Zaloguj się, aby obserwować  
Bobureczek

Jakie opony do 5211?

Polecane posty

Bobureczek    1

Czy ktos z was wie jakia ma byc numeracja w orginalnie opony z przodu i z tyłu w zetorze 5211?>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Do Zetora 5211 można stosować: Opony przednie / 6,00-16 / 6,00-16 / 6,50-16 / 6,50-16 / 7,50-16 / 7,50-16 / 7,50-16 / 7,50-16/ Opony tylne / 9,5-32 / 12,4-32 / 14,9-28 / 12,4-32 / 14,9-28 / 12,4-32 / 12,4-36 / 13,6-36/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

w zetorze 5245 z tyłu to które leprze 14.9-28 czy16.9-28 czeka mnie wymiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja myśle że są najlepsze 14.9-28 bo na tych szerszych może mu braknąć mocy w orce lub w czymś innym a jeśli jeszcze włączysz napęd na przód to nawet na 14.9-28 będzie mocno dostawał po garach.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZetor    0

Witam mam zamiar zmienić opony w moim zetorku i mam dylemat dlatego że mam już kupione 6.00-16 z Dębicy ale mam możliwość wymienić na 7.50 -16 z SEHA ;)Niemiałem do czynienia z firmą SEHA i niewiem czy warto wymienić licze na wasze odpowiedzi.Pozdrowionka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

No lepiej było by zamienić na szersze.A co do firmy SEHA to pierwszy raz o niej słyszę,Dembica może to dobra firma ale ja 5-lat temu kupiłem 6.00-16 do C-360 i tylko 3 lata mi wytrzymały. :D


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmenek    0

Seha to Turecka firma.Ja mam takie założone w c-360 na tyle diagonalne.Mam je juz 3 sezon i jak na razie nie narzekam.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

weź załóż zawsze szersze to lepsz nie będzie sią topił no chyba że nie masz spomagania to by było ciężej ale jak masz to będą lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

możesz śmiało zakładać oponki z SEHA ja mam u 30-tki już 4 lata i stan jak nówki troszkę przodek ci do góry będzie wył, szwagier 60-tkę z Danii kupił to juz na takich była na tyle też ma większe to popyla jak mały samolocik


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Te 750 mogą być za szerokie w balonie i ocierać o zwrotnicę. W moim założyłem 650 i luzu zostało kilka milimetrów. Zanim zdecydujesz, pomierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy do zetora 5211 wejdzie felga 9x15.3 z ostrówka i opona 11.5/80-15.3 lub 10.0/75-15.3. Dodam że mam miękki przód. Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

powinny wejsc, na eksport czesc 7211 i 7711 szla wlasnie na szerokihc kolach

opona raczej 10, 11,5 moze byc za szeroka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FRsport    0

Witam trzy miesiące temu okazyjnie kupiłem Zetora 5211 i jestem na etapie wymiany tylnych opon i powiedzcie mi jakie mam kupić 14.9 czy 16.9 w instrukcji pisze że w orginale wychodziły na 14.9 i mam dylemat czy jak założe 16.9 czy go nie bedzie brakowało w przyczepie,zaznaczam że pola nie mam uprawiam tylko 10arów ziemniaków :) ciągnik głownie używam do przyczepy do odśnierzania i sporadycznie do rotacyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Mi osobiście dość mocno przeszkadza w 5211 duża różnica w prędkości między 4 i 5 biegiem, w czterocylindrowych ta różnica jest mniejsza pomimo większej mocy. Tak więc zakładając szersze opony raczej będą one wyższe i ta różnica będzie się powiększać, co w transporcie z konkretnym obciążeniem może być niewygodne. Ja bym wybrał 14,9 chyba że masz niestandardową skrzynię biegów - jeśli ciągnik był sprowadzony to jest to prawdopodobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

W moim 5211 oryginalnie siedzą 750-16 i 16.9/28 na tyle. Moim zdaniem efekt wizualny i praktyczny bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj