Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odorywanie od miedzy

72 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 27 luty 2010 - 12:07

Odorywanie od miedzy gdybym to ja mial takie problemy przy odorywaniu miedzy... mam taka dzialke na dzierzawie ze jak robie jakies zabiegi agrotechniczne zwiazane z uprawa gleby to po krzakach czai sie wlasciciel sasiedniej dzialki, tylko spojrze na jego dzialke i juz z morda sie drze a sam kamienie rzuca na miedze i wmawia ze to ja ponaciagalem -zrezygnowalem z dzierzawy bo to nie mialo sensu - za 0,35 ha mordy za czyjes nadstawiac nie bede jeszce ze starym durniem co naogladal sie Karguli i Pawlakow, wiec inni maja wieksze problemy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odorywanie od miedzy Dzisiaj, 15:39
  •  

#22 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 27 luty 2010 - 12:47

Odorywanie od miedzy doskonale cie rozumie bo tez kiedys mialem taki problem z sasiadem a teraz on robi bruzde przy miedzy na 60 cm i wrazie jakbym wpadl w ta bruzde to ciezko by bylo dlatego mysle jak to zrobic zeby kolem po miedzy niejechac

#23 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 27 luty 2010 - 13:24

Odorywanie od miedzy

mam problem z odorywaniem do miedzy ponieważ pług który posiadam niekryje ciągnika a niechciałbym wjeżdżać kołem na miedze. czy jest jakis sposob aby temu zaradzic? posiadam pług 3*40 obrotowy pomozcie jesli mozecie.

haha ale miedza jet tak samo twoja jak i sąsiada tak wiec bez problemu możesz jechać po niej kołem ja tak robię i jest dobrze i ja nie wiem jakim plugiem orze ten twój sąsiad ze bruzda ma 60 cm ????
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#24 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 luty 2010 - 13:40

Odorywanie od miedzy w mojej miejscowości kupują dwu skibowy pług w obojętnym stanie(za pare groszy) i dorabiają taką ramke żeby był przestawiony tak żeby krył ciągnik

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 luty 2010 - 13:42

Odorywanie od miedzy No i co z tego że ktoś daje katą bruzde koło miedzy, ja tak robie dla swoich kochanych sąsiadów których nie znosze. Już dwa razy leżeli ciapkiem na boku ale to nie mój problem już, nauczą się jeżdzic na przyszłośc ;)
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#26 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 luty 2010 - 16:56

Odorywanie od miedzy

To nie jest zmienna szerokość orki tylko przestawienie pługa w lewo prawo względem ciągnika
Zdjęcie
Są dwie korby jedna przy kole do głębokości druga pod mocowanie łącznika do przestawiania pługa, nie masz jej?

tą śrubą ustawia się szerokość pierwszej skiby

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2010 - 17:36

Odorywanie od miedzy Ja mam pług 2x30 i od miedzy odoruje bez żadnej regulacji pługa. Koło ciągnika puszczam tuż przy miedzy u sąsiada. Włączam blokadę aby koło nie robiło poślizgi i jadę. W pługu 3 skibowym koło puszcza się po miedzy wiec nie ma już wogóle żadnego problemu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#28 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 27 luty 2010 - 18:26

Odorywanie od miedzy tak nie ma problemu, kołem po miedzy teoretycznie tak ale praktycznie to się po miedzy nie pojedzie bo ściąga, a druga sprawa to mało gdzie jest normalna miedza, bo są poorane przez mało chytrych na glebę

#29 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 27 luty 2010 - 23:32

Odorywanie od miedzy a czy ten pług pokryje johnego 5090r? czy bede musial kupic plug z regulacja co mi sie teraz narazie niewidzi

#30 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:47

Odorywanie od miedzy Interesuje mnie, czy ktoś ma może przystawkę do pługa 2-skibowego lub inaczej zwane urządzenie, które umożliwia orkę pługiem 2-skibowym bez wjeżdżania na pole sąsiada. Czasem są duże różnice w położeniu działek, widziałem coś takiego
http://www.agrofoto....plug-2-skibowy/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share RobertT25

RobertT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:00

Odorywanie od miedzy Kolego ja posiadam tez cos podobnego do odbierania od miedzy,u nas to sie nazywa ,,wieżyczka" , zdjecia moge ci wysłac jutro jak zrobie ,tylko podaj e-maila

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:11

Odorywanie od miedzy To co Wy macie za sąsiadów? trzy palce w miedzę i kosą po żebrach? :lol:

#33 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:19

Odorywanie od miedzy Ale jak jest wysoka miedza to prędzej ciągnik będzie leżał niż od oram,a wiadomo że pług 2 jest wąski. :lol:

#34 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 28 grudzień 2011 - 11:01

Odorywanie od miedzy to chyba ta miedza musi mieć z metr wysokości:)
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#35 Share RobertT25

RobertT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:02

Odorywanie od miedzy Mam dobrych sąsiadow ,tylko miedzy u mnie w polach są do wysokości ok. 1,60 m.i ciekawy jestem jak mam to odebrać pługiem dwu skibowym :D

#36 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:08

Odorywanie od miedzy

to chyba ta miedza musi mieć z metr wysokości:)

Miedza nie musi być duża aby włada wyłożyć na łopatki,od miedzy mam czy doorywać bo nie raz dooruje kobyłą :) a czasami pożyczam od wuja pług od Władka 5x25 i odkręcam pierwsze 3 korpusy i dooruje ostatnimi dwoma i jeszcze jest nawet krój czego nie mam przy moim konnym pługu. :D

#37 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:44

Odorywanie od miedzy Ojj kurcze mój były problem heh, miałęm troche inny zestaw dawniej ale pług też 2 skiby i od miedzy już przedziwne techniki stosowaliśmy. Ale najlepsza była z ramą przesuwającą cały pług na bok, ale przy tym pojawił się problem, poporstu pług tak z boku okropnie zciąga traktor na lewo :/ ale wkońcu ze starego pługa dwuskibowego zmontowaliśmy na mocnej ramie z krojami i dłuższymi odkłądniami pług jednoskibowy i tym odoruje się elegancko nawet teraz poleci sie takim ;)
Koleżanko (jeśli moge tak sie do Ciebie zwrócić) @RolniczkazZawad nie wiem z któych jesteś zawad bo ta nazwa mi się kilka razy w oczy w polsce trafiła ale zapewne u Ciebie jest troszeczke równiej, u mnie na wyżynie krakowsko częśtochowskiej jest bardzo dużo pochyłości i wążiutkich pół i uprawa przez lata wraz z erozją na przechyłąch spowodowała takie fajne uskoki. Sam nieraz mam spracha jak jade koło takich czym kolwiek (a jak to seniorzy mówią odorane musi byc ;) ja osobiście widziałęm jak takie władimiry kłądli jak już wjedzał w bruzde a gdzie tam miedza. (chcę zaznaczyć że nie próbuje na Ciebie jakoś naciskać ani wytykać tego co piszesz bo nie o to mi chodzi, aha i zapomniał bym masz najlepsze zdjęcie w avatarze, ładna i uśmiechnięta i na AF :))Kolejka panów rolników ;)

#38 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:00

Odorywanie od miedzy Małopolanin wy chyba płycej jak 50cm nie orzecie nie?

#39 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:11

Odorywanie od miedzy Od miedzy robimy głębokie bruzdy ale chyba chodzi CI o to ze cT-25 kłądzie sie po wjeździe w bruzde ;) troche moze niejasno ale chodziło mi o to żę sa pola przechyłe na któych strach samym ciągnikiem jechać dochodzi bruzda na bok i wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:55

Odorywanie od miedzy Mam T25 i mam pola nie dość że pochyłe to jeszcze i pod górkę i odkąd jest u nas Władek tylko raz leżał i to nie z winy cięgnika tylko rozrzutnika produkcji polskiej bo jest dość wąski.Całe szczęście że to był rozrzutnik sąsiada. :lol: