Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzytajace biegi

222 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 08:17

Zgrzytajace biegi Hmm mówimy o seryjnej 914 a one miały normalną skrzynie na sprzęgiełkach kłowych i nie wiem czy przypadkiem obudowa skrzyni nie jest inna dla synchro i inna dla niesynchronizowanej. I po kiego zmieniać skrzynię komfortu i tak nie poprawi co innego jak by to był automat .
Po za tym naprawa tej zwykłej skrzyni jest koszmarnie droga a o synchro wole nie pytać.
Kolego MAT czasem to nowe gówno chińskie jest gorsze jak stare czeskie czy polskie komunistyczne , nie wiem czy wiecie że polmot zobowiązała jakiś rol-coś tam to dystrybucji części a co oni robią sprowadzaja chińskie łajno a tylko swoją nalepkę przykleją i mamy to co mamy .
Przyznam szczerze że tego hamulca nie bardzo potrafię ustawić a w normalnej jeździe pomaga przełączenie na żółwia przed zmianą biegu wtedy wałek wejściowy skrzyni zwalnia i zazębienie zachodzi bez bólu generalnie te traktory zgrzytają trza go wyczuć odpowiednia zagrywka sprzęgłem i gazem i da się zmieniać bez zgrzytów.
No i jeszcze jedno to komunistyczny traktor z krwi i kości nie naszpikowana elektroniką wydumka albo co gorsza landwirtszafts simulator :):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytajace biegi Dzisiaj, 10:06
  •  

#142 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 08:31

Zgrzytajace biegi Kolego nie przesadzaj już tańszej skrzynie w naprawie chyba niema. Może tylko do mtz. Tam za 5 tyś można nową kupić.
Tak swoją drogą Pol mot jest cały chiński więc dla czego ma nie sprzedawać takich części. A druga sprawa to skąd niby mają się brać te dobre polskie oryginały. Fabryki nie ma a producenci dawno poszli po rozum do głowy i sprowadzają towar pakują w pudelka z własnym logo. Przecież gdyby wyprodukować walek czy kolo w Polsce to nikt by go nie kupił.

Edytowany przez leszekd, 28 kwiecień 2012 - 10:07.

#143 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 10:48

Zgrzytajace biegi

Hmm mówimy o seryjnej 914 a one miały normalną skrzynie na sprzęgiełkach kłowych i nie wiem czy przypadkiem obudowa skrzyni nie jest inna dla synchro i inna dla niesynchronizowanej. I po kiego zmieniać skrzynię komfortu i tak nie poprawi co innego jak by to był automat .
Po za tym naprawa tej zwykłej skrzyni jest koszmarnie droga a o synchro wole nie pytać.
Kolego MAT czasem to nowe gówno chińskie jest gorsze jak stare czeskie czy polskie komunistyczne , nie wiem czy wiecie że polmot zobowiązała jakiś rol-coś tam to dystrybucji części a co oni robią sprowadzaja chińskie łajno a tylko swoją nalepkę przykleją i mamy to co mamy .
Przyznam szczerze że tego hamulca nie bardzo potrafię ustawić a w normalnej jeździe pomaga przełączenie na żółwia przed zmianą biegu wtedy wałek wejściowy skrzyni zwalnia i zazębienie zachodzi bez bólu generalnie te traktory zgrzytają trza go wyczuć odpowiednia zagrywka sprzęgłem i gazem i da się zmieniać bez zgrzytów.
No i jeszcze jedno to komunistyczny traktor z krwi i kości nie naszpikowana elektroniką wydumka albo co gorsza landwirtszafts simulator :):)

Polmot współpracuje z Rol-Marem to właśnie oni mają wyłączność na napis na np.tarczy hamulcowej URSUS chociaż to tarcza ze spieku nawet nie plecionka jaką robi Chełmno.

#144 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 11:30

Zgrzytajace biegi Kolego leszek no to wszystko wyjaśnia tylko nazwa sugeruje Pol- mot czyli polski , qźfa ręce opadają .
Z innej beczki rozumiem ze w dobie zachodniej ekspansji koszt remontu skrzyni w ursusie nie powala , ale czemu zaspawuje się wzmacniacze i robi inne cuda wianki przecież napisałeś że przesadzam.

#145 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 12:41

Zgrzytajace biegi Kolego nie wiem czemu się zaspawuje. Z pozornej oszczędności bo tylko tak można to tłumaczyć, albo kogoś nie stać na ciągnik, jego gospodarstwo nie stać na ciągnik 80-160 konny i tak meczy siebie i tą maszynę. Bo realnie patrząc obrobił by to małym ruskiem czy 30-tką, jednak nie on musi mieć 80 koni pod nogą. Mnie nie stać na ciągnik Renault, Fendt, JD, Landini, NH. Moje gospodarstwo by go nie utrzymało ze względu na spalanie i ewentualne wymiany remonty sprzęgła, silnika, skrzyni biegów, która ma podobną budowę – jej biegi załączane pod obciążeniem. Jak w polskim ursusie a do której 1 trybik kosztuje 800 zł nie wspomne o przesuwce czy synchronizatorze.
Moje gospodarstwo stać na starego ursusa 1614, stać mnie aby go czasem naprawić –nie psuje się- wiem ze mnie nie zawiedzie a jak nawet coś się stanie to co z tego tarcza sprzęgła 100 zl wielki mi wydatek porównując ze sprzęgłem do w/w -2tyś-. Za 10 tyś można naprawić całą skrzynię biegów według mnie to niewielkie pieniądze. Naprawdę nie mam pędu na nowy traktor wolę kupić dobra maszynę. A to ze biegi zgrzytają niech zgrzytają tak ma być. Poza tym rzadko je zmieniam nie ma takiej potrzeby.

Edytowany przez Marcin91, 29 kwiecień 2012 - 13:27.
błedy ortograficzne

#146 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:50

Zgrzytajace biegi witam. mam problem z ursusem 1014, strasznie zgrzytają biegi. słyszałem że jest cos takiego ja hamulec skrzyni biegów. tylko problem w tym że takowej śruby nie moge odnaleść. dodam że mój ursus posiada biegi pełzające, może w tym problem .czekam na odpowiedz.

#147 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 20:58

Zgrzytajace biegi Hamulec skrzyni biegów jest w środku. Tutaj poczytaj http://www.agrofoto....iegi-ursus-912/

#148 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 07:04

Zgrzytajace biegi ale można go regulować z zewnątrz a u mnie takiej śruby nie ma.

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2012 - 09:32

Zgrzytajace biegi Biegi pełzające są montowane zamiast wzmacniacza momentu, A śruba do regulacji hamulca jest koło pedału sprzęgła
http://pokazywarka.pl/fvwdgt/

#150 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 09:58

Zgrzytajace biegi no z boku ale ja takiej śruby nie moge znaleść dodam że mój ursus jest z 1996roku więc może już takiego czegoś nie ma .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 17:44

Zgrzytajace biegi Tak śruba ta jest obok pedału sprzegła a skoro mówisz że masz biegi pełzające to tej od podciągania taśmy wzmacniacza momentu juz nie ma tak?

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 sierpień 2012 - 20:17

Zgrzytajace biegi Nie może jej być, bo nie ma wzmacniacza, albo wzmacniacz, albo pełzające.
@mataxenon od 96r. mogły mieć już inne rozwiązanie.

#153 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:35

Zgrzytajace biegi ona powinna być na wałku gdzie nachodzi pedał sprzęgła ale u mnie po prostu chyba tego hamulca nie ma bo są te nieszczęsne biegi pełzające. to jest ten hamulec tzw zabierak jak dobrze myśle http://sklep-rolnicz...021,33679).aspx

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:38

Zgrzytajace biegi Hamulec jest w skrzyni, a to jest zabierak i tym się reguluje.

#155 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:46

Zgrzytajace biegi no właśnie a ja takiego czegoś wogóle nie mam. u mnie w tym miejscu są właśnie te biegi. i chyba nie pójdzie wyregulować.

#156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:12

Zgrzytajace biegi Jak włączasz bieg, to zgrzyta, czy w czasie jazdy przy przełączaniu?

#157 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:00

Zgrzytajace biegi jak włączam to zgrzyta no i przy przełączaniu też. czasami to naprawde nie idzie przełączyć. bo jak sie domyślam przy tym ciągniku sprzęgła sie nie reguluje.

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 15:41

Zgrzytajace biegi Jeśli ma słoneczko, a najprawdopodobniej ma, to regulacji nie ma,być może już jest zużyta tarcza, lub na frezach przy rdzewiała i słabo odchodzi.

#159 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 17:48

Zgrzytajace biegi no pewnie ma bo to jest dość nowy ciągnik. coś będę musiał z tym zrobić.

a tak jeszcze z troche innej beczki, mam problem z wałkiem odbioru mocy, znaczy sie chyba mam o jedną za dużo tarczke w koszu sprzęgłowym, i jak rozłączę przy kierownicy to mocno wolno się zatrzymuje i moje zapytanie jak powinienem ocenić te tarczki czy się jeszcze nadają do użytku po demontażu kosza?. chodzi o to czy założyć odrazu wszystko nowe czy może lepsze zostawić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 17:53

Zgrzytajace biegi mam ten sam problem z tym że jak przełączę na żułwia to nic nie zgrzyta i dla tego najpierw na żułwiu a potem przełączam na zająca. a posiadam modele 8011 i 12145