dani221

Odorywanie od miedzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dani221    1

Witam ,,,panowie jak wyorujecie od miedzy ,,,orke wykonuje pługiem 3 skibowym szerokość robocza 1,20 a ciągnik dużo szerszy i wyoranie od miedzy to porażka żeby wyorać od miedzy musze jechać kołem po granicy a kółko pługa idzie po polu sąsiada dobrze sie wyoruje ale gdy sąsiad ma ruwne pole od miedzy i od miedzy w jakim stanie ,,,,jak miałem zagonowy to nie było problemu z wyoraniem widze że musze jeszce kupic 4 skibowy zagonowy do wyorywania ,,,jak wy sobie dajecie z ty rade,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Dogadaj się z sąsiadem i zlikwidujcie miedzę ,no chyba że sąsiad jest upierdliwy


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

dogadać sie łatwo powiedziane ,jedno pole grnicze z taką sąsiadką starsza pani ona to musi miec miedze konkretną ostnio mierzyłem miedze to ma pól metra prze te babsko tylko perz mi sie wpieprza a najechać na jej działke to zaraz na podwórzu u mnie i zjeba na miejscu

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

panowie a co zrobić tzn co na to prawo gdy sąsiad worał mi się 1m twierdząc że tylko sobie porównał pole bo władymirec na bruździe tzn na miedzy bo moje pole było dużo wyżej mu się przewraca niby ok, ale gościu ubzdurał sobie że miedza biegnie teraz 0,5-1m bardziej z mojej strony na róg mojego lasy, tzn na róg na drzewo na rogu tego lasu a kiedyś ten las był sadzony ze 2 metry od miedzy sąsiada, znaków granicznych nigdzie nie ma, ba podejrzewam nawet że sąsiada chałupa stoi za blisko mojej miedzy, bo czy tam jest 4 m to wątpię, więc jak sąsiad będzie dalej upierdliwy mogę w jakiś sposób obciązyć sąsiada kosztami geodety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

panowie a co zrobić tzn co na to prawo gdy sąsiad worał mi się 1m twierdząc że tylko sobie porównał pole bo władymirec na bruździe tzn na miedzy bo moje pole było dużo wyżej mu się przewraca niby ok, ale gościu ubzdurał sobie że miedza biegnie teraz 0,5-1m bardziej z mojej strony na róg mojego lasy, tzn na róg na drzewo na rogu tego lasu a kiedyś ten las był sadzony ze 2 metry od miedzy sąsiada, znaków granicznych nigdzie nie ma, ba podejrzewam nawet że sąsiada chałupa stoi za blisko mojej miedzy, bo czy tam jest 4 m to wątpię, więc jak sąsiad będzie dalej upierdliwy mogę w jakiś sposób obciązyć sąsiada kosztami geodety?

Poprostu sam znajdz kamienie graniczne i ustal dzialke po swojemu a on ci moze skoczyc. Mi kiedys sasiad zaoral droge dojazdowa,tzn zostawil 0,5m ,,drogi" na odczepnego bo mu perz przeszkadzal. Droga byla no i jest stwierdzil a ze pol metra a nie 4 to mu to O!! :) a jak mu przejechalem ciagnikiem po tym jego polu (drodze) to zadzwonil na policje ze mu uprawy niszcze :D Dobrze ze policja w porzadku byla i od reki zalatwila sprawe i obylo sie bez geodetow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

Witam ,,,panowie jak wyorujecie od miedzy ,,,orke wykonuje pługiem 3 skibowym szerokość robocza 1,20 a ciągnik dużo szerszy i wyoranie od miedzy to porażka żeby wyorać od miedzy musze jechać kołem po granicy a kółko pługa idzie po polu sąsiada dobrze sie wyoruje ale gdy sąsiad ma ruwne pole od miedzy i od miedzy w jakim stanie ,,,,jak miałem zagonowy to nie było problemu z wyoraniem widze że musze jeszce kupic 4 skibowy zagonowy do wyorywania ,,,jak wy sobie dajecie z ty rade,,,,,,

ja pługiem 2 skibowym ug. jedno koło za miedze do sąsiada ursusem c-360 z turem kiedyś już sie zawiesiłem na miedzy bo w ciągniku płozy od tura są. oczywiście staram sie jak najwcześniej odorać jak u nich rżysko jeszcze jest bo jak zasiane to nie odoruje tylko na miedze orze żeby upraw nie niszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Mam niestety taki sam problem orkę wykonuję pługiem obrotowym Ransomes 4x35 niestety nie zabiera on śladu ciągnika.Od miedzy odorowuję pługiem 4x40 zagonowym.W planach jest kupno pługa aby zabierał tak do 180cm ale to narazie są tylko plany.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co do miedzy - jeden rok orze sie na rozorywkę a drugi rok tak żeby skład wyszedł.

Bo jak co roku będziecie orać do siebie to się skarpa zrobi i będzie przechlapane - mam takich dwóch debili - wiecznie wyryją bruzdy i orzą całe pole na skład.

Ja jak pisałem wyżej - raz na rozorywkę a raz na skład i dokładnie bronami równam że spokojnie można przez granicę przejechać kombajnem bez wpadania w bruzdę.

 

Co do granic - geodetę, niech wystawi rachunek + papier o wznowieniu granic. Do sąsiada niech zapłaci tyle a tyle za naruszenie granic i ewentualnie zniszczenie słupków. Jak każe iść do diabła to mówicie proszę bardzo i sprawę do sądu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja orze 2 skibowy i przy odorywaniu od miedzy nawet pługa nie przestawiam. Orze normalne tak jak na polu.

 

ja pługiem 2 skibowym ug. jedno koło za miedze do sąsiada ursusem c-360 z turem kiedyś już sie zawiesiłem na miedzy bo w ciągniku płozy od tura są. oczywiście staram sie jak najwcześniej odorać jak u nich rżysko jeszcze jest bo jak zasiane to nie odoruje tylko na miedze orze żeby upraw nie niszczyć

Ja na zasiane nie patrze tylko wieżdzam i załączam blokadę aby ciągnik się nie kopał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

panowie a co zrobić tzn co na to prawo gdy sąsiad worał mi się 1m twierdząc że tylko sobie porównał pole bo władymirec na bruździe tzn na miedzy bo moje pole było dużo wyżej mu się przewraca niby ok, ale gościu ubzdurał sobie że miedza biegnie teraz 0,5-1m bardziej z mojej strony na róg mojego lasy, tzn na róg na drzewo na rogu tego lasu a kiedyś ten las był sadzony ze 2 metry od miedzy sąsiada, znaków granicznych nigdzie nie ma, ba podejrzewam nawet że sąsiada chałupa stoi za blisko mojej miedzy, bo czy tam jest 4 m to wątpię, więc jak sąsiad będzie dalej upierdliwy mogę w jakiś sposób obciązyć sąsiada kosztami geodety?

 

Tobie sie 1metr w oral a moj kuzyn 5m sie w oral a ma dosc duza granice z kolesiem wiec troche mu zabral pola, ale koles w pozadku pomierzyli na wiosne i postawili kamiec i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

mam problem z odorywaniem do miedzy ponieważ pług który posiadam niekryje ciągnika a niechciałbym wjeżdżać kołem na miedze. czy jest jakis sposob aby temu zaradzic? posiadam pług 3*40 obrotowy pomozcie jesli mozecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A nie masz korby z boku pługa do przesuwania go w płaszczyźnie poziomej? Nią się reguluje jak ma iść pług. Przynajmniej w naszym zabytku z Unii tak jest


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To nie jest zmienna szerokość orki tylko przestawienie pługa w lewo prawo względem ciągnika

Zdjęcie

Są dwie korby jedna przy kole do głębokości druga pod mocowanie łącznika do przestawiania pługa, nie masz jej?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Słuchaj gdzieś w galerii wynalazków jest patent jednoskibowy do odorywania miedz. Poszperam trochę i aktualizuję link jak znajdę.

O proszę oto te pługi:

Pług 1

Pług 2

Pług 3

Pług 4

Pług 5


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

dzieki musze cos takiego sobie stworzyc a co myslicie aby na czas odorania od miedzy przesunac go max na cieglach od ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

To też jest dobry pomysł, ja mam taki planik żeby zrobić sobie taką ramę a skibę przykręcać na czas odorywania, ale ja zrobię żeby ta skiba brała nie ślad koła tylko obok koła bardziej na zewnątrz.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

gdybym to ja mial takie problemy przy odorywaniu miedzy... mam taka dzialke na dzierzawie ze jak robie jakies zabiegi agrotechniczne zwiazane z uprawa gleby to po krzakach czai sie wlasciciel sasiedniej dzialki, tylko spojrze na jego dzialke i juz z morda sie drze a sam kamienie rzuca na miedze i wmawia ze to ja ponaciagalem -zrezygnowalem z dzierzawy bo to nie mialo sensu - za 0,35 ha mordy za czyjes nadstawiac nie bede jeszce ze starym durniem co naogladal sie Karguli i Pawlakow, wiec inni maja wieksze problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

doskonale cie rozumie bo tez kiedys mialem taki problem z sasiadem a teraz on robi bruzde przy miedzy na 60 cm i wrazie jakbym wpadl w ta bruzde to ciezko by bylo dlatego mysle jak to zrobic zeby kolem po miedzy niejechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

mam problem z odorywaniem do miedzy ponieważ pług który posiadam niekryje ciągnika a niechciałbym wjeżdżać kołem na miedze. czy jest jakis sposob aby temu zaradzic? posiadam pług 3*40 obrotowy pomozcie jesli mozecie.

haha ale miedza jet tak samo twoja jak i sąsiada tak wiec bez problemu możesz jechać po niej kołem ja tak robię i jest dobrze i ja nie wiem jakim plugiem orze ten twój sąsiad ze bruzda ma 60 cm ????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

w mojej miejscowości kupują dwu skibowy pług w obojętnym stanie(za pare groszy) i dorabiają taką ramke żeby był przestawiony tak żeby krył ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i co z tego że ktoś daje katą bruzde koło miedzy, ja tak robie dla swoich kochanych sąsiadów których nie znosze. Już dwa razy leżeli ciapkiem na boku ale to nie mój problem już, nauczą się jeżdzic na przyszłośc ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj