dani221

Odorywanie od miedzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thomek    49

To nie jest zmienna szerokość orki tylko przestawienie pługa w lewo prawo względem ciągnika

Zdjęcie

Są dwie korby jedna przy kole do głębokości druga pod mocowanie łącznika do przestawiania pługa, nie masz jej?

tą śrubą ustawia się szerokość pierwszej skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam pług 2x30 i od miedzy odoruje bez żadnej regulacji pługa. Koło ciągnika puszczam tuż przy miedzy u sąsiada. Włączam blokadę aby koło nie robiło poślizgi i jadę. W pługu 3 skibowym koło puszcza się po miedzy wiec nie ma już wogóle żadnego problemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

tak nie ma problemu, kołem po miedzy teoretycznie tak ale praktycznie to się po miedzy nie pojedzie bo ściąga, a druga sprawa to mało gdzie jest normalna miedza, bo są poorane przez mało chytrych na glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

a czy ten pług pokryje johnego 5090r? czy bede musial kupic plug z regulacja co mi sie teraz narazie niewidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

Kolego ja posiadam tez cos podobnego do odbierania od miedzy,u nas to sie nazywa ,,wieżyczka" , zdjecia moge ci wysłac jutro jak zrobie ,tylko podaj e-maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co Wy macie za sąsiadów? trzy palce w miedzę i kosą po żebrach? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ale jak jest wysoka miedza to prędzej ciągnik będzie leżał niż od oram,a wiadomo że pług 2 jest wąski. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

Mam dobrych sąsiadow ,tylko miedzy u mnie w polach są do wysokości ok. 1,60 m.i ciekawy jestem jak mam to odebrać pługiem dwu skibowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

to chyba ta miedza musi mieć z metr wysokości:)

 

Miedza nie musi być duża aby włada wyłożyć na łopatki,od miedzy mam czy doorywać bo nie raz dooruje kobyłą :) a czasami pożyczam od wuja pług od Władka 5x25 i odkręcam pierwsze 3 korpusy i dooruje ostatnimi dwoma i jeszcze jest nawet krój czego nie mam przy moim konnym pługu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Ojj kurcze mój były problem heh, miałęm troche inny zestaw dawniej ale pług też 2 skiby i od miedzy już przedziwne techniki stosowaliśmy. Ale najlepsza była z ramą przesuwającą cały pług na bok, ale przy tym pojawił się problem, poporstu pług tak z boku okropnie zciąga traktor na lewo :/ ale wkońcu ze starego pługa dwuskibowego zmontowaliśmy na mocnej ramie z krojami i dłuższymi odkłądniami pług jednoskibowy i tym odoruje się elegancko nawet teraz poleci sie takim ;)

Koleżanko (jeśli moge tak sie do Ciebie zwrócić) @RolniczkazZawad nie wiem z któych jesteś zawad bo ta nazwa mi się kilka razy w oczy w polsce trafiła ale zapewne u Ciebie jest troszeczke równiej, u mnie na wyżynie krakowsko częśtochowskiej jest bardzo dużo pochyłości i wążiutkich pół i uprawa przez lata wraz z erozją na przechyłąch spowodowała takie fajne uskoki. Sam nieraz mam spracha jak jade koło takich czym kolwiek (a jak to seniorzy mówią odorane musi byc ;) ja osobiście widziałęm jak takie władimiry kłądli jak już wjedzał w bruzde a gdzie tam miedza. (chcę zaznaczyć że nie próbuje na Ciebie jakoś naciskać ani wytykać tego co piszesz bo nie o to mi chodzi, aha i zapomniał bym masz najlepsze zdjęcie w avatarze, ładna i uśmiechnięta i na AF :))Kolejka panów rolników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Od miedzy robimy głębokie bruzdy ale chyba chodzi CI o to ze cT-25 kłądzie sie po wjeździe w bruzde ;) troche moze niejasno ale chodziło mi o to żę sa pola przechyłe na któych strach samym ciągnikiem jechać dochodzi bruzda na bok i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Mam T25 i mam pola nie dość że pochyłe to jeszcze i pod górkę i odkąd jest u nas Władek tylko raz leżał i to nie z winy cięgnika tylko rozrzutnika produkcji polskiej bo jest dość wąski.Całe szczęście że to był rozrzutnik sąsiada. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6131    0

Sąsiadów mam dobrych ale czasem już tak miałem, że przednie koło obracało się w powietrzu.A moj Władimir gotów był się przewrócić,pomimo że ja stałem na schodkach odsunięty na przeciwwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ta niby przystawka to jest dodatkowa skiba przy pługu.Ta niby "przystawka" jak trzecia skiba nawet by nie wystała za koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

marekfarmer a która dwuskibówka dostaje do koła a nawet dalej?? I zresztą jak Ty byś uciągnoł pług na szerokosci ciagnika tak słabego jeszcze przy odorywaniu, no troche wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Od miedzy robimy głębokie bruzdy ale chyba chodzi CI o to ze cT-25 kłądzie sie po wjeździe w bruzde ;) troche moze niejasno ale chodziło mi o to żę sa pola przechyłe na któych strach samym ciągnikiem jechać dochodzi bruzda na bok i wystarczy.

Dokładnie tak jak mówisz ... w tym roku prawie tak władka położyłem podczas orki , nie dość że pole krzywe to jeszcze trzeba wjechać w bruzdę... ;/ Dodam że ciągnik nie jest podniesiony na zwolnicach (gdybym miał go podniesionego rodzina pewnie już dawno chodziła by mnie odwiedzać na cmentarzu ;[ ) Po górkach trzeba umieć jeździć ... mimo tego często zdarzają się wypadki ( a to przyczepa pchnie ciągnik , a to przy doorywaniu od miedzy przy wzniesieniu za daleko sobie wyjedziesz i wywrotka gotowa .

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

marekfarmer a która dwuskibówka dostaje do koła a nawet dalej?? I zresztą jak Ty byś uciągnoł pług na szerokosci ciagnika tak słabego jeszcze przy odorywaniu, no troche wyobraźni.

 

Ja tam niewiem jak ona sięga w Ty.25 a czy by uciągną to wiesz Jego niektórzy użytkownicy to twierdzą że to cud techniki więc taki cud powinien dać rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

@malopolani64 a nie lepiej spawać sobie samemu taki oborywacz,u mnie nie którzy pługi 5 skibowym doorują i wystaje sporo za koła,przy skarpach jest ok ale koło płotów trzeba umarzać bo pług jest długi i można przestawić komuś. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

I podałeś minus takiego rozwiązania, pług 5 skibowy (chyba chodzi CI o podorywkowy nie zwykły) jest długi a długi zawija ostro, od granic pół jest zwykle gorzej orać bo przynjamniej te 50cm zawsze ta trawka czy perz wejdzie co naprawde trzyma ciagnik, pasuje jechac delikatnie szybciej żeby łądnie odwróciło, a niestety długi pług, poślizg i zygzaki po cały polu, ja mam trudności fendtem odorać a powiem że teraz już nawet mi to wychodzi. Do takich małych ciagnikó najlepiej zapinać odorywacz 1 skibowy z dużego korpusu jaki sobie zrobiłem teraz stoi i mało co pracuje ale nieraz sie poejdzie coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ale czym więcej wystaje to chyba lepiej,nie które mam takie działki że jak pług nie wystaje to nie od oram,co do perzu itp to masz rację bo przez miedzę gość ma plantację czarnej porzeczki i nigdy nie kości trawy między nimi i jak jest wysoko trwa to się powala od miedzy na moje pole i się wysiewa :( .Co do zygzaków to nie mam jakoś z tym problemu nawet przy sadzenia ziemniaków. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj