Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzytajace biegi

222 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:29

Zgrzytajace biegi Mi nie wyskakują tylko niekcą sie zmieniać z 3 na 4
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytajace biegi Dzisiaj, 11:56
  •  

#42 Share nozyk8508

nozyk8508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:32

Zgrzytajace biegi najprawdopodobniej padło ci koło przesówne którym włanczasz 3 i 4 jak zdejmiesz górny pokrywe skrzyni to powinieneś zobaczyc co jest nie tak

#43 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 27 listopad 2009 - 21:12

Zgrzytajace biegi ursus 914 zgrzytajace biegi - Agrofoto.pl Forum

czy to nie podobny temat ?

#44 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 22:27

Zgrzytajace biegi podobny tylko u mnie problem był w hamulcu skrzyni biegów i temp oleju tez ma duże znaczenie im cieplejszy tym biegi lepiej wchodzą :(
zbieram na mf255

#45 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 07:51

Zgrzytajace biegi U mnie chamulec jest dobry . A wie ktoś gdzie lerzy synchronizator irzeby go wymienić trzeba rozpoławiać czy dojdzie się bez górę. Ursus c-385 de luxe 1983r.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 listopad 2009 - 09:30

Zgrzytajace biegi ale z ortografią to u Ciebie bardzo źle.
Aż się dziwię co moderatorzy robią.

Hamulec a nie chamulec
leży a nie lerzy
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#47 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 09:49

Zgrzytajace biegi Ma ktoś pojęcie gdzie leży ten synchronizator i jak się doniego dostać.

#48 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 28 listopad 2009 - 17:05

Zgrzytajace biegi synchronizator masz na wałku głównym skrzyni biegów, musisz odjechać skrzynią pośrednią od skrzyni głównej i tam go masz, hamulec skrzyni = synchronizator w tym ciągniku

#49 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:25

Zgrzytajace biegi Elo.Mam problem z biegami w ursusie c 912 ponieważ strasznie zgrzytają w nim biegi.Gdy jade i zwalniam chcąc zmienić bieg na miejszy nie da się ponieważ bardzo zgrzytaja dopiero gdy zatrzymam ciągnik moge zmienić.Zmieniajac z mniejszych na większe biegi wchodzą z małym zgrzytem.Gdzieś kiedy słyszalem o jakimś hamulcu skrzyni biegów lecz nie wiem gdzie to jest.Koledzy pomurzcie bo tak sie nie da jeżdzić.POZDRO

#50 Share ursus4514PRO

ursus4514PRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:39

Zgrzytajace biegi Sprzęgło ustaw. A jak zmieniasz bieg to wciskasz sprzęgło do końca? Jeśli tak to spróbuj prawie do końca wciskać i zobacz czy jest różnica.

Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:42

Zgrzytajace biegi Chłopie ustawiałem już ze 100 razy i nic. Dolewałem oleju do skrzyni i tez nic nie dało. Jak zmieniam biegi to sprzęgło wciskam do końca.

#52 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:47

Zgrzytajace biegi Gdzieś na forum było pisane o hamulcu synchronizatora

#53 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:29

Zgrzytajace biegi Ja mam ten sam problem co ty. Żeby wżocić mniejszy muszę się zatrzymać
Bedziemy w zimie robić przegląd skrzyni biegów to mogę ci napisac co było nie tak

#54 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:44

Zgrzytajace biegi Ok dzięki.Napisze do ciebie na gg jak coś to mi powiesz

#55 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:44

Zgrzytajace biegi albo masz rozłonczony ten hamulec albo zle ustawiony bynajmniej ja miałem ten sam problem w swoim 1014 jak go kupiłem ale teraz go wyczułem i jest ok wcześniej przy zmianie biegu na mniejszy wciskałem sprzegło do końca i się nie dało zmienić biegu a teraz wciskam sprzęgło mniej więcej do połowy i bieg wskakuje jak malina

#56 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:03

Zgrzytajace biegi koledzy.... a czy wiecie że w duzych ursusach jest jest podwójne wysprzeglanie.... technika bardzo zapomniana a bardzo skuteczna w takich przypadkach , dla jasnosci jak ktos ma instrukcje obsługi duzych ursusów to sobie przeczyta jak sie powinno zmieniac biegi.. tam jest taki rozdział.... :) powiem że ja juz opanowałem technike zmiany biegów bez uzycia sprzegła...w górea i redukcja super sprawa :) szczególnie przydatna przy transporcie .i powiemz ejesli sie wysprzegla na dwa razy to nawet jak skerzynia jest na dobicu a sprzegło prawidłowo ustawione to biegi musza wchodzić prawidłowo chyba ze źle wysprzeglicie ... to wtedy inna bajka... ja tez prawie całe zycie wysprżeglałem na raz , dopóki nie poszłem do TMR-u to musiałem na nowo uczyć sie jazdy ciągnikiem i zmianie biegów... i wiem co mówie bo mam juz skrzynie na dobicu w 1224 dl.. i nawet cos żle sprzegło ustawione ale zawsze jak wysprzeglam na dwa razy , bez róznicy czy w góre czy redukcja to nie ma zadnych zgrzytów :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#57 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:10

Zgrzytajace biegi FINN a mógłbyś coś bardziej przybliżyć ?? Bo mamy 1614 i zgrzyta skrzynia :) A nie mamy instrukcji :)

#58 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:12

Zgrzytajace biegi nie wspominałem o tym bo myślałem ze wszyscy o tym wiedzą to jest normalność zresztą w starach też tak było

#59 Share mateuszc355

mateuszc355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,stara polska motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:13

Zgrzytajace biegi mam podobny problem w C-355
Witam.Pomagam rodzicą w gospodarstwie o powierzchni łącznej 43 ha z czego 33ha to ziemia orna,łaki zajmują powierzchnie 4 ha + dzierżawa i las ok.6ha.Posiadamy ciągniki marki ursus 3 szt. które są w mojej galeri i różne maszyny .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:43

Zgrzytajace biegi Koledzy bo w tych ciagnikach są skrzynie niesynchronizowane.Biegi nie mają synchronizatorów i sprzegło wciska się na "dwa razy" Tak jak kolega wyżej napisał w starach też tak było ale dopisze że były też w starach skrzynie synchronizowane.A z tym na dwa razy to tak:
1/Jeśli zmieniamy bieg z niższego na wyższy to wciskamy sprzeęgło wyłaczamy bieg puszczamy sprzegło naciskamy sprzegło i wrzucamy bieg to taka kolejnosc.Mysle ze nie namieszałem
2.Jeśli zmieniamy bieg z wyzszego na nizszy to:wciskamy sprzegło,wyłaczamy bieg,puszczamy sprzegło,Przegazować,wciskamy sprzegło i wrzucamy bieg.Wiadomo jeśli nie wchodzi co sie może zdarzyc wwyniku jakiegoś spóżnienia powtrzamy od przegazówki
Myśle a przynajmniej mam nadzieje ze w miare zrozumiale to opisałem.Też dawno kiedyś kiedy pierwszy raz jeżdziłem 902 nie mogłem tego zrozumieć.Trzeba to troche poćwiczyć.Ale póżniej nawet w cięzarowych jakichś starszych z podjechaną skrzynią można sobie to użyć :)