Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Odorywanie od miedzy

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
67 odpowiedzi na ten temat

#1 dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:38

Witam ,,,panowie jak wyorujecie od miedzy ,,,orke wykonuje pługiem 3 skibowym szerokość robocza 1,20 a ciągnik dużo szerszy i wyoranie od miedzy to porażka żeby wyorać od miedzy musze jechać kołem po granicy a kółko pługa idzie po polu sąsiada dobrze sie wyoruje ale gdy sąsiad ma ruwne pole od miedzy i od miedzy w jakim stanie ,,,,jak miałem zagonowy to nie było problemu z wyoraniem widze że musze jeszce kupic 4 skibowy zagonowy do wyorywania ,,,jak wy sobie dajecie z ty rade,,,,,,
  • 0

#2 ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:42

Dogadaj się z sąsiadem i zlikwidujcie miedzę ,no chyba że sąsiad jest upierdliwy
  • 0
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#3 dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:46

dogadać sie łatwo powiedziane ,jedno pole grnicze z taką sąsiadką starsza pani ona to musi miec miedze konkretną ostnio mierzyłem miedze to ma pól metra prze te babsko tylko perz mi sie wpieprza a najechać na jej działke to zaraz na podwórzu u mnie i zjeba na miejscu

Edytowany przez andrzej2110, 20 listopad 2009 - 19:58.
Cytowanie poprzedniego posta

• 0

#4 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:52

panowie a co zrobić tzn co na to prawo gdy sąsiad worał mi się 1m twierdząc że tylko sobie porównał pole bo władymirec na bruździe tzn na miedzy bo moje pole było dużo wyżej mu się przewraca niby ok, ale gościu ubzdurał sobie że miedza biegnie teraz 0,5-1m bardziej z mojej strony na róg mojego lasy, tzn na róg na drzewo na rogu tego lasu a kiedyś ten las był sadzony ze 2 metry od miedzy sąsiada, znaków granicznych nigdzie nie ma, ba podejrzewam nawet że sąsiada chałupa stoi za blisko mojej miedzy, bo czy tam jest 4 m to wątpię, więc jak sąsiad będzie dalej upierdliwy mogę w jakiś sposób obciązyć sąsiada kosztami geodety?
  • 0

#5 dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:59

sprawe mu załuż jak przegra to zawszystko zapłaci
  • 0

#6 Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 10736464

Napisany 20 listopad 2009 - 19:00

panowie a co zrobić tzn co na to prawo gdy sąsiad worał mi się 1m twierdząc że tylko sobie porównał pole bo władymirec na bruździe tzn na miedzy bo moje pole było dużo wyżej mu się przewraca niby ok, ale gościu ubzdurał sobie że miedza biegnie teraz 0,5-1m bardziej z mojej strony na róg mojego lasy, tzn na róg na drzewo na rogu tego lasu a kiedyś ten las był sadzony ze 2 metry od miedzy sąsiada, znaków granicznych nigdzie nie ma, ba podejrzewam nawet że sąsiada chałupa stoi za blisko mojej miedzy, bo czy tam jest 4 m to wątpię, więc jak sąsiad będzie dalej upierdliwy mogę w jakiś sposób obciązyć sąsiada kosztami geodety?

Poprostu sam znajdz kamienie graniczne i ustal dzialke po swojemu a on ci moze skoczyc. Mi kiedys sasiad zaoral droge dojazdowa,tzn zostawil 0,5m ,,drogi" na odczepnego bo mu perz przeszkadzal. Droga byla no i jest stwierdzil a ze pol metra a nie 4 to mu to O!! :) a jak mu przejechalem ciagnikiem po tym jego polu (drodze) to zadzwonil na policje ze mu uprawy niszcze :D Dobrze ze policja w porzadku byla i od reki zalatwila sprawe i obylo sie bez geodetow :)
  • 0

#7 ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 19:14

Witam ,,,panowie jak wyorujecie od miedzy ,,,orke wykonuje pługiem 3 skibowym szerokość robocza 1,20 a ciągnik dużo szerszy i wyoranie od miedzy to porażka żeby wyorać od miedzy musze jechać kołem po granicy a kółko pługa idzie po polu sąsiada dobrze sie wyoruje ale gdy sąsiad ma ruwne pole od miedzy i od miedzy w jakim stanie ,,,,jak miałem zagonowy to nie było problemu z wyoraniem widze że musze jeszce kupic 4 skibowy zagonowy do wyorywania ,,,jak wy sobie dajecie z ty rade,,,,,,

ja pługiem 2 skibowym ug. jedno koło za miedze do sąsiada ursusem c-360 z turem kiedyś już sie zawiesiłem na miedzy bo w ciągniku płozy od tura są. oczywiście staram sie jak najwcześniej odorać jak u nich rżysko jeszcze jest bo jak zasiane to nie odoruje tylko na miedze orze żeby upraw nie niszczyć
  • 0

#8 barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • 7962724
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 20 listopad 2009 - 19:23

Mam niestety taki sam problem orkę wykonuję pługiem obrotowym Ransomes 4x35 niestety nie zabiera on śladu ciągnika.Od miedzy odorowuję pługiem 4x40 zagonowym.W planach jest kupno pługa aby zabierał tak do 180cm ale to narazie są tylko plany.
  • 0
D-358 DT-239 DT-436 IH

#9 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5441 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 listopad 2009 - 19:42

co do miedzy - jeden rok orze sie na rozorywkę a drugi rok tak żeby skład wyszedł.
Bo jak co roku będziecie orać do siebie to się skarpa zrobi i będzie przechlapane - mam takich dwóch debili - wiecznie wyryją bruzdy i orzą całe pole na skład.
Ja jak pisałem wyżej - raz na rozorywkę a raz na skład i dokładnie bronami równam że spokojnie można przez granicę przejechać kombajnem bez wpadania w bruzdę.

Co do granic - geodetę, niech wystawi rachunek + papier o wznowieniu granic. Do sąsiada niech zapłaci tyle a tyle za naruszenie granic i ewentualnie zniszczenie słupków. Jak każe iść do diabła to mówicie proszę bardzo i sprawę do sądu.
  • 0
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9328 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:04

Ja orze 2 skibowy i przy odorywaniu od miedzy nawet pługa nie przestawiam. Orze normalne tak jak na polu.

ja pługiem 2 skibowym ug. jedno koło za miedze do sąsiada ursusem c-360 z turem kiedyś już sie zawiesiłem na miedzy bo w ciągniku płozy od tura są. oczywiście staram sie jak najwcześniej odorać jak u nich rżysko jeszcze jest bo jak zasiane to nie odoruje tylko na miedze orze żeby upraw nie niszczyć

Ja na zasiane nie patrze tylko wieżdzam i załączam blokadę aby ciągnik się nie kopał.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#11 mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1965 postów
  • 49574812
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 listopad 2009 - 20:08

Ja tak samo jade kołem po działce sasiada i jest git:D
  • 0

#12 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • 8505852

Napisany 20 listopad 2009 - 20:36

Tobie sie 1metr w oral a moj kuzyn 5m sie w oral a ma dosc duza granice z kolesiem wiec troche mu zabral pola, ale koles w pozadku pomierzyli na wiosne i postawili kamiec i jest ok
  • 0

#13 janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 27 luty 2010 - 10:51

mam problem z odorywaniem do miedzy ponieważ pług który posiadam niekryje ciągnika a niechciałbym wjeżdżać kołem na miedze. czy jest jakis sposob aby temu zaradzic? posiadam pług 3*40 obrotowy pomozcie jesli mozecie.
  • 0

#14 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 luty 2010 - 10:53

A nie masz korby z boku pługa do przesuwania go w płaszczyźnie poziomej? Nią się reguluje jak ma iść pług. Przynajmniej w naszym zabytku z Unii tak jest
  • 0
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#15 janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2010 - 10:58

niestety nie on niema zmiennej szerokosci orki
  • 0

#16 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 luty 2010 - 11:01

To nie jest zmienna szerokość orki tylko przestawienie pługa w lewo prawo względem ciągnika
Zdjęcie
Są dwie korby jedna przy kole do głębokości druga pod mocowanie łącznika do przestawiania pługa, nie masz jej?
  • 0
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#17 janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:08

nic takiego niemam przy nim
  • 0

#18 markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • 10403125
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 27 luty 2010 - 11:09

Słuchaj gdzieś w galerii wynalazków jest patent jednoskibowy do odorywania miedz. Poszperam trochę i aktualizuję link jak znajdę.
O proszę oto te pługi:
Pług 1
Pług 2
Pług 3
Pług 4
Pług 5
  • 0
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#19 janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:42

dzieki musze cos takiego sobie stworzyc a co myslicie aby na czas odorania od miedzy przesunac go max na cieglach od ciagnika?
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • 10403125
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 27 luty 2010 - 11:57

To też jest dobry pomysł, ja mam taki planik żeby zrobić sobie taką ramę a skibę przykręcać na czas odorywania, ale ja zrobię żeby ta skiba brała nie ślad koła tylko obok koła bardziej na zewnątrz.
  • 0
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s