Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 18:20

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t jaki nowy rozrzutnik 14t fliegl czy joskin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Dzisiaj, 01:59
  •  

#2 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 18:38

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Nie kupuj fliegla z hydrauliczną ścianą bo będziesz miał problemy duże problemy gdy burty zaczną Ci "pęcznieć"... chyba że masz lekki obornik. Słyszałem już kilka takich opinii. Podobno pronary zachwalają i jeantil też ale napewno droższy, a joskina to nie znam, ale beczki to polecają trylko te robione w belgii bo te robione w polsce nie odbiegają za bardzo ceną i jakością od chojny i meprozetu.

#3 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:13

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi z tym pęcznieniem

#4 Share radzio92

radzio92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 19:42

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t .

#5 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:15

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Chodzi o to że w flieglu obornik pcha przednia ściana przez co obornik jest ściśnięty i występuje bardzo duże parcie na burty w skutek czego wyginają się, oprócz tego adapter ma ciężko bo obornik jest zbity. Polecam sprawdzone rozwiązania. Ostatnio słyszałem opinię że francuzi robią najlepsze rozrzutniki. Zobacz w używanych z zachodu - gilbert, jeantil i podobne bardzo dobrze się trzymają mimo upływu lat.

#6 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 15:59

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Pod względem cenowym na pewno Joskin jest tańszy od Fliegla, ponieważ dowiadywałem się ceny modelu Fligla ASW 110 jest on 11t to kosztuje około 150tys. zł brutto, a Joskin Siroko 13t kosztuje 110tys. brutto
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share OscarP

OscarP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 18:42

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Ech Karolu chyba jesteś słabo poinformowany odnośnie co do Fliegla.Mianowicie ładunek pcha nie tylko przednia ściana,ale i również pół podłogi co powoduje nie wielkie zagęszczenie materiału i minimalne parcie na ściany boczne.Jeśli chodzi o zbity obornik to też nie stanowi dla niego to żadnego problemu,bo nie wiem czy widziałeś jego adapter który waży 2 tony.Jest to kupa żelastwa z nożami tnącymi i przeciwwagami.Bębny są napędzane 1000 obr/min z ciągnika.Fliegl jako jedyna przyczepa jest ocynkowana czyli maszyna na lata.
Cena ASW 160 z adapterem profi compact 156 brutto.
W cenę wliczone jest:
-przyczepa z przystawką objętościową (23.700)
-opony 550/60/22.5 16PR (2.600)
-komplet wałków ze sprzęgłem do adapteru rozrzucającego(1.560)
-drabinka(250):homologacjia(400) to jest niby w standardzie
-WOM(480)
-adapter Profi Compakt (17.200)
-adapter Profi Otwarty o 2.200 droższy

ceny podane są w euro bez vatu.
Agrotrchnik Trafiły

#8 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 20:29

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Widziałem taki rozrzutnik na jakiejś wystawie, a to co napisałem wyżej to opinie rolników. Jak trafię na fliegla kilkuletniego to postaram się wysłać zdjęcie.

#9 Share luk1512

luk1512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 16:49

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t witam.Mam takie pytanie, czy zna ktoś cenę najmniejszego modelu Fliegl-a ,o ile się nie mylę najmniejszy jest 8 tonowy???

#10 Share ricky

ricky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 luty 2010 - 12:26

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Dokładnie ASW 110;]

Dziwne bo ja nie widzialem zeby takie cos mialo miejsce a widzialem ASW w pracy...

#11 Share normalny

normalny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 10:41

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t Panowie, jeżeli macie jakiekolwiek watpliwosci co do jakości marki Fliegl, to skontaktujcie sie z firma z Tafił. Oni rozwieją wszelkie wasze wątpliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:29

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t

kolega ma ads 100 chyba nie jestem pewien podelu ale to wspaniała maszyna przewiozła tysiące ton ziemi nawet duże betoby tam były z powierzchni 1 ha było zbierane średnio 1 metr ziemi to mozna sobie to wyobrazic ile tego jest i to wszystko przewiózł rozrzutnik fliegl i nawet ocynk ma na podłodze i na burtach tak więc ja osobiście jestem zaskoczony wykonaniem tej maszyny przez 5 lat to miał jedną awarie w tej maszynie jedynie co sie zdarzyło to koło rozerwało i to prawdopodobnie od ciężaru bo załozyliśmy koło w od beczkowozu w miejsce koła z wyrwanym rantem to odrazu fliegl stanoł na samej feldze a beczka ma poj 10 tys l i normalnie chodziło tak więc kolega nie oszczędza fliegla a ja szczeże polecam