Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus czy Farmer

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 18 listopad 2009 - 21:05

Belarus czy Farmer No to i ja się wypowiem. Jak widać po mojej galerii brat zakupił owego Farmera 8244 na początku roku. Posiadamy 36ha ziemi (orna+łąki). Ma on nakręcone 250Mth i po wiem tak obecnie za kwotę ok. 112tyś masz Farmera 8244 z ładowaczem czołowym w komplecie fakt faktem że Belarusek jest o wiele tańszy ale silniki mają te same a skrzynia we Farmerze jest o niebo lepsza od sowieckiej, na cararo jedzie wiele innych zachodnich traktorów i tak jak poprzednik mówił jedną ręką zmieniasz kierunek jazdy(rewers) drugą obracasz pług i śmigasz dalej. Fakt ostatnio mieliśmy pewną awarię a mianowicie było uszczerbienie obudowy sprzęgła co w ciągu 3 dni serwis naprawił, a po za tym to jedynie pierdołki typu zbiorniczek od świecy płomieniowej ma przeciek bądź seger spadł ze sworznia od wajchy podnoszenia, ale to są pierdoły. Za taką kasę jest już traktor średni, prosty w budowie ale dość wygodny. A teraz w dodatku masz tura. JA z całą pewnością polecam Ci Farmera 8244 bo ten 8248 to to samo tylko że droższy i ma tłumnik przy słupku. A opiniami typu "polski kicz" się nie kieruj bo nie mają pokrycia. Jedynie osoby które mają coś wspólnego z tymi traktorami mają prawo głosu. Przepracowałem nim połowę wakacji i nie narzekam. Nie wypowiadam się o awaryjności belarusów bo nie wiem jak to jest ale jeśli chodzi o komfort w belarusie to prawie jak w czołgu nie obrażając użytkowników tych traktorów.
Dokonaj analizy i wybierz tak abyś nie żałował.
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus czy Farmer Dzisiaj, 17:48
  •  

#22 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 18 listopad 2009 - 21:33

Belarus czy Farmer Dobrze powiedziane, sam bym lepiej tego nie ujął... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 listopad 2009 - 22:24

Belarus czy Farmer Tia, oba ciągniczki raczej nie są zle. Farmer droższy ale i inny w stosunku do belaruska. Największym problemem tutaj są krzykacze że farmer zły, belarus zły a jedynie dobre jest to co ma ten krzykacz.
Wydaje mi się (nie jeździłem jeszcze żadnym z tych ciągników) że oba nie są złą propozycją ale z belarusem raczej w ciąganie maszyn a z famrerem raczej z turem (po prostu inne skrzynie).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 18 listopad 2009 - 22:37

Belarus czy Farmer Ja wziąłbym to co tańsze. Obydwa ciagniki maja super silniki w zime Farmer 105km pali bardzo dobrze choć porównując do mojego case to przy -15^ Case bez podgrzewania świec pali za przekręceniem kluczyka a Farmer kręci 2 razy .Ale i tak według mnie to bardzo dobrze bo niektóre ciagniki mają wogóle problem z paleniem w zime zobaczym jak bedzie palił w tym roku Farmer jak już ma ok 800 mth.Komfort napewno Farmer ma lepszy choć sam plastik w środku. Farmer goły bedzie chyba kosztował co belarus z turem. Ogolnie rzecz biorąc obydwa ciągniki są godne polecenia choć i tak daleeko brakuje im nawet do nawet JD 3650

Dodaj odpowiedź