Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZETOR

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 21:03

ZETOR panowie mam dylemat ktory ciagnik wybrac. proxima power 85 czy proxima plus 85. dodam ze bedzie to ciagnik pomocniczy. doradzcie cos;)plus jest sprawdzony power nowosc. nie mam zielonego pojecia na co postawic... jakie sa ich wady i zalety??
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZETOR Dzisiaj, 12:52
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 21:16

ZETOR no power ma rewers pod obciążeniem co jest sporym plusem np przy ładowaczu, a do czego by był wykorzystywany ten zetor

#3 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 07:55

ZETOR rozsiewacz opryskiwacz brona itp. ciekawi mnie tylko jak to sie spisuje w praktyce bo teoretycznie to wiadomo ze power jest bardziej zaawansowany technicznie. plus jest sprawdzony i raczej uzytkownicy chwala...
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 08:53

ZETOR jeżeli nie będziesz go używał do ładowacza to plus nie będzie zły, zważywszy że jest na pewno tańszy, a tak to jak kształtują się ich ceny

#5 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 17:11

ZETOR ja ma powerke 105 ;) i szczerze mówie że nie jest taka zła pod względem technicznie wykonanym niedam ci jeszcze opini o tym ciągniku bo nie robiłem ją jeszcze w polu lecz robiłe w ostrym błocie z turem gdzie bez napędu to by cięzko byłoi wyjechać i powiem ci że bardzi miła praca była wszystko działało jak nalezy rewers (elektrohydraul.)biegi sterowanie turem .. także byłem zadowolony... i gorąco polecam powerke jak bys chciał z ładowaczem pracować ..pozdr ;)

#6 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 20:18

ZETOR z ładowaczem to nie bedzie raczej chodzic... a ten rewers jak chodzi?? plynnie zmienia kierunek jazdy czy szarpie. bo jezdzilem jedna to szarpal. ogolnie to mam spory dylemat.

#7 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 23:22

ZETOR A duża różnica w cenie między plusem a power? Może kiedyś założysz tura to się przyda pełny rewers, ale z drugiej strony masz forterre z rewersem mechanicznym, jesteś już do tego przyzwyczajony więc drugi ciągnik też może mieć mechaniczny rewers. Ale głupio będziesz miał bo w plusie rewers na lewo a w forterze po prawej stronie

#8 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 23:33

ZETOR ... rozsiewacz,opryskiwacz, brona.... wiec, równie dobrze weź zwykłą z rewersem, do tego skrzynia 40 jeżeli masz gdzieś mieć dłuższe loty i tyle, a wyniesie cie najtaniej... Do tego Powerka, nie będzie potrzebna.... gdybyś podczepiał ciężkie maszyny typu duży plug, czy agregat uprawowo siewny to dłuższa Powerka by się sprawdziła, czy Plus z EHRem (np.do orki), a tak po co pchać się w koszty jak to samo zrobisz..... A w zwykłej i zwykły rewers będziez miał wyczuty tak jak i w Forterze...

#9 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 23:47

ZETOR W proximie zwykłej rewers jest z prawej strony? Bo wiem że w plusie z lewej.
Można mieć EHR w proximie plus? a w power?

#10 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 13:19

ZETOR ehr nie jest dostepny w zadnej proximie.... zwykla raczej nie wchodzi w gre. albo power albo plus roznica w cenie miedzy plusem a powerem jest ok 5 tys w tym samym wyposazeniu. roznia sie jedynie rewersem. @wlodiw to nie ma byc najtansze rozwiazanie tylko mozliwie najlepsze;) a w gre wchodzi tylko zetor bo chcemy mieć jedna marke;) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 13:50

ZETOR różnica nie wielka więc ja chyba wybrałbym power bo ten rewers może w przyszłości do czegoś się przydać bo zawsze to lepszy elektrohydrauliczny od mechanicznego

#12 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 14:51

ZETOR Nie oszukujmy się te 5tys to nie jest wcale aż tak dużo bez zastanawiania brałbym power. Na pewno ten rewers się przyda, zawsze to nie trzeba tego sprzęgła wciskać a przy dużej ilości zmian kierunku jazdy na pewno to docenisz. Ja nawet bym się nie zastanawiał.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#13 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 16:22

ZETOR hm.. najlepsze.... do podanego twojego przykładu ;rozsiewacz, opryskiwacz, brona to trzeba aż taki wypas..... ;) a na serio jeżeli będziesz ja kupował na jakiekolwiek dofinansowania to bierz Proxime Power, a różnica miedzy cenami tych ciągników po zwrotach kasy okaże się mninimalna.... no i będziesz miał najlepsze... ;)

#14 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 16:27

ZETOR no wiesz ja nigdy niejezdziłem z mechanicznym a mam elektro.. który sobie chwale leciutko szarpie jak sie zmienia z jazdy przedniej na tylną ale to w niczym nie przeszkadza tylko tyle ze troszkę ziemi zedrze na podwórku ;) ale tak to jest rewelacje i ja też się zastanawiałem nad plusem i power ta sama moc i wybrałem power głownie dla tego rewersu ...
rataj a jakie chcesz do niego opcje dołączyć .( ja mam radio, klime , zew. sterowanie chydrauliką obciązniki na tylnie koła , szersze opony , grammer chociaż niewiem czy on niebył w standardzie..) ;)

#15 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 17:40

ZETOR A za ile Cie wyniosla?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#16 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 17:56

ZETOR 151.000 zł brutto

#17 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 18:53

ZETOR klima, obciazenie przod 400 tyl max opony wieksze, siedzenie pasazera, reg kierownice, grammer pneumatyczny, radio(ale sam kupie oni tylko zamontuja), pełne oswietlenie, nie wiem czy wszystko wymienilem czy nie ale to tak z grubsza. cena brutto power 85 po upustach narazie ok 140 tys. ale moze jeszcze sie cos urwie... w koncu to juz 2 ciagnik ktory bedziemy brac(jak dobrze pojdzie) od tego dealera;p nie wiem nawet co tam jest w standardzie dokladnie. jak przyjdzie czas na wybor konkretny wyposazenia to wtedy bedziemy podejmowac konkretne decyzje;)

#18 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 20:06

ZETOR Koniecznie weź grammera pneumatycznego, mechaniczny się chowa, teraz sam żałuje i opony 18.4-34 bo na 16 taka podkasana du... a co do upustów to 10tys. powinieneś spokojnie zbić w stosunku do ceny wyjściowej

#19 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 20:17

ZETOR pełne oświetlenie to w powerce 105 jest w standardzie i siedzenie pasażera i regulowana kierownica (radio 340 zł-Sony )a i jeszcze wziąłem zaczep wysuwany do jednoosiowek przydaje sie jak np. chcesz zaczepić beczkę lub rozrzutnik ( to jest hak który mocuje sie w miejsce dolnego zaczepu ) cena coś około 4500-5000 dokładnie niepamietam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 13:13