Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzytajace biegi

222 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 10:16

Zgrzytajace biegi Pierwsze słysze że w kąplecie się tarczy z łożyskiem się nie wymienia.

Ja jak kupiłem zetoraa 5211 to jakiś bystry majster wymienił samą tarcze a łożysko uznał że dobre a od roboczej strony miało rów wytarty na 2 cm i też biegi niechciały wchodzić a sprzęgło 5 min to wogóle niedziałało.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytajace biegi Dzisiaj, 23:54
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:40

Zgrzytajace biegi Dawid ja napisałem że, jeśli łożysko jest dobre, to się nie wymienia, ja do tej pory zmieniałem łożysko przy wymianie tarczy, ale jak raz założyłem nowe i po roku czasu wytarło w nim rowek że mało kulek nie było widać i od nowa rozpoławianie ciągnika,bo trafiłem na bubla - a to co miałem założone, było bardzo dobre, tak drugi raz już tego nie zrobię na pewno.

#123 Share ursus1333

ursus1333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:13

Zgrzytajace biegi sprzęgło mam na 4 łapki a zeby biegi wchodziły lekko to musze miedz te cięgiełko pod kabiną do samego końca skręcone a jak tylko popuszcze obrót lub dwa to nie idzie biegu włączyć bardzo zgrzytają. tak jak wspominałem wcześniej docisk ma 25 lat i ma lekki rowek możę 1 milimetr a włek sprzęgłowy co wchodzi w taką piastke z frezem w sprzęgle to on ma delikatny luz czy to może być to??? we wtorek ma przyjść docisk do agromy spróbuje go wymienić możę żęczywiscie on jast już szmelc a sprężyna talerzowa to chyba jest dobra bo jak odkręcam docisk to mi go odpycha ale dla pewności też ją wymienie kolego tomek73 o jakiej ty srubie i nakrętce na klucz 24 mówisz????

#124 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:22

Zgrzytajace biegi Ta piasta nitowana z frezem to jest od sprzęgła wom wiec to nie ma nic do zgrzytających biegów.
Jak masz to cięgło skręcone do końca to łożysko oporowe stale dotyka łapek sprzęgła i obraca się z nimi?

Edytowany przez tomek83, 08 kwiecień 2012 - 13:25.

#125 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:31

Zgrzytajace biegi Ja pisałem o żółwiu, ale przeczytałem jeszcze raz temat i zorientowałem się że ty nie masz żółwia.
Mi chodzi o wałek sprzęgłowy co wchodzi tarcza sprzęgłowa na niego. Ten cieńszy. Tarcza zawsze stoi w jednym miejscu na wałku i może w tym miejscu lekko wałek się wyrobić i tarcza nie będzie się przesuwać w czasie wysprzęglania.

#126 Share ursus1333

ursus1333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:34

Zgrzytajace biegi łożysko stoi w miejscu a cięgięłko jaszcze z 1cm ma luzu.

jeszcze raz dokładnie obejrze ten wałek ale mi się wydaje zę on nie jest wyrobiony

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:37

Zgrzytajace biegi @tomek83, jakąś ciekawą teorię głosisz, :P w tych ciągnikach WOM działa na zupełnie innej zasadzie niż np. w C - 360.
To że zgrzytają biegi przy włączaniu, to może być jeszcze wina źle ustawionego hamulca synchronizacyjnego.

#128 Share ursus1333

ursus1333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:42

Zgrzytajace biegi chamulec prawie do końca mam podciągnięty

#129 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:44

Zgrzytajace biegi

@tomek83, jakąś ciekawą teorię głosisz, :P w tych ciągnikach WOM działa na zupełnie innej zasadzie niż np. w C - 360.
To że zgrzytają biegi przy włączaniu, to może być jeszcze wina źle ustawionego hamulca synchronizacyjnego.

To ja wiem że sprzęgło jest inne. Napisałem tylko że jeśli autorowi chodzi o piastę nitowaną to chyba ma na myśli właśnie tą od napędu wałka napędzającego wom, która jest mocowana na kole zamachowym trzema odnogami i ona nie ma mic wspólnego ze zgrzytającymi biegami.

#130 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 18:37

Zgrzytajace biegi Jak by ktoś niewiedział to w ciężkiej seri WOM jest hydrauliczny.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 19:14

Zgrzytajace biegi Nie słyszałem o napędzie hydraulicznym WOM. Załączany jest hydraulicznie a napęd mechaniczny.

#132 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 22:04

Zgrzytajace biegi Panowie mam pewien problem w c385, otoż gdy stoi na malych obrotach ok 600obr/min to w skrzyni cos jargocze, tlucze :wacko: . Gdy wcisne sprzeglo lub gdy zwieksze obroty tluczenie ustaje, I tu mam do was prosbe co to moze byc ;) ???

#133 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 07:46

Zgrzytajace biegi To żółw tłucze. te kosze. nic takiego się nie stanie.

#134 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:57

Zgrzytajace biegi No żółw zajac chodza bez zastrzezen . Dzieki TOMEK73 troche mnie uspokoiłes ;)

#135 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 13:43

Zgrzytajace biegi Przyczyną zgrzytających biegów będzie synchronizator do wymiany, bądź podkładki regulacyjne w nim już poszły. Oczywiście jeśli ma synchro bo przecież wiadomo że można zamontować skrzynię zsynchronizowaną.

Edytowany przez ursus55, 27 kwiecień 2012 - 10:41.

#136 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:24

Zgrzytajace biegi A od kiedy 914 ma synchronizator?

#137 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:32

Zgrzytajace biegi Skrzynia ma hydrauliczne sterowanie a za zgrzyty odpowiada hamulec synchronizatora
kiedyś o regulacji pisałem na af

Edytowany przez MAT912, 26 kwiecień 2012 - 20:36.

#138 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:49

Zgrzytajace biegi Osobiście to pierwszy raz słyszę że skrzynia w 914 jest sterowana hydrauliczne. I ma hamulec synchronizatora.
Żółw jest sterowany hydraulicznie i przed nim jest hamulec skrzyni.
Radził bym dobrze doregulować sprzęgło i hamulec skrzyni. Później szukać przyczyn w skrzyni.

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:56

Zgrzytajace biegi No jest niby hamulec synchronizatora, ale właśnie lepiej pasowała by nazwa - hamulec skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 10:45

Zgrzytajace biegi

A od kiedy 914 ma synchronizator?

Fabrycznie nie miały montowane, ale teraz na to już nie ma reguły bo przecież można zmontować sobie skrzynię zsynchronizowaną. Także twoje pytanie od kiedy 914 ma synchronizator? brzmi już od bardzo dawna, tylko trzeba trochę zainwestować.