 - 19:50

Agregat uprawowy do ciągnika 95km @barthez96 zapomnij o takim agregacie jak linku. Na glinę albo gęsia stopka albo ząb prosty, tak aby nie wyciągał brył. Duża masa też będzie robić swoje, tak więc konstrukcje bez wału przedniego można skreślić. Z tyłu Crosskill lub kołeczkowy, a z przodu struna i ewentualnie włóka. Jak byś kupił Kompaktora lub pochodne to maks 3,5-3,6 metra bo to ciężko idzie, ale efekt jest. Możesz pomyśleć nad jakimś wałem zamiast tego agregatu.

#13 Share johndeere6210

johndeere6210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 20:33

Agregat uprawowy do ciągnika 95km @Bobek_Farmer dobrze pisze, moj agregat taki jak pokazalem w linku wczesniej jest pochadnym lemkena, ale tanszy, posiada lacznie 3 wloki, 2 rzedy gesiostopek, z tylu wal koleczkowy, a z przodu wal strunowy, lepszego sprzetu niema. Po polu idzie lekko, lecz na podnosniku jest gorzej bo jest ciezki i dlugi, ale swoje zrobi, do Tojego ciagnika polecam 3 metrowy, bo z 4 metrowymmoze miec problem

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2009 - 20:43

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Coś takiego byłoby dobre:
Agregat uprawowy Wicher 3 metry (819934512) - Aukcje internetowe Allegro

#15 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 21:23

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Ojciec wcześniej myślał o przełożeniu tuza z 856 do 956 i kupna wału Campbella 1,5m podwójnego aby zrobić wał 3m.Ale na pomyśle się skończyło.Ten wicher nawet niezły jest ale wolałbym coś używanego i nie w takiej cenie :D
D-358 DT-239 DT-436 IH

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2009 - 22:32

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Pomysł z TUZ jest dobry, można kupić wały 3m w dobrej cenie, jak dobrze je dociążysz to będzie dobrze rozbijał bryły. Lepszy byłby Crosskill lub kołeczkowy, niż Campbella, bo agresywniej działałby na bryły. Campbell ugniecie podglebie, czyli sprawdzałby się na glebach lekkich.

#17 Share johndeere6210

johndeere6210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 04:13

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Ja ogolnie wicher'a niepolecam poniewaz spotkalem sie z kilkoma przypadkami gdzie rama glowna w kilku iejscach pekala, w jednym przypadku nawet wiezyczka sie urwala przy podniesionym agregacie... wiec polskiego sprzetu ogolnie niepolecam

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2009 - 08:13

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Z ciekawszych rzeczy to:
Agregat Uprowowo-podorywkowy KRONE 2,5m (818641673) - Aukcje internetowe Allegro
Agresywnie rozbije bryły, długie to znaczy, że nie będzie mocno podskakiwać na bryłach.
Agregat uprawowo-siewny (815452941) - Aukcje internetowe Allegro
Brak wału przedniego, ale z tylu jest konkretny, wiec też sobie poradzi.
agregat uprawowy 3m złożony jedyny na allegro (817966706) - Aukcje internetowe Allegro
To jest ciekawe urządzenie, ale nie wiadomo, jak sprawdzi się na bryłach.
Agregat uprawowy Kverneland bierny 3 m (814337573) - Aukcje internetowe Allegro
To mi się najbardziej spodobało, bo można by siać od razu, ale cena za wysoka.

#19 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:59

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Prosze o pomoc.
Zamierzam kupic agregat talerzowy ze Staltechu, o szerokości 3 metry, wałem rurowym i talerzami 56cm, posiadam do niego siewnik Poznaniak 2,7m. Do siewu bym odrzucał 4 talerze z 3m agregatu i byloby OK. Natomiast bardzo mnie ciekawi i nie wiem czy bym zdołał unieśc taki zestaw swoim Hollandem TD 5050. Ponoc podnośnik na koncach belek ma 2650kg i nie wiem czy podniose??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 20 styczeń 2010 - 08:04

Agregat uprawowy do ciągnika 95km Interesuje mnie jak sprawuje się wał Crosskill (Kołeczkowy) na ziemiach lekkich, słabo przepuszczalnych wodę?