Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzytajace biegi

222 odpowiedzi na ten temat

#81 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:23

Zgrzytajace biegi Raczej tak obejdzie sie bez rozulawiania. Wodziki mozesz cofac w tyl ciagnika jezeli bedziesz musial wyciagnac przesowke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytajace biegi Dzisiaj, 10:46
  •  

#82 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 10 maj 2011 - 17:52

Zgrzytajace biegi u mnie w 1201 jak dopiero sie zatrzymam to idzie wrzucić bieg.. na niższy na wyższy też trzeszczy ..

ale podwójne wyciskanie pomoglo 1201 z 78roku

#83 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 maj 2011 - 10:31

Zgrzytajace biegi witam mam problem taki sam ja powyżej z tym że mam ursusa 904 i jak wbijam bieg dowolny ale jak wajcha szosowe/terenowe/wstechne jest wbita na coś to jak wbije bieg 1,2,3,4 obojetnie to zgrzyta a jak sie już w bije to ciągnik podskakuje do przodu lub do tyłu (w zależnosci czy chcemy jechac do przodu czy do tyłu)

no i co z tym fantem zrobić???
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#84 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 22 maj 2011 - 14:04

Zgrzytajace biegi Kolego raflik123 o jaki seger ci chodziło?

#85 Share MarcinFrac

MarcinFrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:56

Zgrzytajace biegi witam. tez mam podobny problem ze zmiana biegów w ursusie 912. w sklepie z czesciami i mechanik doradził wymiane całego sprzegła bo teraz jest orginalne ,, słoneczko " i proponuja wymiane na sprzeglo z łapkami. co wy na to ? koszty nie sa małe bo ok 2 tys ... ale jak bedzie efekt to warto. Te sprzegło z łapkami mam w ursusie 1614 i tam wszystko działa bez problemow. Co powiecie na ten temat ? jest to warte bedzie wogle jakas roznica ? bo jak nie to bede starał sie ranimowac te stare sprzegło chociaz nie usmiecha mi to sie bo był to robione juz nie raz ale efekt wiadomo jaki... mi nie chodzi o zgrzyty podczas zmiany biegów bo podwojne wysprzeglanie pomaga ale chodzi o to ze bardzo ciezko chodzi sprzegło co przy pracy z moim ładowaczem czołowym jest uciazliwe chociaz zgrzyty tez sie trafiaja jak ojciec jezdzi bez podwojnego wysprzeglania to nie bardzo to idzie. . . prosze o porady z gory dzieki
Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

#86 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 21 luty 2012 - 20:23

Zgrzytajace biegi

Elo.Mam problem z biegami w ursusie c 912 ponieważ strasznie zgrzytają w nim biegi.Gdy jade i zwalniam chcąc zmienić bieg na miejszy nie da się ponieważ bardzo zgrzytaja dopiero gdy zatrzymam ciągnik moge zmienić.Zmieniajac z mniejszych na większe biegi wchodzą z małym zgrzytem.Gdzieś kiedy słyszalem o jakimś hamulcu skrzyni biegów lecz nie wiem gdzie to jest.Koledzy pomurzcie bo tak sie nie da jeżdzić.POZDRO

Witam. Niestety muszę stwierdzić że ten typ tak ma. Ja mam Zetora 8045 i miałem to samo. Zredukować nawet nie masz szans, po to masz wzmacniacz momentu. Zmieniając biegi z mniejszych na większe musisz po prostu wyczuć "ten moment". Spróbuj podwójnie wysprzęglić z przegazówką, albo na pół sprzęgła z dynamiczną zmianą biegów. Pojeździsz to wyczujesz go i będzie git. Ja też tak miałem, ale już się nauczyłem.
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#87 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:40

Zgrzytajace biegi Hmm zastanawiające w moim C385 nie ma takiej tragedi a jest sprzęgło na łapki czyli orginał. Są problemy ale jak ktos dłużej jeździ to ujdzie :P ale słyszałem od mechanika że to słoneczko jest drogie i do tego szajs. Ale i słyszałem że w tych nowszysz ursusach jak jest to słoneczko to biegi wchodzą ładnie. Mógłby się wypowiedzieć posadacz Ursusa z takim sprzęgłem? lecz na wzmacniaczu momentu biegi wchodzą lepiej niż w aucie ;)

Edytowany przez zenon385, 21 luty 2012 - 20:42.

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 20:48

Zgrzytajace biegi Ładnie - to by wchodziły jak by skrzynia była synchronizowana, a tak to wchodzą nie ładnie, owszem jak go wyczujesz to wchodzą w miarę dobrze, ale do ładnie to im jeszcze dużo brakuje i przy "słoneczku" nie ma żadnej regulacji.

Edytowany przez MAT912, 21 luty 2012 - 20:49.

#89 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:54

Zgrzytajace biegi Witam. Ja z tym sprzęgłem przeżyłem chorror aż nareszcie kupiłem instrukcje obsługi i teraz sprzęgło chodzi aż miło.

Powiem tak żeby to sprzęgło chodziło to trzeba zacząć od tego- śrubki z łbami kulistymi i ustawienie ich to podstawa w tym mechaniźmie, Ponieważ one rozłączają cału układ jezdny muszą być ustawione równomiernie różnicy może być 0,02 ( najlepiej się ustawia na łepek od śrubki na 19 klucz i dojeżdżamy łożyskiem zkręcamy cięgno i ustawiamy hamulec). Hamulec należy ustawić w następujący sposub. Ustawienie hamulca znajduje się nad filtrem oleju chydraulicznego obok cięgła ustawiającego łożysko. Jest tam śrubka na 17 klucz z nakrętką kontrującą i wykręcamy lub wkręcamy tą śrubkę tak do połowy tego miejsca kątrujemy i gotowe.
Nauka jazdy:
-gdy ruszamy sprzęgło wciskamy do końca i wrzucamy bieg powinno być bez zgrzytu albo z małym zgrzytem.
-Gdy zmieniamy bieg to wciskamy sprzęgło do pierwszego oporu i wyrzucamy bieg następnie wciskamy sprzęgło do końca i wrzucamy nowy bieg bez zgrzytu obojętnie to robimy gdy wrzucamy z większego na mniejszy lub z mniejszego na większy niema żadnej różnicy postępujemy tak samo
-Gdy stajemy wciskamy sprzęgło do pierwszego oporu wyrzucamy bieg puszczamy sprzęgło i koniec.

Takie informacje podaje książka z 1979r.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 21:03

Zgrzytajace biegi @Dawid18 o jakim ustawianiu "słoneczka" mówisz, bo nie kumam.
Zetor 8045 to ma chyba sprzęgło na łapki.

Edytowany przez MAT912, 21 luty 2012 - 21:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:25

Zgrzytajace biegi -Sory ale ja od 15 lat pracuje na ciężkich ursusach i niespotkałem się z takim pojęciem ,,słoneczko,, niewiem co to jest i prosiłbym o wytłumaczenie tego???????/

-Na łapkach rozumiem przez to ,to że łożysko oporowe jest obsadzone na łapkach tak????

-My na to sprzęgło to mówimy po swojemuj śrubkowe ponieważ łożysko oporowe udeża w takie śrubki utwardzane z łbami kulistymi i rozłącza układ jezdny. Przynajmniej nam wysiadają te śrubki. Pracuje na ursusach c-385, 902, 1014, 1234, i we wszystkich jest takie sprzęgło jak opisałem.

-Mówiłem o ustawieniu tych śrubek i hamulca o które Ci chodzi????
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 21:33

Zgrzytajace biegi Tak wygląda "słoneczko" http://www.sklep-gre...6e223b8c02e3ee6 są blaszane i żeliwne, ale 1014 też powinien takie mieć, jeżeli jest w oryginale, 912,914,1012,1014 takie miały zakładane i tam nie ma żadnej regulacji poza odległością łożyska wyciskowego no i hamulca, 6-cio cylindrowe i starsze 4-ki mają na łapki i tam się reguluje tak jak mówisz.

Edytowany przez MAT912, 21 luty 2012 - 21:41.

#93 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 22 luty 2012 - 13:59

Zgrzytajace biegi No to u nas jest stary typ na łapkach.
A w 1014 to musze jeszcze zobaczyć jak jest bo ja tak przelotowo na nim jeżdrze.

#94 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:24

Zgrzytajace biegi No tak ustawienie sprzęgła na zewnątrz ciągnika tymi śrubkami to jest jedna sprawa. A przed remontem Ursusa też mieliśmy problem z biegami ale w skrzyni też jest sprzęgło (nie wiem jak to się fachowo nazywa ) bo coś musi rozłączać i załączać te biegi był ten mechanizm zużyty (nie pamiętam dokładnie ale nie jestem pewnien czy to na zasadzie tarczy które się załaczaja,nie jest)

#95 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:42

Zgrzytajace biegi Chodzi ci o wzmacniacz tzw żółw/zając

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 18:58

Zgrzytajace biegi Pewnie mu chodziło o całe sprzęgło, tarcz i całą resztę.

#97 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:33

Zgrzytajace biegi Tak tak chodziło mi tu o same sprzegło sprzęgło. Będąc przy wzmacniaczu to dziś coś mi się ślizgnął jak miałem pełną przyczepę czyli trzebaby taśme podciągnąć?

#98 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:34

Zgrzytajace biegi Jak się ślizga to tak bo jak się jeszcze bardziej popuści to ciągnik biegi straci.

#99 Share dami707

dami707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:46

Zgrzytajace biegi Witam, ja mam problem z zetorem 8045, ale piszę tu ponieważ jest on taki sam jak ursus 914. Problem polega na tym że gdy właczam 4 bieg skrzynia strasznie skrzypi.. Na innych biegach jest dobrze i podobno jest jakaś regulacja 4 biegu mam pytanie gdzie ona sie znajduje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:10

Zgrzytajace biegi Obawiam się że kończy Ci się koszyk z wałeczkami na połączeniu wałków.
O żadnej regulacji 4 biegu nigdy nie słyszałem.