Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Twardziel99

Twardziel99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 06:31

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 Jaki ciągnik wybrać John deere 7700 z 97r czy DF agrotron 150 z 2000r traktor ten ma być jako drugi traktor do 150 hektarowego gospodarstwa . proszę o pomoc i opinie na temat tego sprzętu.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 Dzisiaj, 09:45
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:38

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 Co do DF to jakos tak sie utarło ,że mają slabe skrzynie i ze to ich główna wada więc myslę ,że w przypadku 150 nie będzie inaczej , mielismy DF 265 miał 3 lata i 2600 mtg i skrzynia była juz padnieta prawie nowy traktor i taki wał , serwis wycenił naprawe na 20 tys euro porazka,dodam aby ,że chodził w 6m siewniku i miał bliźniaki(w Niemczech)
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:52

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 2600 i skrzynia padnięta? Jeśli NH TM miałby taką trwałość skrzyni to co niecałe dwa lata wymiana skrzyni. Skrzynia powinna w ciągniku wytrzymać więcej niż silnik, tak 10-15 tyś, nie do pomyślenia dla mnie żeby skrzynia padła przy kilku tysiącach mth, może paść sprzęgło albo jakiś moduł sterujący ale nie cała skrzynia.

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:48

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 do kolegi qqq:człowieku kto ci nagadał głupot takich?słabe skrzynie w DF :blink: sam nie wiesz pewnie co dokładnie sie stało może jakiś tępak tym traktorem jeżdził i zajechał skrzynie albo oleju mało było,choć nie wykluczam że to był jakiś felerny egzemplarz ,takie rzeczy sie zdażają

#5 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:12

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 Na podstawie jednego przypadku nie można oceniać całej populacji. Tak jak mój znajomy miał pewien model auta, jego siostra taki sam z takim samym silnikiem, i nie nagrzewały się one bo oba miały popsute termostaty. I teraz gościu mówi ''te auta z tymi silnikami dużo pala bo się słabo grzeją i zimno w środku, trzeba kombinować z przytkaniem chłodnicy''. Na podstawie dwóch egzemplarzy ocenia całą serie tego modelu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 11:06

do kolegi qqq:człowieku kto ci nagadał głupot takich?słabe skrzynie w DF Dodany obrazek sam nie wiesz pewnie co dokładnie sie stało może jakiś tępak tym traktorem jeżdził i zajechał skrzynie albo oleju mało było,choć nie wykluczam że to był jakiś felerny egzemplarz ,takie rzeczy sie zdażają

Hmm kto nim jeździł nie wiem , juz kupiliśmy jak był popsuty, nie było żadnego biegu, rozebraliśmy go i wymienilismy tarczki i jakies łożysko ale to nie pomogło i został sprzedany w takim stanie ; serwis niedaleko nas tez nie mógł poradzic tylko wymienić całą skrzynie ale to już był mega wydatek.Ja nie oczerniam DF tylko koło nas było 3 DF i nasz to juz całkiem padnięty u kolegi to tylko polowych nie było czy jakoś tak a w 3 to z drugiego cos tam kombinowali.wsumie mój znajomy teraz kupił sobie nowego DF cos okoł 170 km symbolu nie znam i to na 130 ha ,ciągnik w pełnej opcjiDodany obrazek

#7 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:13

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 no widzisz to po co pisać że mają do d*py skrzynie,w nich cały spód można powiedzieć pochodzi z ZF lidera w produkcji skrzyń biegów mostów itp.

#8 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 14:41

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 no napisałem ,że takie coś miało miejsce i to nie tylko w jednym przypadku, nasz akurat zrobił ponad 2000 w bliźniakach 4x4 i dlatego skrzynia padła, może nie wiadomo ,jak pisałem kolega kupił nowego DF na jesień i po przed zimowych pracach był zadowolony z niego aby tak dalej...

PS.sprawdź sobie pozycje operatora w DF bo jak siadłem do agrotrona 130 mojego kolegi ,to jakoś dziwnie mi się siedziało tak wysoko jakoś i to bardzo mi przeszkadzało,zawsze podobały mi się te ciągniki ale ta pozycja mi nie przypadła do gustu,to w moim Case MX to jak w Maybachu siedzę he he;)

#9 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 luty 2010 - 17:11

John Deere 7700 czy DF Agrotron 150 qqq ja sadze ze ten df miaal jakies 12tys mtg a nie 2tys(przecierz wszyscy wiedza ze malo ktory ciagnik z zachodu ma 2-3 tys mtg) i wtedy jakby skrzynia padla to mozliwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 18:50

qqq ja sadze ze ten df miaal jakies 12tys mtg a nie 2tys(przecierz wszyscy wiedza ze malo ktory ciagnik z zachodu ma 2-3 tys mtg) i wtedy jakby skrzynia padla to mozliwe.

raczej nie możliwe ,gdyż był z 2006 czyli nie bardzo,opony miał oryginalne i ogólnie wyglądał jak nowy w środku też nic nie wytarte...:),no czasem się tak zdaża i trzeba to przyjąć do wiadomości...

Dodaj odpowiedź