Zaloguj się, aby obserwować  
wyrebski1

Odkładnice z Unii Grudziąc?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    103

Mam pytanie-chciałem mieć dobry pług do ciągnika 61 KM 4x4. Mam 3 skibowy ale chciałem do niego dokupić 4 skibę i wymienić odkładnice na półśrubowe z Unii Grudziąc. Widziałem takie ostatnio za 195 zł/szt. A więc 4 x 195 = 780 zł + dodatkowy korpus ok 600 zł. Razem ok 1400 zł. Opłaci się taki remoncik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

ja tak zrobiłem niedawno odkładnica półśrubowa,słópica,pierś,ścinacz,lemiesz i płoza Unia ok 650zł x 4 plus 500 zł rama . Ale orze super - gorczyca do kolan na to obornik i wkrył jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

My też będziemmy zimą robić podobny myk. Pług 3skibowy, tylko że przeróbka bedzie polegała na rozciągnięciu korpusów. Zrobi sie wtedy 3x40 cm. Dołożymy do tego odkładnie półśrubowe, może jeszcze korpus zamocuje się do ramy na zawiasie, żeby było jakieś zabezpieczenie i gitara. Po co wydawać kilka tysięcy za nowy pług jak za ok jeden tysiąc można miec taki sam efekt. Tobie również był doradzał 3x40. Większy rozstaw korpusów to się mniej zapycha

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Sądze że jest to nie warte zachodu, lepiej kupic otyginalny zachodni pług do 3tys zabezpieczenia w standardzie, lepsze wykonanie, swój sprzedaż za ponad 1tys zł dołożysz 1.5tys i będziesz śmigał zacgodnim, może kverneland na okrągłej ramie? Ja sprzedałem za 2500zł Krone 4 skibowy, tylko na normalnych odkładnicach (zdjęcia w mojej galeri) teraz mam fraugde na półśrubowych, ten pług jest na kvernelandzie i jest super. Wcześnie miałem polski 3 i zrobiłęm z niej 4 to w polu ukierowac nie mogłem i doszło do tego że korpus cały oderwał się od ramy na kamieniu ;) kup oryginała i będziesz naprawde zadowolony ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z 3 zrobić 4 to jasne że ma prawo coś puścić zależy od fachowca który to robił,ja zrobiłem odwrotnie-z 5 uciołem ostatni korpus i mam solidną 4 i można ją idealnie ustawić. Za niewiele ponad 3tys mam praktycznie nowy pług na częściach Unia - za taką kasę to nowy z jarmarku za starych wiader kupi. Zachodnie dobre wiem tylko zawsze już w jakimś stopniu zużyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Pług to nie ciągnik widzisz co kupujesz. Gwarantuje że oryginajlna odkładnica zachodnia wychodzi 2 razy więcej niż polska. Po drugie masz zabezpieczenie i nie boisz się że coś urwiesz. Nigdy sam nie zrobisz tak jak fabryka. Do 60Km polecam 3x40 z regulowaną szerokością orki. Ja mam porównanie z UG bo mam 2 skibowy, zachodnie dużo lepiej wchodzą w ziemię. Na prawdę nie będziesz żałował ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Zdecydowanie polecam wymianę odkładnic tych jak ja to nazywam "słowiańskich" które montowano w fabrycznych pługach UG, na odkładnice półśrubowe też produkcji UG ale montowanych w pługach typu "Ibis"/"Tur"

Zrobiłem tak ze swoim pługiem 3x30 i to nie ten sam pług, wcześniej nie było mowy aby ustawić go tak żeby dobrze dokładał ;) po zmianie odkładnic po prostu inny pług... jest trochę zdjęć w mojej galerii tego pługa także podczas pracy więc zachęcam do obejrzenia.

Mogę także powiedzieć że początkowo wydawało mi się ze pług idzie ciężej z odkładnicami półśrubowymi, ale po kilku orkach z różnymi ciągnikami stwierdzam że jednak odkładnce te mimo iz prawie dwa razy dłuższe stawiają mniejszy opór.

 

Ps. Postaram się dzisiaj wrzucić jeszcze jakieś zdjęcie tego pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0
PŁUG KVERNELAND (805696881) - Aukcje internetowe Allegro zdecydowanie polecam takie odkładnice, mam takie w swoim fraugde i pięknie przykrywa. Po drugie sam mam zetorka 60KM i naprawde w 4 to będzie męczarnia, ja swoim ciągam 3 skibowy na zabezpieczeniu sprężynowym i ładnie idzie na 2 biegu. Jeśli chcesz stałe zabezpieczenie to rozważ PłUG KVERNELAND 3 SKIBOWY - SUPER OKAZJA (817481871) - Aukcje internetowe Allegro Niektóre pługi można nawet rozstawic na 50cm na skibę i ciągnik na pewno będzie miał lżej niż w 4x35. Ja na twoim miejscu bym się nie bawił w przeróbki tylko kupił coś używanego w dobrym stanie. Ja miałem w Krone zwykłe odkładniece i też ładnie krył bo są dużo większe od polskich ;)PŁUG 3-SKIBOWY KVERNELAND (810761141) - Aukcje internetowe Allegro ;)

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

pawel885-pytanie do Ciebie-tzn trzeba wszystko wymienić słupicę, pierś itd aby te połśrubowe pasowały? Mi w sklepie powiedział, że do zwykłej trójki też będą pasowały. No tak macie też rację-będzie w tym przypadku brakowało zabezpieczenia. No i druga sprawa-za 1500 zł nie sprzedam zwykłej trójki-dużo, dużo za dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Będą pasowały tylko mogą być trochę za niskie - jak ścinacz będzie za blisko ramy to może się czasami zapychać . Ja kupiłem wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja również odradzam przeróbki typu dołożenie jednej skiby. zdecydowanie polecam kupno inego pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

również odradzam dokładanie dodatkowego korpusu, sąsiad dołożył i ta ostania skiba zawsze idzie jakoś inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj