zetor1111

Jak zdaje egzamin siatka w prasie Sipma

Polecane posty

zetor1111    2

Witam . Mam możliwość kupienia cały osprzęt do obwiązywania siatką do mojej Sipmy :) tylko nie wiem czy to bedzie zdawać egzamin bo jeden gościu co z nim gadałem to mówił że jest to niewypał :) bo prasą nie da się belować przy dużym wietrze .Może ma ktoś taką prasę ??????? Napiszcie co o tym sądzicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja jak najmowałem do rolowania to gościu miał właśnie Sipme i obwiązywał siatką i super to wyglądało(teraz mam Claas Rollant 46RC)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

teoretycznie moze tak sie dziać ale nie musi. Ja robiłem w tym roku sipma i siatka owijało się elegancko. Zdarzyło sie kilka razy że siatkę na rolki nawinęło ale to było kilka razy na cała rolkę siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Nawijanie siatki na rolki spowodowane jest podmuchem wiatru który podwiewa siatkę od dołu- podbieracza w stronę zasobnika z siatką.Podczas podmuchu siatka zostaje podwiana za rolki podające i wówczas jak tego nie zauważysz podczas podawania siatki to rolki podające chwycą ją ponownie i na winie się ona na nie i wówczas musisz ją odciąć i założyć od nowa.(Chyba aż tak mocno nie zamotałem ale ci którzy posiadają ten sprzęt wiedzą o co chodzi.)Ale jest na to sposób bardzo prosty komuś już na AF tłumaczyłem i wysyłałem zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Opłaci sie kupywac ten obwiązywacz za 2000 zł bo ten gościu ma go założonego na prasie i nie wiem czemu go sprzedaje :D Piszcie jeszcze jekie macie problemy z tą siatką bo mam dylemat czy opyla sie to zmieniać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Może zmienia na nowszy bo jak byłem w Bednarach to widziałem że teraz jest troche inne rozwiązanie podawania i montażu rolki siatki. Tylko pozostaje pytanie czy lepsze? A tak ogólnie to siatka to super sprawa przy ładnym kawałku pola wydajność wzrasta do 30 bel na godzinę.I teraz po roku zapoznania się z tym aparatem z rolki robię 200bel.Powiem ci tak ja płaciłem 4,5tys za ten osprzęt tak więc za 2 tys jeśli jest kompletny i działa poprawnie (ucina siatkę) to myślę iż jest to godne uwagi.Ja po belowaniu siatką nigdy już nie przejdę na sznurek ponieważ według mnie jest to strata czasu, paliwa i zużywania się prasy podczas długiego obwiązywania sznurkiem.Z mojej strony to tyle a żeby wyeliminować nawijanie się siatki na rolki ja zamontowałem wyntylator od poloneza na górze nad zasobnikiem z siatką i mam go podłączonego do sterownika w ciągniku tak że jak podaje siatkę to automatycznie załącza się wentylator i spycha ją w dół.U mnie na 1000 pare bel w tym sezonie to tylko 2 razy nawinęła mi się siatka na rolki po tej modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja mam prasę Sipmę kupiłem 2 lata temu do niej aparat do obwiązywania bel siatką i nie mam zamiaru powracać do owijania bel sznurkiem. Siatka to oszczędność czasu i więcej słomy mogę zmieścić w beli oraz nie usypują się kopce drobnej sieczki przy każdej zrobionej beli jak to miało miejsce przy sznurku. Więc polecam ci zakup tego aparatu za 2tys oraz możesz zrobić tą modyfikacje jak kolega z wentylatorem i będziesz zadowolony z zakupu. Najlepiej przed zakupem poproś sprzedającego o przetestowanie tego aparatu poprzez zrobienie jednej beli np. słomy.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

W mojej sipmie poza montowniu dodatkowego pręta zeby rozciągało siatke na boki w miare sie owija ale niezdaje elektroniczne załancznie siatki poniewaz nie ma możliwości podciągniecia siatki o 10cm w dół kiedy jest podniesiona tylna klapa a gdy nie opuszcze o te 10 cm owija siatke na wałki przy zakupie warto zwrócic uwage czy nie był wygięty nóż, bo ja przez zapchanie zwijarki wygiełem ten nóz i po wyprostowaniu noża zdaża się ze porozrywa siatke a nie utnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witajcie.

A propo prasy sipma ,czy do kazdej prasy sipma z279,z569, farma II mozna załozyc aparat do siatki ?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Pytanie czego brakuje czy może jest to kompletny obwiązywacz do prasy sipmy części które są na zdjęciu mogę kupić za 2,500 tyś czy się opłaca czekam na odpowiedź .

734691289_1_644x461_aparat-do-siatki-sipma-balotnica-czesci-gostyn_rev009.jpg

734691289_1_644x461_aparat-do-siatki-sipma-balotnica-czesci-gostyn_rev012.jpg

734691289_2_644x461_aparat-do-siatki-sipma-balotnica-czesci-dodaj-zdjecia_rev012.jpg

734691289_4_644x461_aparat-do-siatki-sipma-balotnica-czesci-rolnictwo_rev012.jpg

734691289_5_644x461_aparat-do-siatki-sipma-balotnica-czesci-wielkopolskie_rev012.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj