Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzychu18

Krzychu18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 23:10

Dzierżawa Czy opłaca się wydzierżawić 6 ha ziemi 5 i 6 klasy która leży już ok 6 lat w jednym miejscu rosną już malutkie brzózki. A dopłaty pół na pół. Dodam jeszcze ze ziemia ostro zarosła perzem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa Dzisiaj, 06:18
  •  

#2 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 00:49

Dzierżawa Jak spiszesz umowę na jakieś 10 lat to bierz nie zastanawiaj się. Dasz obornik i nawozy i coś tam urośnie ;) tylko glifosad na początek niezbędny

#3 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 13:19

Dzierżawa Tylko zależy ile masz jeszcze za to płacić ??

#4 Share Krzychu18

Krzychu18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 13:32

Dzierżawa Płacić bym nic nie musiał bo ten właściciel kupił ta ziemie żeby ulokować kasę. Dopłaty byśmy podzielili na połowę. Z połowy dopłat starczyło by na nawozy i rope i może by troszkę zbiegło.

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 13:38

Dzierżawa przy uwzględnieniu obecnych warunków gospodarczych oraz przedstawionej sytuacji proponuję dzierżawę na okres 5 lat (bezpłatnie) koniecznie umowa notarialna dla dłuższego okresu można zaproponować już jakąś opłątę, argument proponuje jeden ale skuteczny DR10, w moich okolicach kuj-pom grunty w prywatnym obrocie kosztują średnio 35-40kzł (III-IV klasa) a dzierżawa gruntów utrzymanych w dobrej kulturze (i sowicie nawożonych) wynosi właśnie 1/2 wysokości dopłat) stąd płacenie za możliwość doprowadzenia ugoru do dobrej kultury rolnej wydaje mi się nieuzasadnione ekonomicznie

#6 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 14:02

Dzierżawa Z tego, co wiem jak jest 2 obcych świadków którzy zgłoszą Do agencji kto uprawia pole, to ten uprawiający dostaje wszystko, a właściciel nic. Do tego jeszcze właściciel może być ścigany przez US za ukrycie dochodu. Takie przypadki już się zdarzały u nas.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 16:36

Dzierżawa przy takich warunkach to nawet nie ma sie co zastanawiać. u nas w większości przypadków właściciel bierze całą dopłate i jeszcze nieraz trzeba płacić za dzierżawe

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2010 - 16:53

Dzierżawa Ja w moim regionie wziąłem w dzierżawę 80ha i ciągle dochodzi, ziemia głównie 4klasa, miejscami 3b. Pościłem plotę że biorę ziemię w dzierżawę i w pierwszym roku tyle nachapałem.
Warunki postawiłem jasno, każdemu właścicielowi z osobna takie same, ja tylko uprawiam a właściciel płaci podatek i bierze dopłatę.
Kawałki rózne od 1,5ha do 10ha. Teraz jesienią jest o tyle dobrze że właściciele sąsiadujących działek też oddaja ziemię przez co pola powiekszają swoją powierzchnię. Na większosci areału rośnie obecnie qq i zanosi się na plon 6-9t mokrej

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:19

Dzierżawa Zeby u mnie tak łatwo szło ziemie dostać. To bym pewnie któreś setki hektarów obrabiał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:31

Dzierżawa Ja to dopiero 1 rok jestem po obsianiu,dokaldnie po zniwach 2009 wywiesiłem ogłoszenie i plotę puściłem że biorę w dzierżawe, rzepaku posiane było 20ha zostało 3ha z czego 5,5t :) co prawda siałem własnym materiałem. Pszenżyta jarego troche posiałem bo wiosną oddali w dzierżawę 4t/ha i qq. No i z 50ha qqrydzy rośnie obecnie.
Wczoraj przyjeżdzał facet i 2 kawałki chce oddać, 5ha i 6ha....ziemia lepsza już bodajże 3klasa, nie uprawiana od roku

#11 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:43

Dzierżawa u nas stoi nieuprawiane a dać nie chą ale lepiej kupic zależy kto gdzie mieszka i jaka cena za ha

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:57

Dzierżawa No a weź teraz kup chociaż 10ha po 30000 zł/ha. W razie niepowodzenia to klapa na całego. a tak dzierżawe rzucasz i można iść do diabła tylko strata to co się zainwestowało w tą ziemie.

Hubert od roku to nie tak źle jeszcze, kwestia jak poprzednio była uprawiana.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:04

Dzierżawa Różnie była uprawiana, wapna nigby nei widziała, ale też nawozów i ŚOR żałowali

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:07

Dzierżawa Podsiejesz jeden rok drugi i coś urośnie. 3 klasa to już coś. A ta dzierżawa to tak na "gębe" czy normalnie notarialnie i na ile lat?

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2010 - 21:00

Dzierżawa wszystko na gębę...chyba teraz ten kto dzierzawi bierze doplate? dlatego ludzie nie chca notarialnie. W dodatku z połową ludzi nawet nie da sie rozmawaic zeby jakas umowę pisac ,, To jak to ? Ty taki gównairz młody nie wierzysz mi ?? Ze niby ja sie wycofam?? ''

#16 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 07:24

Dzierżawa Tak się zastanawiam czy ktos wchodząc czyta to forum troche czy odrazu wali pytanie i nie wnika. Przecież podobny temat juz istnieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2010 - 08:46

Dzierżawa Hubert@ spojrz na datę założenia