Skocz do zawartości

Zdjęcie

Overum czy kverneland??

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 grudzień 2009 - 17:11

Overum czy kverneland?? U mnie kolezka ściąga graty z Norwegii, po niedzieli zapytam ile co u niego kosztuje (chodzi mi tutaj o Kverdziowe nowe cześci, bo wiem że takowe ma).

Odnośnie wytrzymalości elementów niech każdy mówi za siebie, jak u mnie gleby to mozaiki, które krzecinaja sie jeszcze krazyki (glina z maleńkimi kamyczkami) to widac po sezonie co to znaczy gleba. Elementy mam oryginalne i widac ostro co sie dzieje.

Natomiast z wbiciem pluga w ziemie nie mialem problemów, chodz byla niezla susza. Kladlo się plug i jedziesz.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Overum czy kverneland?? Dzisiaj, 09:30
  •  

#22 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 19:18

Overum czy kverneland?? ja mialem problemy z "wbiciem" pluga w ziemie jak mialem dluta do wymiany, jak wymienilem to leciutko wchodzil. @kobra89 jak jest u Ciebie z ustawianiem szerokosci orki, tez ciezko sie przestawia?? czy masz moze silownik zamiast sruby rzymskiej?? u mnie strasznie ciezko sie ustawia wiec caly czas mam ustawione na 4x45.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#23 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 19:29

Overum czy kverneland?? No też ciężko kręcic tą śrubą, ale licze że po niedzieli będzie już silownik zalożony. Ja znowu nie ustawie caly czas na daną szerokośc, bo na pole nie dojade ;) druzka taka aby tylko przeleźc. Ale już trzebierz przeszla :)

#24 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 21:08

Overum czy kverneland?? zamwiles silownik?? dobra spraw, mi tez by sie przydal bo jak na jednym koncu mam piach a na drugim gorka i glina to musze biegi redukowac ;) nie wiesz czasami ile trzeba bylo doplacic za silownik??

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 09:51

Overum czy kverneland?? @Henius91 powiem Ci tak, z tego co pytalem w kilku firmach nowy zestaw 2 silownikow wacha sie od 3,5tys-4 tys. Ja zamowilem uzywke u kolegi i mowil zajechac po swietach wiec zobacze co tam bedize mial. Mysle ze 300-500 zl za silownik dam i bedzie OK.
Odnosnie porwonania pluga Overuma z Kvernelandem to moge pwoiedizec sporo bo przed zakupem owego pluzka który posiadam teraz. Na 2 sezony pożyczalem Overuma do MTZ 3 skibowego zagona i MTZ mial co robic. Natomias na wiosne 2008 dostalem Kvernelanda 3 skibowego o tym samym rozstawie to MTZ nie mial co w nim robic. Nie wiem na czym to polega a ziemia ta sama. Takie moje zyciowe spostrzeżenia.

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 11:09

Overum czy kverneland?? np. na rodzaju odkladni...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 13:41

Overum czy kverneland?? odkladnia taka jaka teraz masz w Kvernelandzie stawia mniejsze opory bo jest ona skierowana bardzie ku tylowi a takie jakie byly w nowych IBISach z Unii (teraz juz robia identyczne jak w Kverkach) byly proste wiec byl bardzo duzy opor.

#28 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 15:19

Overum czy kverneland?? To nie chodzi do końca o odkladnie, bo w tym Overumie byla też mocno skierowana ku tylowi ale byla za to jakos inaczej wyprofilowana i dluższa od tej co mam w Kverdziu, skiba sie nie wywracala jak w KV tylko sie przesuwala co zapewne powodowalo takie straty, a po drugie Overum byl bez ścinaczy i stala pożnia miedzy skibami, a przecież taki plug nie powienien potrzebowac ścinacza. Pole pod tym wzgledem wygladalo gorzej jak po moim ruskim zlomie.

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:38

Overum czy kverneland?? no skoro byla dluzsza i miala inny profil to chyba jednak chodzi o odkoladnie, powiem wiecej jesli plugi byly dobrze ustawione to chodzi tylko o odkladnie :lol:
kazda ma swoje przeznaczenie i powinienes porownywac takie jak ci potrzebne sa. moze ten overum byl zoptymalizowany do orania łąk.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:22

Overum czy kverneland?? Mam overuma, jest ich duża ilość typów wiec pewnie miałeś te odkładnie do łąki jak kolega wspomniał. Mój ma odkładnie śrubowe, jest rozstawiony 4*40 i przy ciągniku 90km jeżdżę troszkę ponad 7km/h i nie redukuje biegów mimo że zienie mam mozaikowate z glinami a górki nie małe. Kryje super bez dodatkowych elementów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:52

Overum czy kverneland?? Duża zaletą dla Kvernelanda będą też obracane pięty, czego w Overumie nie ma. Nie wiecie czy do zagona można dpołożyć Packomat ? ...bo na każdej broszurce ianczej jest napisane :lol:

#32 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:18

Overum czy kverneland?? No ja juz jestem po mierzeniu pluga i wagi przyszlego agregatu. I doszedlem do wniosku że na wiosne bedzie zrobiony packomat (jeden duży wal strunowy).

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 22:12

Overum czy kverneland?? oryginalnie do zagonowych chyba nie montowali packomatow. zamiast strunowego to lepiej pierscieniowy (Cambella) i jakies grabki. wal strunowy nie zagesci gleby w "glebszych" czesciach ziemi.

#34 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:03

Overum czy kverneland?? No dzis rozkminilem co i jak i nie ma sensu robic jakichś packomatów lepiej ciaganego coś będzie walnac.

#35 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:37

Overum czy kverneland?? u mnie byl dzis znajomy ogladac plug i powiedzial ze takiego samego kupuje tyle ze chce doplacic za silownik od szerokosci orki. co do marki to ujal to tak "Kverneland to Mercedes wsrod plugow" :lol:

#36 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 02:10

Overum czy kverneland?? No tak. Wkońcu cena mówi sama za siebie.

#37 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:28

Overum czy kverneland??

Ja bym ci polecił Overum, szwedzka jakość ale również moich dwóch znajomych ma czwórki obracalne i bardzo je sobie chwalą, przede wszystkim niskie zapotrzebowanie na moc, trwałość, jeżeli bierzesz z odkładniami śrubowymi to najlepsza ich cecha że nie postawią skiby, pole jest równe jak stół, ale wybór należy do ciebie. Życzę dobrego udanego zakupu.

Nie wiesz jaka cena jest pługów overóm na zabiespieczenia kołkowe? :D

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2013 - 06:48

Overum czy kverneland?? Cześć, ja polecił bym tobie firmę overum. Od 5 lat mam pługi overum 4x50 i jestem z nich bardzo zadowolony. Nic się z nimi nie dzieje i jedyne co zmieniam to śruby przy korpusach. Solidna firma i bardzo ładnie się nimi robi :) jednakże nie polecam ci śrubowych a hydrauliczne. Gdy masz dużo większych kamieni to śruby będą się po prostu ścinać :) 1 dnia ściełem ok 4 śrub i następnego założyłem 10.8 i jak ręką odjął :). Nie patrz że overum droższy ponieważ będzie niezawodny a do kneverland nie mam zdania :)
Pozdrawiam ;)

#39 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 07:14

Overum czy kverneland?? Tylko te 2 bierzesz pod uwagę? Może Lemkena? Albo GB,bądź KUHN robi również świetne pługi,aczkolwiek te które wymieniłeś również są liderami w tej dziedzinie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adriank66

adriank66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 14:19

Overum czy kverneland?? ja sie zastanawiam między overum a kvernelandem a voge&noot. obracany za zabezpieczeniu non stop 3 skibowy do 15 tys.
kvernelandy bez możliwości regulacji tylko 14" 35 cm natomiast vogel&noot też bez regulacji ale 16" 40cm natomiast overum 45 cm.
tyle że overum na zabezpieczeniu hydraulicznym i do tego mam obawy.
jestem z kaszub, mam góry i kamienie. ciągnik V6 105 KM wiec chce 3 skiby obrotowe bo wole zapas mocy,
wypowie sie ktoś co by polecił w tym wyborze ??
z góry dzięki