focus07

Lamborghini R3 Evo 100 czy Landini Vision 95??

Polecane posty

focus07    1

A nie wiesz , czy te przewody trzeba wymieniać , co rok jak stosować tylko ON?? MASZ MOŻE LAMBO?rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Fokus dostałeś wiadomość na PW?, Instrukcja obsługi podaje że te przewody należy co roku zmieniać gdyby się jeździło na biodieslu, a jeżdząc na zwykłym ON nawet z ustawowym dodatkiem 5% estrów ( o tym też podaje instrukcja) należy traktować jak zwykły ON, problem w tym ciągniku to nie to że co roku trzeba zmieniać przewody, ale to że w KAŻDYM modelu z tej serii pękają przewody paliwowe po około 300-500mtg, sdf powinno zrobić jakąś akcję serwisową i wszystkim założyć porządne przewody, może w tych nowych euro 3 modelach to poprawili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Dostałem ferdek i odp. Z tymi przewodami to aż musze sie ich zapytać , co to za kombinacja jest i czy w tych euro 3 też to jesttongue.gif ja rocznie robie więcej niż 1000 mtg i nie wyobrażam sobie jak to by byłosmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie no pochwal się jeszcze jak będzie stał już na podwórku, opiszesz jeszcze swoje wrażenia z jazdy, może komuś innemu ten temat się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

@Ferdek07 a Ty ciągle o tych przewodach paliwowych:) (gdzieś na forum już o tym czytałem). U mnie nie ma problemów z żadnymi przewodami paliwowymi, a mam taki sam ciągnik tylko, że zielony. Awarie miałem dwie: Pęknięta linka od gazu i pęknięty przewód od sprężarki do zbiornika powietrza. Raczej fajne ciągniki i od Landini tańsze i bardziej popularne, na pewno łatwiejszy dostęp do części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tym dostępem do części to bym się nie fascynował i obym nigdy nie musiał przekonywać się czy dostęp jest łatwy czy nie, bo znam troszeczkę ceny niektórych części i należało by znać dobrych rzemieślników którzy potrafią dorobić to i owo a serwis omijać dużym łukiem ;)

@Michu7 a ja myślałem że Twój jest siwy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Mam Agrofarma 100 ecoline. A Ty @Ferdek07 masz chyba ten mniejszy model R3? Trochę się różnią te dwa ciągniki, ale silnik jest chyba prawie taki sam, tylko skrzynia jest podobno inna, chociaż przełożenia tak samo.

Co do cen części to myślę, że w porównaniu z innymi zachodnimi ciągnikami nie powinny być droższe, no a gdy się porónuje z częściami np. C 360 kupowanymi w pierwszym lepszym sklepie to na pewno są droższe:) Natomiast ich dostępność to nie wiem jaka jest, ale SDF ma chyba magazyn części w Polsce??? a np. Case nie ma, więc w razie awarii na pewno szybciej się sprowadzi części z polskiego magazynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Co jest z tymi landini nie tak, że używane są tak tanie? Za cenę 10latka john deere będzie miał 15lat. Piszcie, bo ciekawi mnie to.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Eee tam Landini Vision o mocy ok 90 KM (oby biggrin.gif ) gdzieś tak 160-170 tys JD 5090 R (też niewypasiony) to tak 190 tys -190:160 to nie jest 1,5 jak by nie liczył biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A dlaczego ceny używanych landini są aż tak niskie? Co jest nie tak z tymi ciągnikami?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ciągnik szybciej traci na wartości.

To zależy też od marki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jak z ich awaryjnością? Silniki tam są Perkinsa, lecz nic więcej nie wiem...


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jak wygląda sprawa co do starszych modeli np. ghilbi? One wszystkie chyba mają podobne skrzynie. U mnie we wsi gościu ma ghilbi 100 i ciągle naprawia sprzęgło. Wydaje mi się, że przyczyny są 2 - za duży rozmiar kół - tył650/65 r34 przod 540/65 r24 , a druga przyczyna to ładowacz czołowy i mechaniczny rewers.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

look19 z awaryjnością ciągników landini jest tak , że w każdym nowym modelu do 3 lat siada pompa paliwowa, najczęściej jeszcze na gwarancjii , ale wymieniają bez problemuwink.gif plus to ekonomiawink.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Eee tam Landini Vision o mocy ok 90 KM (oby biggrin.gif ) gdzieś tak 160-170 tys JD 5090 R (też niewypasiony) to tak 190 tys -190:160 to nie jest 1,5 jak by nie liczył biggrin.gif

 

do 5R to raczej Powerfarma niż Visiona porównywać

 

a cena jest taka gdyż jest to mało znana marka w Polsce a co za tym idzie rolnicy obawiają się je kupować, a jak nie ma kupującego to i cena jest nie wygórowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oj Powerfarma to bym raczej do 5R nie porównywał-szczerze mówiąc te dwa Visiony które ostatnio sprawili sobie moi znajomi jakoś parametrami nawet mojego 5720 nie powalają-a Powerfarm to jeszcze szczebelek nizej-o wykonaniu nie wspomnę-bo Włosi duuuużo sie jeszcze muszą uczyć-ja wiem że w Landini można też mieć Powershift itd.(za dopłatą)-a wiesz co można za dopłatą do JD dołożyć ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

chodziło mi raczej o gabaryt ciągnika, bo wiadomo że parametrami to landini nie zachwyci

a do JD za dopłatą można mieć przedni WOM i TUZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W JD za dopłatą można mieć wszystko biggrin.gif -w standardzie masz EHR,Powershift,mokre sprzęgło,rewers hydrauliczny.

Co do gabarytów-raz że te Landini stawiają w standardzie na ciut szerszych (i wyższych oponach) a dwa że to Landini ma niesamowicie małą kabinę i jak patrzymy na nią to reszta wydaje się być ogromna biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

landini ma większy rozstaw osi o ok 6cm, jest niższe o ok 5cm, ma minimalnie większy prześwit, jest węższe o ok 10cm, dłuższe o ok 18 cm i o 620kg lżejsze od 5R więc gabarytem są podobne i tylko tym a co do porównania to nie widziałem stojących obok siebie a szkoda bo 5R wygląda niepozornie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Więc tak-Landini jest wyższe !-bardzo łatwo to zauważyć stawiając je obok siebie biggrin.gif ,waga jest podobna (ok. 4 t),co do prześwitu też polemizowałbym-może,może-no a teraz gwóźdź do trumny-łatwiej jest wejść po dwóch wygodnych niż po trzech niewygodnych schodkach no i spytaj się pasażera po półgodzinnej jeździe czy mu się jeszcze Landini podoba biggrin.gif .

Aha-długość z pewnością jest zaletą przy jakimś agregacie-plus dla Landiniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj