Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z upierdliwym sąsiadem.

66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 20 listopad 2009 - 19:34

Problem z upierdliwym sąsiadem. Siema wszystkim :)
Mam pytanie do Was. Jaka może być najmniejsza odległość miejsca składowania balotów od zabudowań (dokładnie domu). To już 3 rok stawiamy baliki obok sąsiada ale na mojej działce, w tym roku ubzdurał sobie ,że mu przeszkadzają , że są rakotwórcze :D:P:(. Podobno był na policji się dowiadywać co i jak.
Odpowiedzcie krótko, w jakiej odległości można stawiać baloty od zabudować (najmniejsza odległość) . Dziękuje :)
Jest to dla mnie bardzo ważne , gdyż nie mam tura , i nie znam sąsiada który ma tura z chwytakiem.:)
Bo bym je przestawił, nie chce nam się męczyć z idiotami :)
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z upierdliwym sąsiadem. Dzisiaj, 08:41
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:38

Problem z upierdliwym sąsiadem. jakich zabudowań to po pierwsze, bo chyba od budynku mieszkalnego i od studni są większe odległości (przynajmniej w przypadku szamba ale baloty to nie szambo), budynki mogą stać 3 m od działki sąsiada(jeżeli nie posiadają okien w stronę sąsiada) więc baloty w tej odległości też mogą pewnie stać bez żadnych problemów

#3 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:41

Problem z upierdliwym sąsiadem. Jest taka sytuacja, jest sąsiada dom , kilkanaście metrów (15 - 20 m) dalej stoją moje baloty . (obok płotu który ogradza jego działkę odległość min 3.5m)

Edytowany przez samczyk1991, 20 listopad 2009 - 20:49.

Wieczny kawaler ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:42

Problem z upierdliwym sąsiadem. Odległość od granicy działki - Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych - Prawo budowlane, przepisy, wnioski, umowy, formularze - budnet.pl tu jest trochę napisane, i to na przykładzie szamba, więc jakbyś zastosował się z balotami tak jak do szamba to powinno być dobrze

edit:

http://www.ibmer.waw...UILDINGS_PL.pdf jeszcze takie coś znalazłem

#5 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:49

Problem z upierdliwym sąsiadem. Odleglość do okien budynku mieszkalnego znajdującego się na działce sąsiedniej -30m ,ale to dotyczy płyty obornikowej więc przypuszczam że jeżeli twoje baloty są w takiej odległości to nie powinno być problemu
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#6 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:49

Problem z upierdliwym sąsiadem. moim zdaniem ,ale nie jestem pewien to coś około 10 m ale nie więcej niż 10m od domu mieszkalnego

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:23

Problem z upierdliwym sąsiadem. na zdrowy rozum: nie przesiąka do gleby, nie jest silosem, szczelnie zamknięte, nie wydziela zapachów, nie wymaga pozwolenia na składowanie, to można ustawiać gdzie się chce na własnym podwórku, chyba że.... ma się takiego sąsiada jak ja, który udostępnił mi swoje podwórko jako skład balotów :D

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:45

Problem z upierdliwym sąsiadem. Poszukajcie odległości nie pryzmy obornika/szamba a tylko silosu na kiszonki :D No chyba ze dla was gnój i sianokiszonka to jedno i tosamo :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:49

Problem z upierdliwym sąsiadem. to samo to nie jest tylko nigdzie nie mogłem znaleźć odległości dla silosów z kiszonką(albo za słabo szukałem)

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:03

§ 8. Odległość silosów na zboże i pasze o pojemności większej niż 100 ton powinna wynosić co
najmniej:
1) od otworów okiennych i drzwiowych pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od budynków
inwentarskich - 15 m,
2) od innych budynków - 8 m,
3) od biogazowni - 15 m,
4) od składu węgla i koksu - 15 m,
5) od granicy działki sąsiedniej - 5 m.

To większe niż 100 ton. Do mniejszych chyba nie ma oddzielnych przepisów czyli będzie obowiązywać normalne prawo budowlane.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:08

Problem z upierdliwym sąsiadem. To lipa bo w najgorszym miejscu to stoją 3.5 - 4m od granicy sąsiada. Dobrze ,że będzie ich tylko kilka to będę walczyć ,dobrze że jest miejsce między rzędami balotów , to pewnie uda mi się te 5m uzyskać :D:)
Ale czekam na kolejne odpowiedzi .
Wieczny kawaler ;)

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:14

Problem z upierdliwym sąsiadem. 4m jest na budynek wiec na taki mały balot wystarczy. Te wymiary co podałem to już duży silos przejazdowy.

Poza tym balot jest ustawiony tymczasowo a budynek jest trwale powiązany z gruntem. Tu wystarczy raczej odległość od jego domu.

bullet_black.png

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 listopad 2009 - 22:50

Problem z upierdliwym sąsiadem. prawo budowlane dotyczy budowli czyli elementów trwale połączonych z gruntem (po prostu majstersztyk prawny bo kołek wbity w ziemię jest trwale połączony z gruntem :D ).

Z tymi balotami to sąsiad może jeszcze utrudnić Ci życie np tym że zaprzyjaźni się z 2-3 kotkami a te często mają młode. Może dzwonić na policję, że mu "śmierdzi" i nie może we własnym domu odpocząć :)

A tak poważnie 3-4 metry od granicy działki i niech spada. Budowałem szambo - projektant mi powiedział że posadowimy je 3 metry od granicy działki żeby nie pytać o zgode sąsiada. I nikt nic nie mówi bo jest to w zgodzie z PB.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 09:00

Problem z upierdliwym sąsiadem. Jest to uzależnione od przepisow przeciwpozarowych sterty slomy musza sie znajdowac w okreslonych odleglosciach od drog budynkow lini elektrycznych itp.Jezeli nie zachowa sie odleglosci mozna dostac mandat.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 09:13

Problem z upierdliwym sąsiadem. W gazecie kiedyś było coś o upierdliwych sąsiadach że im kiszonka z pryzmy śmierdziała no i wyszło na to że chłopi muszą robić na zgłoszenie pryzmę bo to wynikało z przepisów ale baloty to baloty i można przenieść i są szczelne, a tak wogóle to tylko współczuć sąsiadów ja ze swoim się nie kocham, ale jak mu na samej granicy ułożyłem stertę z 300 kulek słomy i siana to nawet zadowolony był bo mu śnieg nie zawiewa na podwórko, 4m od działki to Ci może sąsiad skoczyć, zrób wyższy płot, najlepiej z płyt eternitowych jak już sobie kara sąsiad szuka, albo posiadz coś wysokiego polecam topinambur, lub jakieś wierzby czy nawet bardzo gęsto świerki :D

#16 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 10:29

Problem z upierdliwym sąsiadem. cały czas wszyscy tylko spekulują i próbują wymyślać jakieś teorie, ale tych kuleczek nie ma pod co podciągnąć, bo w żadnym przypadku nie jest to silos, ani materiał łatwo palny, nie wymaga żadnego pozwolenia. NIE JEST TO W ŻADEN SPOSÓB uciążliwe dla otoczenia, bardziej to można porównać do składowanych materiałów budowlanych, drewna, czy innych rzeczy ruchomych

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 10:43

Problem z upierdliwym sąsiadem. Samczyk, co to za belki? Sianokiszonka czy słoma?

#18 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 10:48

Problem z upierdliwym sąsiadem. Baloty sianokiszonki. Słomę i siano robie w kostki i trzymam w stodole.

Edit . Ferdek bez przesady , ja chcę pozbyć się problemu ,a nie walczyć z sąsiadem :D

Edytowany przez samczyk1991, 21 listopad 2009 - 10:53.

Wieczny kawaler ;)

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 10:51

cały czas wszyscy tylko spekulują i próbują wymyślać jakieś teorie, ale tych kuleczek nie ma pod co podciągnąć, bo w żadnym przypadku nie jest to silos, ani materiał łatwo palny, nie wymaga żadnego pozwolenia. NIE JEST TO W ŻADEN SPOSÓB uciążliwe dla otoczenia, bardziej to można porównać do składowanych materiałów budowlanych, drewna, czy innych rzeczy ruchomych

W sumie to i racja. Taki balot to tak samo jakby przyczepę postawić przy miedzy.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 10:52

Problem z upierdliwym sąsiadem. Eee to luz, tak jak Bogdan pisze, nie słyszałem jeszcze o jakimś przepisie dot. składowania hermetycznie zamkniętej paszy w żaden sposób nie oddziałującej na cokolwiek (no może na dostęp światła czy przepływ wiatru :D)