Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do bydła na południu Polski

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:04

Dopłaty do bydła na południu Polski O tym też pomyśleliśmy z kolegą B), jednak Inspekcja Weterynaryjna czuwa ... . Co do 1 dnia to dokładnie nie wiem, być możliwe wszystko tak jak " historyczna " płatność do TUZ.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do bydła na południu Polski Dzisiaj, 23:41
  •  

#22 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 07:54

Dopłaty do bydła na południu Polski Płatność do krów przysługuje rolnikom z pięciu województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lub śląskiego. Rolnicy z tych regionów muszą złożyć wniosek o przyznanie jednolitej płatności obszarowej i posiadać na dzień 31 maja 2010 r. nie więcej niż 10 krów w wieku co najmniej 36 miesięcy. Płatności będą przyznawane tylko do zwierząt, które są zarejestrowane w siedzibie stada położonej na terenie tych województw. Podkreślić należy, że wszystkie te zwierzęta muszą być odpowiednio oznakowane i zgłoszone do systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt, który prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na realizację tej płatność w roku 2010 zostanie przeznaczona kwota 28,5 mln euro. Przy założeniu, że do takiego wsparcia kwalifikować się będzie ok. 200 tys. krów, stawka płatności do jednej sztuki wyniesie ok. 142,5 euro.

Źródło: http://www.ppr.pl/artykul-arimr-wprowadza-ulatwienia-dla-rolnikow-156478.php

#23 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:24

Dopłaty do bydła na południu Polski A co będzie gdy ma się więcej krów np. 30 to się nic nie dostanie czy tylko do tych 10 ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 21 styczeń 2010 - 08:45

Dopłaty do bydła na południu Polski Zobacz post wyżej, kolega semos pisze:
... posiadać na dzień 31 maja 2010 r. nie więcej niż 10 krów w wieku co najmniej 36 miesięcy.
Więc posiadając 30 sztuk dopłat nie dostaniesz.

#25 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 08:59

Dopłaty do bydła na południu Polski z tego tekstu co zamieściłem wynika, że jeśli ktoś posiada 11 szt krów w wieku powyżej 36 miesięcy to już nie otrzyma pieniędzy.

#26 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 21 styczeń 2010 - 09:21

Dopłaty do bydła na południu Polski Więc trzeba będzie posiadać 10 ..., ponieważ z prostego rachunku wynika, że utrzymując 10 + dopłaty otrzymamy to samo co mając 12-13 bez dopłat.

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 09:37

Dopłaty do bydła na południu Polski Oj tak, oby tak dalej, jakby ktoś oddawał 11stą krowę to chętnie przyjmę :lol: żeby Wam czkawką nie odbiły się te dopłaty, bo ja wole mieć 11stą dobrą hf-kę która da tego mleka za 7-8 tyś pln i cielaka da i nie latać po agencjach i d*pe sobie zawracać łaskawymi 5 tysiącami z UE które to zapewne i tak będą niższe o ile wogóle będą :D

#28 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 21 styczeń 2010 - 13:52

Dopłaty do bydła na południu Polski Chętnie Ci sprzedam :lol: b. dobre hf-ki, do Agencji składasz papier i wszystko, a jakoś nie wyklucza z tych dopłat posiadanie dodatkowo np. 7 bardzo dobrych pierwiastek hf. :D

#29 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 14:15

Dopłaty do bydła na południu Polski

Oj tak, oby tak dalej, jakby ktoś oddawał 11stą krowę to chętnie przyjmę :lol: żeby Wam czkawką nie odbiły się te dopłaty, bo ja wole mieć 11stą dobrą hf-kę która da tego mleka za 7-8 tyś pln i cielaka da i nie latać po agencjach i d*pe sobie zawracać łaskawymi 5 tysiącami z UE które to zapewne i tak będą niższe o ile wogóle będą :D

Jak już będą sprzedawać rolnicy tą "jedenastke" to napewno będzie to najgorsza ze stada :( :(

#30 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 21 styczeń 2010 - 15:29

Dopłaty do bydła na południu Polski Ojciec właśnie mi dzis mowil ze beda takie doplaty. I dobrze bo u nas w Śląskim to bardzo malo jest krów. Na ten przyklad w mojej wsi tylko ja mam krowy, nikt wiecej :lol:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:16

Dopłaty do bydła na południu Polski u nas od wczoraj to samo,wlasnie zawiozlem ciotce ostatnia[procz moich 2]krowe do ubojni na ponad 100 domow tylko 2 krowy i tak w calej okolicy,sa wsie w ktorych nie ma zadnej krowy.
wiec pozytet dla wsiz tej kasy bedzie niewielki,niewiem po co to wprowadzili.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:01

Dopłaty do bydła na południu Polski Dobra, ale co z tymi co maja pobudowane płyty gnojowe na np. 15 krów a teraz złożą o te dofinansowanie czy nię będzie z tym problemu?

#33 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 10:04

Dopłaty do bydła na południu Polski chyba kupię 7 krów od mojej mamuśki... ciekawe co mi zrobią?

#34 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 22 styczeń 2010 - 10:48

Dopłaty do bydła na południu Polski Dopłaty wprowadzają bo widzą w jakim tempie ludzie krowy likwidują jak tak dalej pójdzie to niedługo będą mleka szukać jak latem świń a krowy nie tak łatwo odbudować to nie świnie że 1,5 roku i spowrotem mamy górkę tyle że z duńskich
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 11:34

Dopłaty do bydła na południu Polski Niby tak, ale czy to komuś pomoże jak na 2 krowy dostanie 1 tyś, to tylko 2 lata potrzyma dłużej i tyle, ale napewno nie rozwinie produkcji, no ale może to i lepiej, kiedyś każdy tak trzymał po 2-8 krów cała wieś ( np. 30 rolników) dawała mleka i tak więcej niż obecnie 1 z 40 krów, a każdy miał te pare groszy i chodził przy krówkach i nikomu nie śmierdział gnój z płyty gnojowej, każdy sam kosił swoje łąki i miał w dobrej kulturze, a teraz 1 tonie w kredytach a cała wieś mu zazdrości ile to ma za mleko a ten kosi wszystko co się da w okolicy, he he

#36 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 22 styczeń 2010 - 17:34

Dopłaty do bydła na południu Polski Dokladnie, kiedys to mleczarnie satwialy u ans silosy na kiszonki z lisci buraczanych itp. po to aby rolnicy mogli wyprodukowac wiecej mleka do mleczarni to im sie wtedy oplacalo. Ludzie sobie pomagali razem pasli krowy i wszyscy mieli po 1-2 krowy wtedy jak zaczeto likwidowac te krowy moglo to wejsc. Moiom zdaniem w mojej okolicy te doplaty wprowadzone za późno :rolleyes:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 14:14

Dopłaty do bydła na południu Polski he, to co aby na 31 maja było 10 ogonów do dojenia, no to co mam sprzedać 2 to już będę miał więcej jałówek cielnych niż krów, troche to dziwne i śmieszne, ale konkretnie to jeśli na 31 maja zmniejsze z 12 krów na 10 a po tej dacie wejdą mi jałówki, czy dokupię krów to będę miał 2 lata zagwarantowane dopłaty do bydła? A nie ma w tym żadnego haczyka? Po zebraniu chłopy aż zacierali ręcę który od którego bierze krowy, ci co mają poniżej 10 do tych co mają po 12-13 się uśmiechali że trzeba wymiany krów porobić, a gościu z odr tylko się uśmiechał że tak trzeba będzie zrobić istna patologia, więc zastanawia mnie czy nie ma w tym żadnego haczyka, czy to że 4 lata temu dostaliśmy na płyty gnojowe i zbiorniki to nie nie będzie jakoś uwzględniane że na więcej dużych sztuk była dotacja? ;)

#38 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 17:22

Dopłaty do bydła na południu Polski ja jestem z swietokrzyskiego miałem jedną krowe ale po wycieleniu wyszła jej macica i ją sprzedaliśmy a teraz mamy 2 małe jałóweczki z przeznaczeniem na krowy i 8 byków, czy mi też przysługiwała by ta dopłata? do samych jałowek czy do całego stada? pod te dopłaty to całe świętokrzyskie czy wybrane rejony? ja nie sprzedaje mleka nie mam limitu.

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2010 - 11:54

Dopłaty do bydła na południu Polski No si prawa się rypła, na stanie w oborze jest 10 krów, a w rejestrach 12 :D , zostanie wysłany wniosek do wojewódzkiej arimr ale oni tam mają 30 dni na zrobienie tego a 2 krowy widma znalazły się z 2003r co miały być 2 lata temu już usunięte, na jedną mam protokół ze zdania kolczyków z powodu padnięcia, no i teraz zrezygnować z tych dopłat do krów, czy czekać co będzie czy, w agrobiznesie starszyli sankcjami za niezgodności, no ale protokół mam z dnia dzisiejszego że te 2 sztuki w 2003r sprzedana i padnięta, :rolleyes: B) :)
I jakim cudem 2 lata temu po kontroli mogło być wszystko ok a teraz wróciły sztuki widma sprzed 7 lat!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 19 maj 2010 - 19:05

Dopłaty do bydła na południu Polski to jeszcze nic, w okolicy zmarł gospodarz i żona wzięła na siebie gospodarstwo i już ma 3 numer na świnie, bo 1 i 2 numer jaki jej nadano zniknął w dziwnych okolicznościach (ktoś wydał księgę rej. zwierząt "arimr oczywiście", numer nadawano a rejestrze jej nie było :rolleyes: ) , tak po prostu

a z tymi dopłatami to kicha, kto ma młode krowy to nie dostanie,

czy wszystkie 10 krów mają po 36 mcy.?? bo liczą się tylko takie do dopłaty