Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzytajace biegi

222 odpowiedzi na ten temat

#101 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:37

Zgrzytajace biegi Jak jedziesz na 4 i dasz gazu a potem puścisz, to rączka z biegów stoi nieruchomo, czy chodzi do przodu i tyłu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytajace biegi Dzisiaj, 16:27
  •  

#102 Share dami707

dami707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 16:09

Zgrzytajace biegi Stoi nieruchomo.

#103 Share grzybu1

grzybu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 17:22

Zgrzytajace biegi Mam taki problem: kupiłem ciągnik, który ma wyrzucony żółw. Obecnie musiałem rozebrać ciągnik ponieważ zniknęły wszystkie biegi. Po rozebraniu okazało się , że jest pęknięty wałek odbiorczy skrzyni biegów. Ten , na którym jest żółw ( którego faktycznie nie ma ) Dokupiłem ten wałek w wraz z wałkiem sprzęgłowym ( w zestawie ) w celu zamątowania ich bez żółwia. Na wałku sprzęgłowym jest na nitach flansza, która prawdopodobnie ( tak mi powiedzieli w sklepie) jest potrzebna do hamulca skrzyni, którego też nie ma . Chciałbym zasięgnąć porady jak ma wygląda zamontowanie tych wałków bez żółwia , ale z hamulcem skrzyni .
z góry dzięki.

Edytowany przez grzybu1, 08 kwiecień 2012 - 14:41.

#104 Share ursus1333

ursus1333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 17:29

Zgrzytajace biegi Panowie mam taki problem w ursusie 1614 ze jak dam gazu i chcem ruszyć ze zrywa to on stoi w miejscu slizga się i smierdzi sprzegło a jak popuszcze sprzęgło to nie mogę wrzucić biegu. wymieniłem łapki bo były juz wytarte i tarcze i nic nie pomaga prosze o jakieś rady co mam jeszcze zrobić

#105 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:55

Zgrzytajace biegi Z mojego punktu widzenia to on ci się ślizga na bębnie wzmacniacza momętu czyli na żółw zając, musisz podciągnąć taśme wzmacniacza.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:53

Zgrzytajace biegi Jeżeli śmierdzi sprzęgło, to tam się ślizga - może być zużyty już docisk, albo jest źle ustawione.
@Dawid18 co ma z tym wspólnego taśma wzmacniacza na "zającu"że karzesz ją podciągać?

#107 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:58

Zgrzytajace biegi Ja też ostawiam żółwia. Efekt jak żółw ciągnie jest taki sam jak sprzęgło. Dziwi mnie tylko smród sprzęgła, ale może ci się wydaję że śmierdzi.
Lepiej dokręć taśmę na żółwiu i wtedy sprawdź.

#108 Share ursus1333

ursus1333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:15

Zgrzytajace biegi Panowie ja zółwia mam zaspawanego to chyba nie będzie żółw. a docisk ma 25 lat i ma mozę milimetrowy rowek to moze docisk jest szrot? i zeby biegi lekko wchodziły to musze miedz sprzęgło do końca podciągnięte a jak tylko lekko popuszcze to nie idzie biegu włączyc PANOWIE POMÓŻCIE BO JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ

#109 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:22

Zgrzytajace biegi

Ja też ostawiam żółwia. Efekt jak żółw ciągnie jest taki sam jak sprzęgło. Dziwi mnie tylko smród sprzęgła, ale może ci się wydaję że śmierdzi.
Lepiej dokręć taśmę na żółwiu i wtedy sprawdź.

Jeszcze raz pytam - jak jest włączony zając, to co ma wspólnego taśma wzmacniacza że się ślizga jak ona jest zaciągana na żółwiu a luźna na zającu?

#110 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:50

Zgrzytajace biegi Wałek sprzęgowy ułożyskowany jest w pokrywie przedniej na której zamontowany jest hamulec skrzyni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:03

Zgrzytajace biegi Prawie sobie sam odpowiedziałeś. Jak będzie za mało zaciągnięta na zającu to będzie się ślizgał.Znam dużo przypadków że robili sprzęgło a okazywał się żółw.Wystarczyło dokręcić.

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:11

Zgrzytajace biegi @tomek73 gdybym Ciebie nie znał [oczywiście po wypowiedziach} to pomyślał bym że żartujesz - od kiedy taśma jest zaciągnięta na zającu?

#113 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:37

Zgrzytajace biegi Wiesz co zabiłeś mi teraz ćwieka. Nie robiłem żółwia z prawie 3 lata już i muszę sobie przypomnieć zasadę działania.
Ciągnik zawsze palisz na żółwiu. Jak idzie ciśnienie to zając załącza się. I fakt pomyliłem się.
Wiec wychodzi że na żółwiu taśma jest za mało dociągnięta. i to się żółw ślizga a nie zając. Bynajmniej dociąganie taśmy prawie zawsze pomagało, chyba że były tarcze spalone.

#114 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:43

Zgrzytajace biegi No teraz poznaję kolegę, bo już myślałem,że sobie z "pisanek" jaja robisz. :P :lol: :lol:

#115 Share ursus1333

ursus1333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:44

Zgrzytajace biegi panowie to co mam zrobić??

#116 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:49

Zgrzytajace biegi No nie widziałem tego sprzęgła u Ciebie, ale jak ma tarcza dociskowa rowek to trzeba ją zmienić i powinno pomóc

#117 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:59

Zgrzytajace biegi Dociągnij tą śrubę, nakrętkę kontrującą na klucz 24 i śrubę na klucz 11 Pod schodkami , za pompą podnośnika. Z 1 - 2 obrotu. I wtedy spróbuj.
Jakie ty masz sprzęgło, że wymieniłeś łapki?. Masz 3 czy 4 łapki z takim z kółkiem. I napisałeś że jak popuścisz sprzęgło to nie możesz wrzucić biegu. Aż tyle popuszczasz że łożysko do docisku nie dochodzi?

#118 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 06:41

Zgrzytajace biegi No to ja tu czegoś nierozumie tarcze i ,,łapki,, wymieniłeś a łożyska oporowego nie?
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#119 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 09:15

Zgrzytajace biegi Panowie, Panowie ma kolega sprzęgło na łapki, "słoneczko" tylko występuje w 4-kach i to tych nowszych, w 6-tkach są tylko na łapki, żółwia ma zaspawanego, śmierdzi tarcza sprzęgłowa to co może być - tylko coś ze sprzęgłem, jak tarcza dociskowa ma milimetrowe wyżłobienie to już nie ma tej siły docisku, a być może i sprężyna talerzowa jest pęknięta albo coś, a łożysko wyciskowe jeśli cicho pracuje i jest dobre to po kiego wymieniać? - chyba żeby założyć nowe ale gorsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 09:53

Zgrzytajace biegi Teraz znalazłem ten post ursusa 1333. Trzeba dokładnie czytać temat.
Czyli zostaje ci tylko sprzęgło. Podejrzewam coś z dociskiem. Dobrze by było żebyś inny docisk założył, może jakiś znajomy ma. Albo ten rozebrać, umyć i dobrze oglądnąć. Sprężyny nowe założyć. Może blokuję się docisk i nie dociska dobrze.
Słyszałem też o przetaczaniu docisku, ale nie robiłem tego nigdy.
Tak jak napisał MAT912
. Jeszcze jedno mi się przypomniało. Rzadko występuję ale zdarza się. Wałek sprzęgowy co z skrzyni wychodzi. Dobrze popatrz czy na końcu wałka frez nie jest minimalnie wyrobiony.
Być może że tarcza sprzęgłowa nie przesuwa się przy wysprzęglaniu i stoi w jednym miejscu. Lekko fleksem frez przeszlifować, samą końcówkę.

Edytowany przez tomek73, 08 kwiecień 2012 - 09:59.