Skocz do zawartości

Zdjęcie

BIEGI W ZETORZE

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 18 listopad 2009 - 17:59

BIEGI W ZETORZE Witam, dlaczego zgrzytają biegi podczas zmiany w czasie jazdy ZETOREM 8111 ?? Na wyższych obrotach silnika biegi wchodzą raczej bez problemu, natomiast na normalnych obrotach silnika to normalnie jeden zgrzyt ;) co z tym zrobić ;) ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BIEGI W ZETORZE Dzisiaj, 08:42
  •  

#2 Share farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 19:25

BIEGI W ZETORZE ;) moze czas juz sprzeglo zrobic

#3 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 19:41

BIEGI W ZETORZE U mnie dzieje się podobnie i chyba niedługo przyjdzie czas na remont sprzęgła (tak jak to powiedział kolega wyżej) i przy okazji krzynie biegów się też zrobi
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#4 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 21:32

BIEGI W ZETORZE czy na pewno to sprzęgł , norze to kwestia jakiejś regulacji ;)

#5 Share blazej99

blazej99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja:]

Napisany 27 listopad 2009 - 20:35

BIEGI W ZETORZE według mnie to mogą być tryby wyjechane (tak było w moim 8145) albo jak piszą inni awaria sprzęgła

#6 Share nozyk8508

nozyk8508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 20:54

BIEGI W ZETORZE ja miałe tak samo wymieniłem tarcze sprzęgła i nic nie pomogło a tarcza sprzęgła była cała zjechana a jak podciągnełem chamulec w skrzyni to wszystko zaczeł grac

#7 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 23:01

BIEGI W ZETORZE a w jaki sposób podciągnąć hamulec w skrzyni ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 09:19

BIEGI W ZETORZE no własnie tez jestem ciekaw w jaki sposob podciagnołes chamulec skrzyni
sprzegło nie ma nic do zeczy w moim 12145 zrobiłem sprzegło jak silnik robiłem i dalej zgrzyta
ciekawi mnie to jak te traktory wyszły z fabryki jak te skrzynie biegów chodziły? czy ma ktos zetorka od nowosci chodzi mi o serie od 8011

#9 Share janmaria

janmaria

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 10:58

BIEGI W ZETORZE osobiście na ten temat to robiłem remont skrzyni wzmacniacza sprzęgła w 12145 i dalej zgrzyta najbardziej przy redukcji biegów w dół, w górę da się wbić wszystkie z numerem: podwójnie wyciskanego sprzęgła. te typy poprostu tak mają inna sprawa że w zetorkach bez napędów skrzynie chodzą trochę lepiej

#10 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:19

BIEGI W ZETORZE witam, od miesiąca jestem właścicielem zetora 8045 i podczas zmiany biegów pojawia się problem przy zmianie biegów 3 na 4 czwórki niemorzona wbić jeden zgrzyt a nieraz wskoczy płynnie, czy morze ktoś się orientuje jaka morze być przyczyna, i ile morze kosztować kapitalny remont skrzyni.

#11 Share krzysztofb24

krzysztofb24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 luty 2010 - 10:13

BIEGI W ZETORZE witam. podobnie jak kolega nozyk8508 sadze ze to kwestia regulacji hamulca skrzyni. od dzwigni pedalu sprzegla ida 2 ciegla 1 do sprzegła 2 do hamulca skrzyni. nie mam schematu ale kiedys gdzies czytałem ze hamulec ma zaczac dzialac gdy pedal sprzegla wcisniety jes 75%. i tak gdy chcemy bieg wbic na wyzszy to wcikamy pedal do konca a jesli redukujemy to wcikamy go na tyle aby jeszcze nie zadzialal hamulec {tu nia jestem pewien bo moze byc zupelnie na odwrot, ale taka jest zasada dzialania tego hamulca}dlatego bardzowazne jest kiedy zaczyna dzialac hamulec.

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:54

BIEGI W ZETORZE Skrzynie bez synchronizacji zawsze będą zgrzytać. Jakakolwiek regulacja pomaga tylko w minimalnym stopniu. Jedyny sposób to opracowanie odpowiedniej metody zmiany biegów :)

#13 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 04 luty 2010 - 21:19

BIEGI W ZETORZE Tak jak mówi krzysztofb24... u mnie w zetorze 12145 też zgrzytały biegi i mechanik wymieniał tarcze i dalej to samo... teraz robiliśmy mały remont i sie okazało że hamulec skrzyni biegów był rozkręcony... podkręciliśmy go trochę i w sobotę będzie próba i się okaże czy będą dalej biegi zgrzytać :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2012 - 20:56

BIEGI W ZETORZE To jest wina tulei przesuwnych i widełek w skrzyni biegów mam podobny problem lecz teraz czasu nie ma na remont bo trochę kręcenia jest a skrzynię trzeba wyjąć. Daję parę linków do obejrzenia www.farmexpert.pl/tuleja_przesuwna_do_ursus_c_385_produkt8017.aspx www.farmexpert.pl/widelki_skrzyni_przekladniowej_do_ursus_c_385_produkt4148.aspx wymienić te części i problem z głowy.

może i po zdjęciu pokrywy skrzyni biegów optycznie wygląda w idealnym stanie to mechanicznie niekoniecznie bo można śrubokretem podważyć i zobaczyć jakie luzy są.

Dostajesz nominację do nagrody Złotego Szpadla za odkopanie starego tematu.

Edytowany przez Marcin91, 20 sierpień 2012 - 22:27.
ortografia