Taurus83

Dopłaty do bydła na południu Polski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesaw    3

Więc trzeba będzie posiadać 10 ..., ponieważ z prostego rachunku wynika, że utrzymując 10 + dopłaty otrzymamy to samo co mając 12-13 bez dopłat.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj tak, oby tak dalej, jakby ktoś oddawał 11stą krowę to chętnie przyjmę :lol: żeby Wam czkawką nie odbiły się te dopłaty, bo ja wole mieć 11stą dobrą hf-kę która da tego mleka za 7-8 tyś pln i cielaka da i nie latać po agencjach i d*pe sobie zawracać łaskawymi 5 tysiącami z UE które to zapewne i tak będą niższe o ile wogóle będą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Chętnie Ci sprzedam :lol: b. dobre hf-ki, do Agencji składasz papier i wszystko, a jakoś nie wyklucza z tych dopłat posiadanie dodatkowo np. 7 bardzo dobrych pierwiastek hf. :D


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Oj tak, oby tak dalej, jakby ktoś oddawał 11stą krowę to chętnie przyjmę :lol: żeby Wam czkawką nie odbiły się te dopłaty, bo ja wole mieć 11stą dobrą hf-kę która da tego mleka za 7-8 tyś pln i cielaka da i nie latać po agencjach i d*pe sobie zawracać łaskawymi 5 tysiącami z UE które to zapewne i tak będą niższe o ile wogóle będą :D

 

Jak już będą sprzedawać rolnicy tą "jedenastke" to napewno będzie to najgorsza ze stada :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ojciec właśnie mi dzis mowil ze beda takie doplaty. I dobrze bo u nas w Śląskim to bardzo malo jest krów. Na ten przyklad w mojej wsi tylko ja mam krowy, nikt wiecej :lol:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

u nas od wczoraj to samo,wlasnie zawiozlem ciotce ostatnia[procz moich 2]krowe do ubojni na ponad 100 domow tylko 2 krowy i tak w calej okolicy,sa wsie w ktorych nie ma zadnej krowy.

wiec pozytet dla wsiz tej kasy bedzie niewielki,niewiem po co to wprowadzili.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobra, ale co z tymi co maja pobudowane płyty gnojowe na np. 15 krów a teraz złożą o te dofinansowanie czy nię będzie z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Dopłaty wprowadzają bo widzą w jakim tempie ludzie krowy likwidują jak tak dalej pójdzie to niedługo będą mleka szukać jak latem świń a krowy nie tak łatwo odbudować to nie świnie że 1,5 roku i spowrotem mamy górkę tyle że z duńskich


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Niby tak, ale czy to komuś pomoże jak na 2 krowy dostanie 1 tyś, to tylko 2 lata potrzyma dłużej i tyle, ale napewno nie rozwinie produkcji, no ale może to i lepiej, kiedyś każdy tak trzymał po 2-8 krów cała wieś ( np. 30 rolników) dawała mleka i tak więcej niż obecnie 1 z 40 krów, a każdy miał te pare groszy i chodził przy krówkach i nikomu nie śmierdział gnój z płyty gnojowej, każdy sam kosił swoje łąki i miał w dobrej kulturze, a teraz 1 tonie w kredytach a cała wieś mu zazdrości ile to ma za mleko a ten kosi wszystko co się da w okolicy, he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dokladnie, kiedys to mleczarnie satwialy u ans silosy na kiszonki z lisci buraczanych itp. po to aby rolnicy mogli wyprodukowac wiecej mleka do mleczarni to im sie wtedy oplacalo. Ludzie sobie pomagali razem pasli krowy i wszyscy mieli po 1-2 krowy wtedy jak zaczeto likwidowac te krowy moglo to wejsc. Moiom zdaniem w mojej okolicy te doplaty wprowadzone za późno :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he, to co aby na 31 maja było 10 ogonów do dojenia, no to co mam sprzedać 2 to już będę miał więcej jałówek cielnych niż krów, troche to dziwne i śmieszne, ale konkretnie to jeśli na 31 maja zmniejsze z 12 krów na 10 a po tej dacie wejdą mi jałówki, czy dokupię krów to będę miał 2 lata zagwarantowane dopłaty do bydła? A nie ma w tym żadnego haczyka? Po zebraniu chłopy aż zacierali ręcę który od którego bierze krowy, ci co mają poniżej 10 do tych co mają po 12-13 się uśmiechali że trzeba wymiany krów porobić, a gościu z odr tylko się uśmiechał że tak trzeba będzie zrobić istna patologia, więc zastanawia mnie czy nie ma w tym żadnego haczyka, czy to że 4 lata temu dostaliśmy na płyty gnojowe i zbiorniki to nie nie będzie jakoś uwzględniane że na więcej dużych sztuk była dotacja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z swietokrzyskiego miałem jedną krowe ale po wycieleniu wyszła jej macica i ją sprzedaliśmy a teraz mamy 2 małe jałóweczki z przeznaczeniem na krowy i 8 byków, czy mi też przysługiwała by ta dopłata? do samych jałowek czy do całego stada? pod te dopłaty to całe świętokrzyskie czy wybrane rejony? ja nie sprzedaje mleka nie mam limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No si prawa się rypła, na stanie w oborze jest 10 krów, a w rejestrach 12 :D , zostanie wysłany wniosek do wojewódzkiej arimr ale oni tam mają 30 dni na zrobienie tego a 2 krowy widma znalazły się z 2003r co miały być 2 lata temu już usunięte, na jedną mam protokół ze zdania kolczyków z powodu padnięcia, no i teraz zrezygnować z tych dopłat do krów, czy czekać co będzie czy, w agrobiznesie starszyli sankcjami za niezgodności, no ale protokół mam z dnia dzisiejszego że te 2 sztuki w 2003r sprzedana i padnięta, :rolleyes: B) :)

I jakim cudem 2 lata temu po kontroli mogło być wszystko ok a teraz wróciły sztuki widma sprzed 7 lat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to jeszcze nic, w okolicy zmarł gospodarz i żona wzięła na siebie gospodarstwo i już ma 3 numer na świnie, bo 1 i 2 numer jaki jej nadano zniknął w dziwnych okolicznościach (ktoś wydał księgę rej. zwierząt "arimr oczywiście", numer nadawano a rejestrze jej nie było :rolleyes: ) , tak po prostu

 

a z tymi dopłatami to kicha, kto ma młode krowy to nie dostanie,

 

czy wszystkie 10 krów mają po 36 mcy.?? bo liczą się tylko takie do dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No si prawa się rypła, na stanie w oborze jest 10 krów, a w rejestrach 12 :rolleyes: , zostanie wysłany wniosek do wojewódzkiej arimr ale oni tam mają 30 dni na zrobienie tego a 2 krowy widma znalazły się z 2003r co miały być 2 lata temu już usunięte, na jedną mam protokół ze zdania kolczyków z powodu padnięcia, no i teraz zrezygnować z tych dopłat do krów, czy czekać co będzie czy, w agrobiznesie starszyli sankcjami za niezgodności, no ale protokół mam z dnia dzisiejszego że te 2 sztuki w 2003r sprzedana i padnięta, :D:) :)

I jakim cudem 2 lata temu po kontroli mogło być wszystko ok a teraz wróciły sztuki widma sprzed 7 lat!!!

trzeba było sporo wcześniej pójść do agencji i dali by Ci aktualny stan bydła, a najlepiej raz do roku sprawdzić sobie stan w ARIMR.

Ja podzieliłem swoje stadko na dwa mniejsze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a no daly ojciec stwierdził że wszystko ok i koniec tematu było, sprawa wygląda tak że mam świstek że dałem paszport w 2004r jednej jałóweczki a 2giej ze zdany paszport że padła, a teraz dalej wisi że to już 6cio letnie samice, co najdziwniejsze podczas kontroli w 2007r jedna sztuka już nie istniała i nie była w rejestrze, a teraz od nowa pojawiła się ta sama sztuka z 2004r, pytanie teraz czy jak to w agencji ruszę to mogą odkontowaćte 2 sztuki od razu, bo jak nie to dopiero będzie wysłany raport od weterynarza do lublina a tam 30dni mają na zlikwidowanie sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0

Czy biorąc dopłatę do krowy która ma powyżej 36msc. mogę ją sprzedać w dowolnym okresie czy musze ją trzymać przez jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

A ja mam pytanie czy tak można ?

- Np. Ojciec miał 20 krów polskiej czerwonej i 10 dał synowi i mają po 10 i czy mogą brać dopłatę ?

- Np. Facet ma 10 krów polskiej czerwonej i 10 białogrzbietowej to weźmie dopłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Odpowiedź na pierwsze pytanie już była wyżej: "podzieliłem na dwa mniejsze", czyli tak - pod warunkiem "dania" na piśmie do agencji, do nowej siedziby stada - nowego ichniego podmiotu, nie wiem czy można pod tym samym adresem?

Pytanie drugie: nie, ponieważ ma więcej niż 10 sztuk.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-- połączono --

 

Ponad dwa miliony 400 tysięcy złotych - tyle przeznaczy Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego na wsparcie miejscowych producentów bydła. To dlatego, by ratować pogłowie w województwie. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej, w tym regionie kraju, liczba hodowanych krów drastycznie się zmniejszyła.

 

Jeszcze 10 lat temu krowy były obowiązkowym inwentarzem podkarpackich gospodarstw. Po wejściu w życie dopłat, a także kwot mlecznych dla wielu rolników stały się wręcz problemem.

 

 

TU jest link do artykułu :

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/aktualnosci/na-ratunek/9857341

 

Czy ktoś wie coś na ten temat?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz o tym słyszę, oglądałem ten odcinek Agrobiznesu, muszę porozmawiać z ojcem, może będzie coś więcej wiedział na ten temat. Jak coś się dowiem to napiszę.

Pozdrawiam


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Ja jestem akurat ze Świętokrzyskiego, ale oglądałem ten Agrobiznes i to prawda. Mówili coś ok 400 zł na sztukę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj