Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z upierdliwym sąsiadem.

66 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 00:46

Problem z upierdliwym sąsiadem. Czy ktoś orientuje się w jakiej odległości od miedzy w polu sąsiad może nasadzić drzew? Przy moim polu w odleglosci okolo 1,5 metra nasadził pełno drzew głownie brzozy a rosną skubane że już gałęzie wychodzą na moje pole:/ Chce to jakoś rozwiązać bo tak to być nie może. Myślę że ta odległość jest stanowczo za mała co wy o tym myślicie? Nigdzie o tym nie mogę znaleść...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z upierdliwym sąsiadem. Dzisiaj, 15:16
  •  

#62 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 15:30

Problem z upierdliwym sąsiadem. bo nie ma takich przepisow-sa jedynie dla ogrodkow dzialkowych-1,5 do4 m zaleznie od gatunku,sprawdz czy sasiad mial zezwolenie na zalesienie lub pila i co przejdzie na twoja strone to tnij-tylko napisz wczesniej do sasiada zadanie usuniecia galazi.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#63 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 11:39

Problem z upierdliwym sąsiadem. jacus czyli rozumiem w moim przypadku wystarczy z metr od granicy i spokój, pilnować tylko aby nie wyrosło poza granice.

#64 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2010 - 13:14

Problem z upierdliwym sąsiadem. Moim zdaniem powinieneś wziąć wydruk ze strony AMiMR dotyczący wymogów przy zalesianiu, tam jest bodajże 3 metry od granicy pola. Postrasz sąsiada, że doniesiesz do ARiMR, że nie spełnia wymogów cross compliance i że mu zabiorą dopłaty jak bierze. To nie ma nic wspólnego ale postraszyć morzesz. Jak gościu nie bierze dopłat to powiedz mu ze przepis mówi 3 metry od granicy i daj mu wydruk z tymi wymogami i powiedz, że za tydzień jak nie zrobi porządku wysyłasz pismo do wójta a on dosyć że będzie musiał wyciąć drzewka to jeszcze zostanie ukarany mandatem, jak gość się przestraszy to sam zrobi porządek z drzewkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 21:59

Problem z upierdliwym sąsiadem. http://www.rpt.pl/in...h=zadajpytanie- na dole jest link do prawnika,znalazlem cos takiego bo moja gazeta dokladnymi informacjami jest u sasiadki a jej sprawa o drzewa w nsa w warszawie juz od 2 lat.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#66 Share hiacynta33j

hiacynta33j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 13:38

cały czas wszyscy tylko spekulują i próbują wymyślać jakieś teorie, ale tych kuleczek nie ma pod co podciągnąć, bo w żadnym przypadku nie jest to silos, ani materiał łatwo palny, nie wymaga żadnego pozwolenia. NIE JEST TO W ŻADEN SPOSÓB uciążliwe dla otoczenia, bardziej to można porównać do składowanych materiałów budowlanych, drewna, czy innych rzeczy ruchomych

ja mam za scianą domu w odleglości 0,5 m ułozone baloty w prezencie od sąsiada i nie nazwałabym ich kulkami bo to nie czasy gdy sie słome w butach nosiło i do dekoracji domu nie należy a pachnie ino tym co gorzej pachna
''''

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share kardaros

kardaros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 10:27

Witam co do odległości silosów - balotów, rękawów i jak zwał tak zwał  ;

§ 8a Lokalizacja silosów na kiszonki

Dz.U.2014.0.81 t.j. - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 7 października 1997 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie

1. Odległość silosów na kiszonki powinna wynosić co najmniej:
1) 25 m od pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi, jednak nie mniej niż 30 m od otworów okiennych i drzwiowych w tych pomieszczeniach;
2) 50 m od budynków służących przetwórstwu artykułów rolno-spożywczych i magazynów środków spożywczych;
3) 8 m od budynków magazynowych pasz i ziarna;
4) 15 m od instalacji służących do otrzymywania biogazu rolniczego;
5) 15 m od składu węgla i koksu;
6) 5 m od granicy działki sąsiedniej.
2. Silosy na kiszonki powinny mieć dno i ściany nieprzepuszczalne.

oraz

http://iung.pl/dpr/M...koleniowe/2.pdf              - strona 56 do  chyba 64, pokazane wszystkie możliwe rodzaje zakiszania  a przepisy są tylko jedne i dotyczą wszystkich (konsultowałem prawnie ) - dalej 30 metrów od otworów okiennych w budynkach mieszkalnych, bele czy inne tego typu sprawy podlegają pod Zasady przechowywania pasz soczystych i kiszonek

Wiem bo sąsiad sam mi pod okna stawiał "baloty" które pękają i śmierdzą. Dopóki  domu nie było - baloty stawiał w innym miejscu. Pozdrawiam może się te dane komuś przydadzą