Skocz do zawartości

Zdjęcie

VOGEL NOOT czy UNIA

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 18:04

VOGEL NOOT czy UNIA Witam
Planuję zakup pługa czteroskibowego obracalnego z płynną regulacją szerokości orki. Zastanawiam się nad pługiem firmy vogel noot i unii grudziądz. Jakie macie własne zdania o pługach tych firm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VOGEL NOOT czy UNIA Dzisiaj, 16:02
  •  

#2 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 17 listopad 2009 - 18:34

VOGEL NOOT czy UNIA Pług ma być nowy czy używany?

#3 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 17 listopad 2009 - 18:38

VOGEL NOOT czy UNIA ja mam ug obrotówkę z tego roku i ładnie sie spisuje nie narzekam kiedyś niby jakieś boble robili ale teraz niby się poprawili co do vogel noota chyba części zamienne są droższe ;)

#4 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 18:40

VOGEL NOOT czy UNIA Pług ma być nowy i pracować z ciągnikiem 130KM.

#5 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 17 listopad 2009 - 18:44

VOGEL NOOT czy UNIA a jakis wał masz zamiar ciągnąć

#6 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 18:49

VOGEL NOOT czy UNIA Raczej nie

#7 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2009 - 19:01

VOGEL NOOT czy UNIA posiadam Unie Tura nie narzekam tylko napewno w Unijnym sie pręzdej ścierają elem. rob. niż w Voglu ale też różnią sie zdecydowanie ceną jak cały pług tak jego elementy rob. ;)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#8 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 19:17

VOGEL NOOT czy UNIA ja na twoim miejscu bym brał vogel noot . ponieważ sama cena mówi za siebie lapszy znaczy droższy(wykonany z lepszej jakości elementów ) . cały pług wydaje się porządniejszy niż ten z uni

#9 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 19:23

VOGEL NOOT czy UNIA To ze drozszy nie zawsze znaczy ze lepsze jest. a co do plugo to ile ha nim bedziesz oral rocznie. Bo znajomy ktory ma ponad 100ha na orginalnych odkladniach oral 2 lata jak sie nie myle

#10 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 listopad 2009 - 19:24

VOGEL NOOT czy UNIA Ja posiadam V&N 4 kiper i nie narzekam, dobry sprzęt. Polecam! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 19:43

VOGEL NOOT czy UNIA Pług będzie pracował n 60ha.
A jak w tych pługach z elementami roboczymi?

#12 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 19:47

VOGEL NOOT czy UNIA Ja miałem czwórkę z UG i już nie chcę tego na podwórku widzieć, opisywałem już co z nim było nie tak ale powtórze jeszcze raz że elementy robocze zaczynając od lemieszy po odkładnice, boczne płozy zaczęły się "sypać" tzn wycierać już po drugim sezonie. Ziemię mam od piasku po glinę ale dosłownie po czwartym albo chyba nawet po trzecim dwie pierwsze odkładnice przetarły się na wylot, krył dosyć dobrze ale materiał kiepski. Może teraz robią lepsze czego życzę ich użytkownikom, ale jak masz brać to się nawet nie zastanawiaj tylko bierz V&N. Tych marek nie można porównywać ale takie jest moje skromne zdanie.

#13 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 17 listopad 2009 - 20:17

VOGEL NOOT czy UNIA Osobiście nie posiadam pługa Vogel Noot ale za miedzą pracuje taki pług 4skibowy na odkładniach ażurowych i właściciel chwali ten pług , orze równo jest lekki, ładnie kryje <zabezpieczenie na kołki > , znowu inny rolnik posiada pług Unii Ibis xxl <o ile mnie pamięć nie myli> na resorze i odkładni ażurowej , no i w tym roku miał jakieś problemy z nim , co dokładnie to nie wiem , jeśli chodzi o jakość orki to szału nie ma , pług mimo odkładni ażurowych jest ciężki, pierwsza skiba jest daleko odsunięta od ciągnika co przy jego masie powoduje że przód traktora lekko się podnosi, traktor to MF 4270 . Jeśli chcesz pług na 60ha to ja bym zapłacił więcej ale kupił Vogla , na pewno będziesz zadowolony .

#14 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 22:41

VOGEL NOOT czy UNIA ja mam tez vn 5 skibowy vario i po dwóch sezonach jestem bardzo zadowolony, kryje bardzo dobrze. polecam tez system vario (płynna regulacja szerokości) mozna dopasowac szerokośc do warunków na polu. nikiedy 50 na skibe to za duzo (nierówna orka i ciężko uciągnąć) ale wystarczy zmienic na 45 i wszystko ok. z pługiem pracuje fendt 160 km

#15 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 20:56

VOGEL NOOT czy UNIA arturs860 jaki masz model tego pługa i z jakimi odkładnicami. Czy nadaje się on do głębokiej orki bo ma niskie, a długie odkładnice. Z jaką szybkością nim orzesz.

#16 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 22:03

VOGEL NOOT czy UNIA mam jak dobrze pamiamietam ms 950 vario. Odkładnie zwykłe (nie ażurowe). orke zimowa wykonuje na ok 30 cm. a szybkośc to zalezy od pola ale przewaznie przy 2,5 metrach szerokosci ok 7,5 kmh. podorywka to ok 9 kmh.

#17 Share zymek

zymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 22:02

VOGEL NOOT czy UNIA Po ilu hektarach sie kończą lemiesze w voglu?

#18 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:21

VOGEL NOOT czy UNIA ja miałem kupować unię ale wybrałem V&N choć był droższy od unii i to dużo, zaorałem nim jak na razie ok. 90 ha.cięzkich ziem z czego 40 ha mozna powiedzieć to był prawie beton bo było tak sucho i na dodatek z tego 20 ha.kamień jak cholera.zdarłem dwa komplety dłut oryginalnych z tym że drugi komplet napawałem bo po obruceniu pierwszego kompletu zaorałem jednego popołudnia 5ha i dłuta były tak zdarte że lemiesze już darło.co do lemieszy to myśle że jeszcze 50 ha wytrzymają.i następny komplet lemieszy i dłut też napawam twardą elektrodą.

#19 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 20:44

VOGEL NOOT czy UNIA interesuje mnie cena ibisa ls 3+ i v&n m950st(resor)3+ .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 00:08

VOGEL NOOT czy UNIA ja wybrałbym v&n posiadam pług v&n 8 lat i mogę powiedzieć ze pług godny polecenia. zrobiłem nim około 480 ha ale już muszę po wiośnie kupić odkładnie.A lemiesze wytrzymują w moich warunkach ponad 120ha.I pługi te stawiają dosyć mały opór na ciągnik ja mam zagonówke 5*45 tzn 220 i zetor 12245 w naszych warunkach sobie radzi ale może dlatego ze u nas są dosyć słabe gleby;/
a