Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przebudowa drugiej strony obory

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:35

Przebudowa drugiej strony obory A więc tak: narazie przymierzam sie do przebudowy jednej strony w oborze. Narazie wygląda u mnie sprawa tak, że po lewej stronie mam 26 stanowisk, natomiast z prawej strony- kojce dla cielaków oraz pomieszczenie ze zbiornikiem na mleko miniej więcej na wysokości 17-nastego stanowiska licząc od góry.
I tak myślę nad przerobiem tej strony- realnie by sie zmieściło tam 16 stanowisk. Natomiast jest problem innej sprawy, że z tej strony odpada ewentualna budowa wyciągu-jest za blisko dom. I tutaj zwracam się z prośbą do Agrofotowiczów o ew. porady? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przebudowa drugiej strony obory Dzisiaj, 06:55
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 listopad 2009 - 19:38

Przebudowa drugiej strony obory Jakies foto moze??

#3 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:51

Przebudowa drugiej strony obory no teraz to ciężko-nie mam jak (ew. za tydzien)
dodam że obora jest przejazdowa,

Edytowany przez andrzej2110, 20 listopad 2009 - 20:24.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:56

Przebudowa drugiej strony obory a jakie masz wyciągi? bo zgarniacze hydrauliczne można z 2 stron poprowadzić do 1 wyjścia po którejś ze stron takie jak np tu zgarniacz obornika Skraper : ROLSTAL Pawłowski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 20 listopad 2009 - 20:36

Przebudowa drugiej strony obory Jeśli obora jest przejazdowa to może TUR by dał radę?
ArturKowalewo

#6 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:00

Przebudowa drugiej strony obory Myślałeś nad rusztami ??

Ja w tym roku przedłużałem swoją oborę miałem 26 stanowisk, z jednej strony był wyciąg linowy do obornika a z drugiej była taczka. Dostawiliśmy jeszcze 16 stanowisk, założyliśmy na cało oborę zgarniacz hydrauliczny z Rolstaru z kanałem poprzecznym i nowa płytą obornikową z boku obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 03:16

Przebudowa drugiej strony obory Jeżeli chodzi o zgarniacz hydrauliczny to już go miałem-pojechał na złom-poprostu łyżka tłocząca sie połamała i siłownik poszedł bokiem... Teraz mam linowy wyciąg. Jeżeli chodzi o ruszta to by było najprościej,tylko że właśnie przeraża mnie odór jaki idzie od sąsiada obory-na rusztach. U mnie nie ma problemu ze słomą, także bym raczej zostawał przy oborniku. A jak wygląda sprawa turem? Bo jeśli miałby być właśnie tur, to raczej by odpadałlo zrobienie kanału- szerokość pewnie około3m-zetor z turem w każdym bądź razie przejedzie. A jak by wyglądała sprawa stanowisk w przypadku wypychania turem?? Bo chyba są takie typy stanowisk, w których elementy konstrukcji nie wystają w stronę kanału. Widziałem u sąsiada zatrzaskowe, ale to chyba inna bajka, bo u niego jałówki chodziły głównie luzem- tylko do zadawania paszy je zamykał. Chociaż chyba w tych stanowiskach jest możliwość otworzenia ew. zamknięcia zatrzasku dla pojedyńczej sztuki, poprawcie mnie jeśli się mylę