Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z upierdliwym sąsiadem.

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 14:03

A w której nie popierasz?.Kiedyś słyszałem taki żart.
Dlaczego na wsi jest świeże powietrze?
Bo chłopi okien nie otwierają.
Czyż nie czas by skończyć z takimi żartami?

Może napiszę inaczej popieram, poza pisaniem o naruszaniu prawa. Wiadomo pewne przepisy są i będą ale część z nich jest martwa (odległości od granicy itp.) Nie jestem za łamaniem przepisów, ale jest to nieraz tak jak w przysłowiu "Lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć."

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z upierdliwym sąsiadem. Dzisiaj, 19:46
  •  

#42 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2009 - 15:05

...Mi się wydaje ,że oni się mszczą za to że brat będzie składać obciążające zeznania na ich syna. Ich syn okradał ludzi we wsi, jeden koleś zgłosił na policje(syn tego mojeo sąsiada ukradł mu prawie nówkę kosiarkę do trawy) , brat widział co i jak i złożył zeznania , no bo trzeba skórw... ukrócić bo nie wiadomo czy mnie kiedy by nie okradł bo wiele w garażu wartościowych rzeczy stoi :)
A teraz się próbują zemścić , ale niech wojny nie zaczynają bo ja z nimi walczyć nie chcę, a wiele ciekawych rzeczy na nich by się znalazło. :D
Nie chcę z nimi walczyć .

Po pierwsze nie trzeba jak to określiłeś "bo trzeba skórw... ukrócić" tak mówić. Niszczysz sobie opinie w społeczeństwie jako gość który chce wyręczać sąd i prokuraturę.
Twój brat złożył zeznania bo
- jest uczciwym człowiekiem i obywatelem,
- nie kłamie bo nie chce np trafiając na wariograf go oblać - miałem ostatnio pytanie na wariografie - "czy składał pan fałszywe zeznania" - jezeli Twój brat nie złożyłby zeznań lub skłamałby to wariograf wykazałbym że kłamie (i po robocie np w mundurówce). A kto chce odcinać sobie drogę do pracy przez jakiegoś złodzieja?
Wracając do tematu - Twój brat mówi zawsze prawdę a tym bardziej nie kłamie w sądzie bo może kiedyś będzie mu potrzebna czysta kartoteka. Nie on doniósł.

Do rzeczy - pojechałeś że trzeba ukrócić ich działania, szczytny cel, popieram ale jeżeli tak myślą mieszkańcy że te zneznania jest to odwet za kradzieże a nie uczciwe podejscie do sprawy no to nie dziw się że sąsiad robi Ci problemy.

Co do wojen z sąsiadami - każdy ma haka na sąsiada, ważne że sąsiad wie kiedy ma gębę na kłódkę zamknąć. Ot takie życie. Ważne też aby sąsiad pamiętał że częściej sie bywa w urzędach niż on sam i wtedy on nie podskakuje.

PS: co do kradzieży, złapać na gorącym uczynku i wpier***ć raz a porządnie że nie będzie wiedział kto ale będzie wiedział za co - oszczędzi się pieniędzy i czasu na sądy, prokuraturę, policję i marnowanie czasu na składanie zeznań.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:09

Problem z upierdliwym sąsiadem. Małe OT. Czy jeśli ktoś ma płytę obornikową a gnój kładzie na pryzmie na polu to podlega jakieś karze abo coś?? Płyta jest pusta.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:15

Problem z upierdliwym sąsiadem. a to płyty są do czegoś potrzebne? przecież była już z tym afera. dali kasę ludziom a później okazało się ze płyty nie są konieczne

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:17

Problem z upierdliwym sąsiadem. Tak ale jeśli już ktoś wybudował płytę i teraz ona jest pusta a gnój leży na polu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 22 listopad 2009 - 15:26

Problem z upierdliwym sąsiadem. Niech se ten łeb robi co chce, aby nie kradł , nawet drzewka z cmentarza wykopywał.
Brat nie składał zeznań z zamiarem zemsty, poprostu widział gdzie, z kim i dokąd ponieśli ukradzioną rzecz to powiedział policji , bo jeździła po wiosce szukać świadków. (to było wcześniej, dopiero jakiś czas po tym baloty zaczeły im przeszkadzać )
Dobra skończmy o kradzieżach tylko wróćmy do tematu.
Już się powtarzam , nie mam zamiaru się mścić i walczyć z sąsiadem tylko rozwiązać problem, widzę ,że niektórzy nie łapią.
Wieczny kawaler ;)

#47 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2009 - 15:31

Problem z upierdliwym sąsiadem. łapią łapią ale to jak jak na ciebie patrzy sąsiad też jest ważne :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#48 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Problem z upierdliwym sąsiadem. tylko jak sąsiad ma zamiar się mścić za te zaznania, to i baloty jak będą leżały po drugiej stronie twojego podwórka i tak będą mu przeszkadzały

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Może napiszę inaczej popieram, poza pisaniem o naruszaniu prawa. Wiadomo pewne przepisy są i będą ale część z nich jest martwa (odległości od granicy itp.) Nie jestem za łamaniem przepisów, ale jest to nieraz tak jak w przysłowiu "Lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć."

Widziałem kiedyś pożar drewnianej poniemieckiej stodoły ,pełnej słomy.Było to w lutym i wyobraż sobie że w promieniu ok.50m ziemia wyschła.
Proponuję dać upust fantazji i wyobrazić sobie płonąca stertę 300 bali słomy położoną w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych sąsiada.
Widok z pewnością będzie przedni,szczególnie gdy w domostwie sąsiada będą małe dzieci ,bądz niedołężni starcy.
I po to są takie przepisy,by zostawić to na etapie fantazji.

#50 Share kiciak

kiciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:36

Problem z upierdliwym sąsiadem. Co tam baloty zawsze można poturlać :D Ja to mam, sąsiadka nie pozwala mi budować wiaty na kombajn (wiata to cztery słupy i dach bez ścian) przy granicy mimo że z jej strony rosną tam 5 metrowe choiny tłumacząc się że będzie sie dusić i zabiorę jej powietrze. Do jej domu jest 30 metrów a 6 do stodoły. Za nic babie nie wytłumaczy i nie ma sposobu żeby wiatę postawić. Myśleliśmy żeby zrobić przykręcaną śrubami do szpilek zalanych betonem w ziemi bo wtedy nie jest stale związana z gruntem. Zobaczymy może kobita przez zime zmądrzeje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:40

Problem z upierdliwym sąsiadem. a w jakiej odległości od granicy działki ma być ta wiata? jak w odległości 4m i większej to nie masz co patrzeć na sąsiadów tylko stawiaj

#52 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:42

Problem z upierdliwym sąsiadem. Nie przykręcaj do kotew w ziemi tylko przykręć koła i niech te słupy stoją na kołach.

bullet_black.png

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 15:53

Widziałem kiedyś pożar drewnianej poniemieckiej stodoły ,pełnej słomy.Było to w lutym i wyobraż sobie że w promieniu ok.50m ziemia wyschła.
Proponuję dać upust fantazji i wyobrazić sobie płonąca stertę 300 bali słomy położoną w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych sąsiada.
Widok z pewnością będzie przedni,szczególnie gdy w domostwie sąsiada będą małe dzieci ,bądz niedołężni starcy.
I po to są takie przepisy,by zostawić to na etapie fantazji.

Może jeszcze inaczej we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek (a nie po głupiemu a po swojemu). Nie znaczy to że jest w przepisie np. 4 m to ma być 4 a może być też 6 metrów (jeżeli uważamy że tak będzie lepiej). To tak jak w przepisach ruchu drogowego należy dostosować prędkość do warunków istniejących na drodze.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 listopad 2009 - 15:58

Problem z upierdliwym sąsiadem. To ja chyba mam farta bo do najblizszego sąsiada mam jakis 70 metrow. I blisko i daleko z jednej strony. Powiedz mu moze żeby zachował sie poludzku , jak sasiad i poczekał a skarmisz ta kiszonkę :D

#55 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 18:15

Tak ale jeśli już ktoś wybudował płytę i teraz ona jest pusta a gnój leży na polu.

u nas jeden też obok obory ma piękną płytę zakonserwowaną abizolem i stoją na niej maszyny a gnój wywala taczką pod płot tak jak wywalał wcześniej

#56 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 listopad 2009 - 23:43

Problem z upierdliwym sąsiadem. Matka dziś była w ODR zapytać co i jak z tymi balikami sianokiszonki , wyszło na wasze, a mianowicie nie ma żadnego rozporządzenia co do miejsca składowania balotów , kolo powiedział że można trzymać gdzie Ci się podoba.
Wieczny kawaler ;)

#57 Share iwik073

iwik073

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 maj 2010 - 18:37

Problem z upierdliwym sąsiadem. a czy jest jakaś różnica jeżeli kiszonka jest w kopcu ile może być od granicy?,jeżeli działce obok jest budynek mieszkalny .

#58 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 19:58

Problem z upierdliwym sąsiadem. Wie ktoś może w jakiej odległości mogę posadzić iglaki od budynków (garaże) sąsiada ? dodam ,że budynki nie posiadają okien ani drzwi od naszej strony.

#59 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 30 listopad 2010 - 20:24

Problem z upierdliwym sąsiadem. Z tego co wiem to chyba można 0,5 metra od granicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 20:28

Problem z upierdliwym sąsiadem. Nie wiem dokładnie co do garażu ale do budynków mieszkalnych odległość nie może być mniejsza jak wysokość drzew jaką osiągną w czasie swojej pełnoletności... Prawnikiem nie jestem ale jak posadzisz bliżej to nie ręczę co będzie :D