Taurus83

Dopłaty do bydła na południu Polski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...

 

próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

coś słyszałem o tym, mnie interesuje dlaczego tylko w tamtych województwach a nie we wszystkich trochę to nie sprawiedliwe moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

pewnie chodzi o liczbę krów na danej powierzchni. i Pewnie jak wyliczyli w tych województwach jest najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja słyszałem jak Sawicki mówił na wiosnę że mają być takie dopłaty ale w całym kraju. Mówił że nawet pieniądze są ... Ale penie Donaldowi się za duża dziura zrobiła i musiał czymś ją zapchać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dzisiaj nie jest łatwo tak rozwinąć hodowlę od zera. Wiec tego raczej bym się nie obawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jakoś w to nie wierzę w dopłatym pewnie jakaś kiełbasa wyborcza na przyszłość,

 

kiedyś jeden minister rolnictwa obiecywał, że dopłaty w pierwszym roku będą na poziomie 55% starej unii a okazało się, że co nieco nie dopowiedział

 

zagrywka przed kampanią wyborczą jak dla mnie

już widzę jak się wszyscy w okolicy na bydło rzucają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na kiełbase wyborczą to trochę za wcześnie... raczej nie wydaje mi się żeby sie wszyscy rzucili ale z drugiej strony w mojej okolicy jest tyle nieużutków że aż wstyd że tam nie pasą się żadne bydlaki czy owce, bo do tych drugich też ma być dopłata ale nie wiem w jakiej wysokości

 

może to zrobią jako nowy pakiet w rolno-środowiskowym że trzeba będzie z 5 lat potrzymać określoną ilość zwierzaków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

te dopłaty mają też być w lubelskim i nie 500zł ale 140 euro, ale program ten miałby chyba odwrotny efekt bo dopłata ma być do max 10 krów a co z tymi co mają 12-13 krów? no i ma to być dopłata przez 3 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ja dalej się zastanawiam dlaczego tamte województwa a nie np podlaskie czy warmińsko-mazurskie przecież u nas też są trudne warunki, po drugie jeżeli w tamtych województwach zwiększy się pogłowie bydła to zwiększy się podaż tegoż bydła i ceny pewnie spadną a stracą na tym rolnicy z województw gdzie takich dopłat nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to nie ma na celu zwiększenia pogłowia, dotacja (jeśli w ogóle będzie) to zapewne na stan średnio roczny 2009 i nie ulegnie zwiększeniu. A dotacje akurat w tych województwach, bo:

1. stosunkowo mało jest gospodarstw pow. 10 sztuk bydła

2. jest tam spore poparcie dla PSL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a może dopłata będzie maksymalnie do 10 sztuk, bez względu na wielkość stada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja mam pewne info - nie ma i nie wiadomo czy będzie ;)

 

Być może będzie to do 10 sztuk tylko przy stadach większych niż 10 sztuk ;) O ile wogóle. To ledwo pierdnięcie w TV a ja już widzę tłumy pędzące do arimr po sprawdzone informacje i szczegóły, tak samo jak z 75 tys. na MR ;) a tam powiedzą to co ja napisałem na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

O tych dopłatach to jednak w tym temacie.

Według tzw. najnowszych doniesień z mirol, to bedą po 140 euro na południu Polski i dla rolników utrzymujących do 10 sztuk włącznie, krów ( nieważne jakich ), w wieku powyżej 36 miesięcy, będących zarejestrowanych na koncie rolnika - tu nowość: dnia 31 maja 2010 roku.

źródło: kontakty własne naszego prezesa osm


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

ja również B) i dokupić w ich miejsce 3 pierwiastki w wieku dwóch lat... B)


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

mi w tamtym tygodniu w arimr mowili ze stan na 14 03 2010 i wtedy lapaloby sie 7 sztuk z 9

ale jak ma byc na 31 05 to lepiej bo wtedy zalapia mi sie wszystkie 9 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

...będących zarejestrowanych na koncie rolnika - tu nowość: dnia 31 maja 2010 roku.

I tylko tego jedynego dnia? Ale kaszana, trzeba sie będzie podzielić z sąsiadami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

O tym też pomyśleliśmy z kolegą B), jednak Inspekcja Weterynaryjna czuwa ... . Co do 1 dnia to dokładnie nie wiem, być możliwe wszystko tak jak " historyczna " płatność do TUZ.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Płatność do krów przysługuje rolnikom z pięciu województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lub śląskiego. Rolnicy z tych regionów muszą złożyć wniosek o przyznanie jednolitej płatności obszarowej i posiadać na dzień 31 maja 2010 r. nie więcej niż 10 krów w wieku co najmniej 36 miesięcy. Płatności będą przyznawane tylko do zwierząt, które są zarejestrowane w siedzibie stada położonej na terenie tych województw. Podkreślić należy, że wszystkie te zwierzęta muszą być odpowiednio oznakowane i zgłoszone do systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt, który prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na realizację tej płatność w roku 2010 zostanie przeznaczona kwota 28,5 mln euro. Przy założeniu, że do takiego wsparcia kwalifikować się będzie ok. 200 tys. krów, stawka płatności do jednej sztuki wyniesie ok. 142,5 euro.

 

Źródło: http://www.agrofoto.pl/artykul-arimr-wprowadza-ulatwienia-dla-rolnikow-156478.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A co będzie gdy ma się więcej krów np. 30 to się nic nie dostanie czy tylko do tych 10 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Zobacz post wyżej, kolega semos pisze:

... posiadać na dzień 31 maja 2010 r. nie więcej niż 10 krów w wieku co najmniej 36 miesięcy.

Więc posiadając 30 sztuk dopłat nie dostaniesz.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

z tego tekstu co zamieściłem wynika, że jeśli ktoś posiada 11 szt krów w wieku powyżej 36 miesięcy to już nie otrzyma pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj